Προς το περιεχόμενο

''Hit the stone''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

                                                                                                                                    Εγω και τα αυτια μου ,σας ευχαριστουμε κυριε freerock1974 για την κομματαρα !

Εγω σ ευχαριστω για το σχολιο droneblack!

Να σαι καλα και never give up! ;)

 

 

Κανόνισε να είναι Σάββατο, για να σε βάλει να βάψεις τα νύχια των ποδιών σου, και να κυκλοφορείς με δίχαλο (Van Halen) χειμωνιάτικα.

 

;D ;D ;D

Το ινστιτουτο σε υποχρεωνει σε χρηση σαμπω για εντος του χωρου και μετα για 1 βδομαδα  σε ολες τις δραστηριοτητες...Για να μη ξαναχαλασει η φτερνα.. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Καλα ελεγα να το γυρισω στο μοντελισμο παλι

 

Συνάδελφος είστε;

Σε ποιό πρακτορείο αν επιτρέπετε;

Αν έχεις συνεργαστεί με το "GQ"  pm please

;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφος είστε;

Σε ποιό πρακτορείο αν επιτρέπετε;

Αν έχεις συνεργαστεί με το "GQ"  pm please

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ακούω τώρα 2η φορά....τρομερό!

 

αγαπημένο σημείο: 0.46 ....παύση και μπάσιμο!

 

ακόμα ένα φοβερό κομμάτι με ολα του πολύ ωραία, μπράβο!

 

ΥΓ. πότε θα βγει αυτό το 2ο cd να πάρω και το πρώτο?? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα ρε Σταύρο πως έχουν τα πράγματα.

Κακά τα ψέματα, το χεις in buckets, είσαι κάτι ορόφους πιο πάνω μας, τα κάνεις όλα μόνος σου και τα κάνεις καλά, είσαι παιδί πρώτο, ευγενικό, σικμαβι* και κομιλφό και συρε και γ......σου καθότι και μεις ζηλεύουμε.

 

Αλλά ρε παιδί μου τα κολλήματα σου (ή κολλήματά μου; ) .....

 

Ένα) Με το που πατάς το γκάζι ξεχνάς ότι υπάρχει φρένο. Ακόμα και στις στροφές, Δεν θα ταν ωραία να ξανακούγαμε τη wantedeadoralive κιθαρούκλα σου στη μέση πριν ξαναπάρεις τον axeοκασμά να οργώσεις;

 

Δύο) Σα να βαλες στο blender όλα τα όργανα από πίσω και σου βγήκε η σάλτσα. Εύγεστη; Μια χαρά, δε λέω κυρ Σκαρμούτσο μου, αλλά όλα τα υλικά νιανια και μια μάζα. Καλό είναι να ξεχωρίζουν και τα κομμάτια να τραγανάει και το δοντάκι κατιτίς εξτρα.

 

Και τα επιμέρους

Έβαλες ότι είχες γύρω σου (μαρακες, μπόνγκος, chimes, πιατίνια, ξύστρες) μέσα σε 10 δευτερόλεπτα αλλά για κάποιο λόγο, κάπως δε μου κατσε η ροκάνα/ξύστρα. Το γιατί, βαριέμαι να το δω τώρα. Μάλλον η μίξη.

Κάπου εκεί στο 1:45 κάνει την εμφάνισή του κι ένα Hammondάκι και πας και το κρύβεις κάτω από το χαλί λες και ντρέπεσαι που το φερες στη παρέα.

Το tapping στο τελευταίο σόλο δεν χρειαζόταν. Εκεί θέλει αντρίκια πράματα καλέ....

Πρέπει να κλείσεις με την κιθάρα να σκάει μαζί.&-

 

Ωραίο κομμάτι αλλά οχι η καλύτερη προσπάθειά σου.

 

Σόρρυ αν επανέλαβα κάτι που είπαν και τα άλλα παιδιά αλλά τρέχω να προλάβω και μια συνάντηση και δεν πρόλαβα.

 

*κάτι που λεγε ο παππούς μου ("ευήλιος, ευάερος σικμαβί και κομ ιλ φο") και δεν έχω ιδέα τι σημαίνει.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε ρε? ??? ???

Ποτε το βαλες ετουτο?

Πολυ ωραιο ειναι,ειδικα το κουπλε που ειναι γκρουβατο και τα φοβερα φωνητικα(τα αλλα,εκεινα τα κλειστα που σου χα πει μου τα κρατησες?)

Τα σολα και τα δυο πολυ ωραια και οχι φιουζον,θετικο το προσημο. ;D

Ορμωμενος απ την εισαγωγη αυτη αλλα και απο αλλα κομματια σου εχεις σκεφτει ποτε

να κανεις καποια πραγματα πιο "ακουστικα"?

Ξερω οτι γουσταρεις τα Χοσε κομματια αλλα σου παει το υφος και παει και τη φωνη σου  αλλου.

Τα σπασες παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σολα και τα δυο πολυ ωραια και οχι φιουζον,θετικο το προσημο. ;D

Ρε απατεώνα ;D, δηλαδή αν κάποια από τα γρήγορα σημεία του δεύτερου σόλο τα έπαιζε πχ ένα ημιτόνιο πάνω ή κάτω, τότε θα ήταν fusion, και κατά συνέπεια δεν θα ήταν ωραία?

Ρε τι κάνει ένα ημιτόνιο! :D :D

 

Ορμωμενος απ την εισαγωγη αυτη αλλα και απο αλλα κομματια σου εχεις σκεφτει ποτε

να κανεις καποια πραγματα πιο "ακουστικα"?

Ξερω οτι γουσταρεις τα Χοσε κομματια αλλα σου παει το υφος και παει και τη φωνη σου  αλλου.

Συνυπογράφω σε όλα. 8)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε απατεώνα ;D, δηλαδή αν κάποια από τα γρήγορα σημεία του δεύτερου σόλο τα έπαιζε πχ ένα ημιτόνιο πάνω ή κάτω, τότε θα ήταν fusion, και κατά συνέπεια δεν θα ήταν ωραία?

Δε θα ηταν οχι!  :-* ;D

Σταυρο παλλικαρι μου μην τον ακους και αποφυγε οτι λεει γιατι θα σε χαλασει.

Αυτος στο τελος θα σε βαλει να ξυρισεις και το μουστακι! ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απο τα κομματια που δεν ειχα χρονο και δεν ηθελα να παιδεψω

Σταύρο, μόλις βρεις χρόνο παίδεψέ το. Έχει όλα τα βασικά συστατικά για να γίνει κομματάρα και είναι κρίμα να χάνει μόνο και μόνο επειδή η φόρμα του είναι "βιαστική", και χωρίς λίγο παραπάνω παιχνίδι με τις δυναμικές.

Βιάζεσαι να μπεις με γκάζια - η εισαγωγή π.χ. θα μπορούσε να έχει άλλο ένα κύκλο - βιάζεσαι να ανεβάσεις στροφές - άνετα θα μπορούσε να έχει μια πτώση με την ακουστική ενδιάμεσα, όπως παρατήρησε και ο συνάδελφος Οντιοκώστας πιο πάνω - και βιάζεσαι να κλείσεις.

 

Όλα τα παραπάνω θα ήταν μια χαρά για κομμάτι των Ramones ή των Motorhead, αλλά όχι για αυτό το ύφος.

 

Το κομμάτι βέβαια είναι diamond in the rough, και σόρυ για τη γκρίνια (που είναι μια ακόμη γνώμη και τίποτα παρά πάνω), αλλά δεν φταίμε  εμείς, εσύ φταις που έχεις ανεβάσει τον πήχη τόσο, που πλέον δεν σου συγχωρούμε μικροατέλειες!  ;)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hotsauce Σ ευχαριστω πολυ για το σχολιο,να αραιωσουν λιγο οι υποχρεωσεις και σου στελνω πμ για το cd(το ''παλιο'').

 

@Κωστα μου το σχολιο σου μου χαρισε γελιο(σ ευχαριστω) και εχω δυσκολη μερα σημερα.. ;D ;)

Στο θεμα...Τα μπλιμπλικια στην αρχη θελησαν να δημιουργησουν μια εικονα αμερικανικης φυσης (το πουρναρι που παιρνει ο αερας οξω απ το σταβλο).

Το αν πετυχε η οχι ειναι θεμα του ακροατη και εισαι απο τους ακροατες που μ ενδιαφερει να πετυχαινω το στοχο.Προφανως απετυχα...

 

Για το γκαζι και το φρενο...

Το ροκ εχει για τον καθενα μας προτεραιοτητες.Για μενα η προτεραιοτητα ειναι η ενεργεια,το νευρο,ο τσαμπουκας,η αλητεια,το ξεσπασμα,η πορωση.

Πες το οπως θες.Ετσι καταλαμβανει το 90% των κομματιων μου.

Ειναι για μενα εκτονωση.Η ευεξια μου... ;)

Καλως ή κακως...

 

Για τη μιξη..

Ντραμς,2 κιθαρες,σολο,φωνη,χαμοντ που υπαρχει-δεν υπαρχει...

Τι σου ακουγεται σαλτσα?Γελοιο μιξαριστικα κομματι ητο..Οι εντασεις ειναι αλλο θεμα και μαλλον εχεις δικιο για το χαμοντ, ηθελε πιο πανω γιατι παιζει σε ολο το κομματι... 8)

 

Το ταπινγκ βγηκε κατα τυχη απο το ''αψυχολογητο του μη προγραμματισμενου'',ακομα και οι νοτες δεν ηξερα πριν τις παιξω πως θα ακουστουν,μ αρεσε,το κρατησα.

Ητανε φλωριά εχεις δικιο αλλα δε μπορεσα να συγκρατησω το ενιοτε ''πουλ μουρ'' που ολοι κρυβουμε μεσα μας..

 

Αδερφε,σ ευχαριστω ειλικρινα για το χρονο που διεθεσες ν ασχοληθεις με το τραγουδι μου. ;)

 

@Γιωργαρα μου χαιρομαι πολυ που σ αρεσε! :-*

Για ακουστικο δεν το χω σκεφτει αλλα..που θα παει,θα ωριμασω...

 

Αιτε να χαθειτε,σας επεισε ο Audiokostas ολους να πουμε για την αξια του ''Βαρατε σιγα ενοχλαμε τους απο πανω''. ;D ;D ;D

 

Σταύρο, μόλις βρεις χρόνο παίδεψέ το. Έχει όλα τα βασικά συστατικά για να γίνει κομματάρα και είναι κρίμα να χάνει μόνο και μόνο επειδή η φόρμα του είναι "βιαστική", και χωρίς λίγο παραπάνω παιχνίδι με τις δυναμικές.

 

Χαρη μου το σχολιο σου με επεισε να το ξαναπιασω. ;)

Συνεπικορουμενου και του Κωστα.

Και δεν το συνηθιζω...

Σ ευχαριστω πολυ αδερφε για το ενδιαφερον σου να με κανεις καλυτερο και να διωξω τον οποιο ωχαδερφισμο! :)

 

YΓ.Επιτρεψτε μου να θεωρω το μπασιμο της γαιδουροφωναρας και της μπαντας το καλυτερο σημειο του κομματιου...(μονο τριχωμα αλλαζει.. ;D)

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου