Προς το περιεχόμενο

999BPM Απολαύστε υπεύθυνα...


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπραβο φιλε!

 

Αντε και καλες δουλειες!

 

http://www.medrano.it/

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

But I have a girlfriend. 8)

 

So does he... (γράφει στα annotations πως η κοπέλα του έκανε το ορθογραφικό λάθος "bmp" αντί "bpm" στο πινακάκι δεξιά)

 

Μου θύμισε μια ιστορία…δεν ξέρω κατά πόσο είναι αστικός μύθος.

 

Ένας χεβυμεταλάς ξύπνησε από κάτι κομπρεσέρ που εκτελούσαν εργασίες εκσκαφής στον παρακείμενο δρόμο, πλησίον της οικίας του.

 

Ξύπνησε και αναφώνησε….: «Πώ, πω….τι κομματάρα είναι αυτή»!!!!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Δεν ξέρω να σου πω αν είναι αστικός μύθος, αλλά πως μου ΕΧΕΙ συμβεί (δεν αστειεύομαι καθόλου). Μια μέρα πολλά χρόνια πριν, είχα ακούσει έναν ορυμαγδό από το δωμάτιό μου, έβαλα μια φωνή στην μικρή μου αδερφή ρωτώντας την τι έβαλε πάλι στο στερεοφωνικό (νομίζοντας πως είχε βρει κάτι από τη δισκοθήκη μου) και μετά είδα πως... ένα κομπρεσσέρ είχε μόλις ξεκινήσει κάτι έργα στο δρόμο.  ;D

 

Εν τω μεταξύ έχω σοβαρές αμφιβολίες για το πόσο σωστά ήταν παιγμένο - ακόμη και σε μικρότερες ταχύτητες άκουγα ατσαλιές. Γενικά ποιος εγγυάται το γεγονός πως όλες οι νότες είναι σωστά παιγμένες (πχ. με ένα slow motion σε κάποιο βίντεο), και δεν είναι ένα απλό γιούργια στον ταβλά με τα κουλούρΓια - γιατί προσωπικά αυτό μου ακούστηκε... Για του λόγου το αληθές, και προς τιμή του παίκτη, αναφέρει αυτό στην περιγραφή του βίντεο στο Youtube:

 

At the current Time Guinness World Records has frozen the fastest guitar player world record due to the fact it is under-going new rules to verify the accuracy in the speeds being played and if no resolution is found the record will be discontinued.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Δεν ξέρω να σου πω αν είναι αστικός μύθος, αλλά πως μου ΕΧΕΙ συμβεί (δεν αστειεύομαι καθόλου). Μια μέρα πολλά χρόνια πριν, είχα ακούσει έναν ορυμαγδό από το δωμάτιό μου, έβαλα μια φωνή στην μικρή μου αδερφή ρωτώντας την τι έβαλε πάλι στο στερεοφωνικό (νομίζοντας πως είχε βρει κάτι από τη δισκοθήκη μου) και μετά είδα πως... ένα κομπρεσσέρ είχε μόλις ξεκινήσει κάτι έργα στο δρόμο.  ;D

 

 

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Το συμβάν (υπότιθεται ότι) έγινε στην Πτολεμαΐδα.

Πέρασες κανένα από τα καλοκαίρια σου εκεί;  ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι... ;D  Έμενα στα Ιλίσια τότε, πολύ κοντά σε ένα επιφανές μέλος του φόρουμ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακάλυψα κάτι που μου προκάλεσε μεγάλη υπαρξιακή αναστάτωση και θέλω να το μοιραστώ με την κοινότητα!

 

999 bpm= 999 τέταρτα το λεπτό, σωστά;

Η περίφημη φράση του Sting of the bumblebee είναι 16α, σωστά;

1 τέταρτο= τέσσερα 16α, σωστά;

Άρα το λεπτό παίζει 999 νότες * 4 (γιατί είναι 16α). Σωστά;

Σύνολο 3996 νότες. Διαιρούμε δια του 60 που είναι τα sec ενός λεπτού για να βρούμε πόσες παίζει ανά sec, σωστά;

 

Έχουμε λοιπόν 3.9996/60= .................................... 66,6 νότες το δευτερόλεπτο!!! Και μην ξεχνάμε ότι και το 999 είναι αναποδογυρισμένο το 666!

Diavolus in Musica!

 

Μετανοείτεεεεε!

 

Υ.Γ.: Πέραν της πλάκας οι συνήθεις κάμερες πιάνουν μέχρι 24/25 frame το δευτερόλεπτο. Αν λοιπόν παίζει 66 νότες δεν μπορεί να καταγραφεί ούτε με σλόου μόσιον.

 

Βέβαια υπάρχουν κάτι κάμερες με super slow motion που χρησιμοποιούνται στο σινεμά για τις σκηνές που πρωτοείδαμε στο Matrix και σε ταινίες του Ταραντίνο: π.χ. κοντινό σε πιστόλι, όπου βλέπεις τον καπνό από το καψούλι να πετάγεται σιγά σιγά και μετά τις σφαίρες να ξεμυτούν από την κάνη και να γυρνάνε γύρω από τον άξονά τους. Και μετά βλέπεις τον Neo να σκύβει πολύ πολύ πολύ αργά για να τις αποφύγει κττ.

 

Αυτές οι κάμερες είναι πανάκριβες, τρώνε ένα καρούλι φιλμ, που κανονικά θα κρατούσε μισή ώρα ας πούμε, σε μερικά δευτερόλεπτα, οπότε είναι μάλλον out of the question να πληρώνεις κάμποσες χιλιάδες δολάρια για να τσεκάρεις τον κάθε βλάκα με σύνδρομο ανήσυχων δάχτυλων...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.: Πέραν της πλάκας οι συνήθεις κάμερες πιάνουν μέχρι 24/25 frame το δευτερόλεπτο. Αν λοιπόν παίζει 66 νότες δεν μπορεί να καταγραφεί ούτε με σλόου μόσιον.

Creema re gamoto.......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Υ.Γ.: Πέραν της πλάκας οι συνήθεις κάμερες πιάνουν μέχρι 24/25 frame το δευτερόλεπτο. Αν λοιπόν παίζει 66 νότες δεν μπορεί να καταγραφεί ούτε με σλόου μόσιον.

 

 

 

Είσαι retro – φιλμογραφικός. !

Με αρέσεις. :D

 

Μπά , πλέον παίρνεις 50 frames per second για πλάκα, με 12 δόσεις και σε δίνουν δώρο και ΤΣΑΝΤΑ !  ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου