Προς το περιεχόμενο

Latin από/για μπαράκια :)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν....... Πέρασα χθες για ένα ποτάκι από ένα μπαράκι που έπαιζε βασικά latin, και σκεφτόμουν ότι αν και έχω αρκετά latin albums, έχω κυρίως "αυθεντικά" latin, και θα ήθελα να έχω και μερικά καλά latin/pop κομάτια/albums. Έχετε να μου προτείνετε τίποτα κλασικά τραγούδια ή/και albums αυτού του στυλ; Thanks in advance :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

menelaos,γεια σου! :)

Απο latin pop albums ειναι ομορφα τα κομματια των Amparonoia...η κοπελα που τραγουαει εκανε φωνητικα στον Manu Chao.Αν δεν εχεις ακουσει,καν το να μου πεις την γνωμη σου.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gotan Project - La Revancha Del Tango.

 

Νομίζω ότι περιγράφεις ακριβώς αυτό τον δίσκο με ό,σα γράφεις.

 

Α, και ψάξε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ για Orishas. "A Lo Cubano" και "El Killo" είναι οι δίσκοι που έχω ακούσει. Φοβεροί!

 

:wink:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Earendil,δε νομιζω πως οι Gotan Project ειναι λατιν ποπ!Ειναι καθαρο "ηλεκτρονικο" tango με trip hop,dub και αλλα στοιχεια.Αυτη ειναι η γνωμη μου βεβαια :) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks παιδάκια :) Παρ'όλα αυτά, δε βρίσκω κανένα reference για το δίσκο που ανέφερες anastasisk και τον "El Killo" στο internet, μήπως μου υπάρχει κάποιο λάθος στον τίτλο ή κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Earendil' date='δε νομιζω πως οι Gotan Project ειναι λατιν ποπ!Ειναι καθαρο "ηλεκτρονικο" tango με trip hop,dub και αλλα στοιχεια.Αυτη ειναι η γνωμη μου βεβαια :) .[/quote']

Ε,ναι... :wink:

Πολυ ωραιοι ειναι οι Buena Vista Social Club αν και ξεφευγουν λιγο

απο το λατιν.Επισης Afro Cuban All Stars...

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο, τόσο για τους Gotan Project όσο και για τους Orishas... :oops:

 

Είναι "γειτονικές" περιπτώσεις, αλλά ακόμα κι έτσι μπορεί να τσιμπήσει ο Menelaos...Αξίζουν τον κόπο.

 

Είναι κι αυτή η προαιώνια αντιπάθεια μου στις ταμπέλες που με κάνει πιό χαλαρό στις κατηγοριοποιήσεις μου :o ...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω! :)

Αληθεια' date='σε ποιο μαγαζι πηγες Μενελαε;Σου αρεσει και η φαση <χορος> της λατιν 'η μονο ως ακουσμα?[/quote']

 

My friend, δε θυμάμαι πώς λεγόταν ή τίποτα τέτοιο... Γενικώς ψοφάω για latin, οπότε για πρότεινέ μου και barάκια αντίστοιχα;;;

 

BTW, υπάρχει κανένα ανθρώπινο latin beach bar στην Αθήνα ή τσάμπα το ψάχνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου