Προς το περιεχόμενο

PIMP your bass...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οικονομική κρίση... Το GAS έχει βαρέσει κόκκινο και όμως δεν έχεις λεφτά να κάνεις τπτ... Υπάρχει λύση... Μετά από μία κρίση "θέλω musiman ΤΩΡΑ" αποφάσισα να βγάλω στα μάτια στο πρώτο μου μπασάκι... Ένα Ibanez GSR200 του 2003/04.... Τρομερό μπάσο made in Indonysia και όχι Κίνα όπως τα σημερινά GSR...  Σήμερα πωλείται στα 260 ευρώ τιμή thomann, 280 ευρώ Ελλάδα και είναι και made in China... Το είχα πάρει τότε 100 ευρώ...  ;D

Το μπάσο είχε περάσει διάφορες ταλαιπωρίες.... Βαψίματα, ξυσίματα τα πάντα όλα... Αποφάσισα να το κάνω σωστό όργανο μια και καλή... Έγινε routing στο bridge cavity να χωράει ΜΜ μαγνήτης... Στοκάρισμα στο neck cavity και μετά βάψιμο... Επειδή ήθελα να βγει 2 χρωμο, το έβαψα πρώτα μαύρο και μετά κόκκινο και άρχισα το τρίψιμο... Τα σχέδια είναι decal και το λούστρο με πινέλο... (δεν βγήκε τέλειο αλλά οκ...) Επίσης έκλεισα 2 τρύπες από ποτενσιόμετρα... Τα έξοδα ήταν:

9 ευρώ σπρέι και βερνίκι

20 ευρώ κλειδιά και μαγνήτης

50 ευρώ για το routing και τα ηλεκτρικά

15 ευρώ για τα decal...

Σύνολο 94 ευρώ και έχω καινούριο μπασάκι...

Φωτογραφίες παρακάτω... Για κλιπάκι σε λίγο...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πολύ ωραίο, bootsy collins στυλ (με τη καλή έννοια)! Ίσως να ήταν καλύτερο αν του έκανες ένα french finishing με γομαλάκα (μπορεί να βγει με αστεράκια, γ ο μ α λ ά κ α, για να είμαστε σίγουροι). Το έκανα σε μια κιθάρα και βγήκε πολύ καλό αποτέλεσμα και λίγο πιο ματ. Μου φαίνεται σα να κολάει λίγο...

Τί μαγνήτη έβαλες? είναι active?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί μαγνήτη έβαλες? είναι active?

Ebay 15 ευρώ αν δεν κάνω λάθος... Passive για αρχή και βλέπουμε αν στο μέλλον τον αλλάξω με active... Ο χώρος για την μπαταρία υπάρχει σε περίπτωση που τον χρειαστώ ;)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις πλακα ετσι?εχω μεινει μαμακας....γιατι πεταξα το παλιο μου cort και δεν στο εφερνα?

Αρχικά γιατί δεν θα το ξαναέπαιρνες πίσω...  ::) ::) ::) ::)

Γιατί να κάνω πλάκα???

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις πλακα ετσι?εχω μεινει μαμακας....γιατι πεταξα το παλιο μου cort και δεν στο εφερνα?

Το ερώτημα είναι γιατί το πέταξες.... σκέτο  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου