Προς το περιεχόμενο

Wren & Cuff Box Of War


rouchlass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απ' αυτά που άκουσα δεν ενθουσιάστηκα και πολύ.

Το πετάλι πρόσθετε αρκετά μπάσα στον ήχο και μου ακουγόταν αρκετά λασπωμένος. Επίσης μου φάνηκε ολίγον τζιτζικίζον, ειδικά στο πρώτο βίντεο, όταν ανέβασε πολύ το tone.

Αυτή βέβαια είναι προσωπική άποψη.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό πλευράς κοσμητικής (artwork, κουτάκι) και κατασκευής είναι καλή έκδοση του πολύ ωραίου Civil War Muff, ίσως του πιο ήπιου όλων των muffs από πλευράς gain, και του λιγότερο scooped στα μεσαία. Από πλευράς ήχου, απειροελάχιστες διαφορές και κακό value for money σχετικά με το Stomp Under Foot Civil War Muff. A, και ελπίζω να ξέρεις πως οι έρωτες που δημιουργούνται κάθε μέρα απ'το Youtube (δυστυχώς διαδεδομένο και πολύ κακό σημείο σύγκρισης) έχουν συνήθως μικρή σχέση με την πραγματικότητα στο δικό σου σετάπ, ειδικά όσον αφορά τα βρωμοπέταλα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλτατε geodimitri,τα θελω τα μπασα του για τον ηχο που θελω να πιασω (Kyuss).Οσον αφορα το τζιτζικισμα που αναφερεις δε το πιανουν τα δικα μου αφτια αλλα κ ετσι να ειναι το tone του θα το βαλω χαμηλα.

bloody_sunday,το χω τσεκαρει το Stomp Under Foot Civil War  οπως κ το Earthquaker Devices Hoof Fuzz.Αυτο το Box of War ομως εκανε τις κορες των ματιων μου να υποστουν διαστολη...Ανυπομονω να το βαλω πανω στο pedalboard κ να το παντρεψω με το Litle Green Wonder κ το Detox EQ μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αφού το έχεις ακούσει και από κοντά και σου άρεσε (γιατί το youtube δεν είναι και πολύ καλός σύμβουλος πολλές φορές), go for it!!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα πως το ακουσα απο κοντα.Δυστυχως δε το φερνει κανεις στην Ελλαδα,μονο μεσω youtube ο,τι κανω...Ομως μου αρεσει πολυ τουτο το πεταλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oρθα ομιλεις zappa.Λογικα την επομενη εβδομαδα θα το χω στα...ποδια μου ευελπιστωντας πως θα σταματησω σε αυτο το πεταλι το κυνηγι του ιδανικου, για τα δικα μου γουστα, fuzz box!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα πως το ακουσα απο κοντα.Δυστυχως δε το φερνει κανεις στην Ελλαδα,μονο μεσω youtube ο,τι κανω...Ομως μου αρεσει πολυ τουτο το πεταλι!

Ωπ, συγγνώμη λάθος κατάλαβα εγώ.

 

Άντε με το καλό να το πάρεις και να μας πεις εντυπώσεις.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν υπάρχει κάποια ερώτηση στο θέμα, και κατανοώ ότι είσαι ερωτευμένος, θα σου πρότεινα πολύ σοβαρά να ακούσεις πρώτα αυτό :

http://www.ehx.com/products/big-muff-pi

το βρίσκεις εύκολα για δοκιμή και κοστίζει καινούριο 60 ευρώ

(και έχει πιο ωραία κουμπιά)

 

ή και το black russian muff, που το βρίσκεις στην ίδια τιμή μεταχειρισμένο, και είναι ίδιο με το civil war muff (εντάξει, έχει.....2 αντιστάσεις διαφορετικές και είναι μαύρο) .

 

αν ακούσεις σημαντικές διαφορές, τότε ίσως αξίζει να πληρώσεις παραπάνω .

 

αλλά το box of war είναι απλά ένα reissue του civil war muff, όπως έγραψαν και άλλοι, δεν προσθέτει τίποτα στο κύκλωμα , όπως π.χ. το pharaoh , το musket fuzz κ.α.,

συνεπώς είναι αδικαιολόγητη η τιμή του .

 

πληροφορίες για τις διαφορετικές εκδόσεις του big muff :

http://www.kitrae.net/music/music_big_muff.html

 

shίζω μικρόφωνα, φτύνω ρίμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου