Προς το περιεχόμενο

προβλημα με σεταρισμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι,απλα ο φιλος σου ειναι κουφος.... ;D

 

την έχω ακούσει κ εγώ (την ακούω πολύ συχνά ) μπορεί να φεύγει ελάχιστα αλλά όχι τόσο όσο η δική μου και ας έχω κ ποιο καινούριες χορδές....

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι να πω...η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα,οπως σου ειπανε και οι αλλοι ΟΛΕΣ οι χορδες μετα απο καποιο χρονικο οριο χανουν δεν γινεται αλλοιως.

 

Το πιθανοτερο ειναι ο φιλος σου να εχει λιγοτερο τοξικο ιδρωτα απο εσενα οποτε οι χορδες κρατανε περισσοτερο,εγω εχω ενα φιλο που ακομα και να....αγγιξει τις κιθαρες μου σκουριαζουν ΟΛΕΣ οι χορδες μετα απο 1 ωρα.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι χορδές μετά από κάποιες συγκεκριμένες ώρες(εξαρτάται από την χορδή) θα χάσουν ακόμα και ο ιδρώτας να είναι σαν νερό.

 

Η χορδή ακουμπόντας στο τάστο τρίβεται και φθύρεται αν παρατηρίσεις όταν βγάζεις τις παλιές εκεί που ακουμπάνε τάστα,γέφυρα κτλ έχουν φθαρεί γι'αυτό και σπάνε σε αυτά τα σημεία.

 

Από το τρίψιμο της η χορδή φαγόνεται και αλλάζει και η διατομή της π.χ. μια εννιάρα μετά από χ,ψ, ώρες παιξίματος έχει μικρότερη διατομή επάνω στα σημεία που τρίβεται(τάστα κτλ.)με αποτέλεσμα να χάνει νότα μιας και η χορδή δεν έχει ενοιαίο πάχος(αλλού 9 αλλού πιο λίγο λόγο φθοράς από την τριβή).

 

Ένας από τους κύριους παράγοντες που σπάει η χορδή είναι αυτός και ο άλλος είναι η σκουριά που έχει φάει την χορδή.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι χορδές μετά από κάποιες συγκεκριμένες ώρες(εξαρτάται από την χορδή) θα χάσουν ακόμα και ο ιδρώτας να είναι σαν νερό.

 

Η χορδή ακουμπόντας στο τάστο τρίβεται και φθύρεται αν παρατηρίσεις όταν βγάζεις τις παλιές εκεί που ακουμπάνε τάστα,γέφυρα κτλ έχουν φθαρεί γι'αυτό και σπάνε σε αυτά τα σημεία.

 

Από το τρίψιμο της η χορδή φαγόνεται και αλλάζει και η διατομή της π.χ. μια εννιάρα μετά από χ,ψ, ώρες παιξίματος έχει μικρότερη διατομή επάνω στα σημεία που τρίβεται(τάστα κτλ.)με αποτέλεσμα να χάνει νότα μιας και η χορδή δεν έχει ενοιαίο πάχος(αλλού 9 αλλού πιο λίγο λόγο φθοράς από την τριβή)Ένας από τους κύριους παράγοντες που σπάει η χορδή είναι αυτός και ο άλλος είναι η σκουριά που έχει φάει την χορδή. .

 

 

 

κατάλαβα!! πάμε για αταστες παιδιά να γλιτώσουμε καμιά χορδή !!!! οικονομική κρίση  έχουμε λολ  ;D  ;D  8)  :P 

 

 

 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

κατάλαβα!! πάμε για αταστες παιδιά να γλιτώσουμε καμιά χορδή !!!! οικονομική κρίση  έχουμε λολ  ;D  ;D  8)  :P 

 

 

 

 

;D ;D ;D ;D ;D σωστός  ;D ;D ;D ;D ;D

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου