Προς το περιεχόμενο

Θέλω μικρό αλλά ποιοτικό combo ενισχυτή !


AXLNICK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα...... ::)

 

Εχει και η ελεημοσυνη τα ορια της....

 

Συνεχιστε οι υπολοιποι (οσοι δεν εχετε αυτοκτονησει ακομα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μάλλον πρέπει να τα πείτε στο τηλέφωνο εσείς οι δυο, αλλιώς δεν βγαίνει άκρη.

Για να επαναφέρω το Thread  σε κάτι χρήσιμο, τσέκαρε αυτό

 

 

Βέβαια ο καλλιτέχνης παίζει με hollow...

 

Τσίμπα και το reverb αν το βρεις.

Πάντως

1) γενικά τα watt θα σου δώσουν headroom

2) αν δεν ανοίξεις τον ενισχυτή δεν πρόκειται να δουλέψουν τα ηχεία για να ακούσεις το σκάσιμο της πενιάς

3) Εχω στο σπίτι έναν 100W ο οποίος έχει φοβερό master volume με αποτέλεσμα να παίζει καταπληκτικά χαμηλά, αλλά πάντα όταν τον ανοίξεις πραγματικά τον ακούς. Σε εντάσεις σπιτιού για μεταμεσονύκτια παιξίματα ακούγεται καλά και όχι σαν τζιτζίκι αλλά και με το POD κάνεις δουλειά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τυρι κουμπάρε......

... που λεν και στο χωριό μου...

Στα υπόλοιπα θα απαντήσεις ή απαξιείς;;;

 

ΔΕΝ ειναι τα settings του ιδιου  Gilmour ο οποιος μαλλον δεν εχει χρησιμοποιησει ποτε αυτον τον ενισχυτη αλλα τα προτεινομενα settings του ΣΥΝΤΑΚΤΗ του αρθρου,εχει και για αλλους ενισχυτες...

 

Δεν με νοιάζει ποιος την έχει ποιο μεγάλη,αλλά τι να κάνουμε..

Άλλα λέει το άρθρο,άλλα κατάλαβες εσύ..

Δεν είναι τα settings του Gilmour..

 

Εγώ είμαι αυτός που σου πρότεινε τον 5 25! Και σαν απάντηση είπες ότι θα τον ανοίγεις στο 1-2 το πολύ. Δεν αντιλέγω σε κάτι τέτοιο. Αλλά έχεις ιδέα πως ακούγεται στο 1-2? Σε ρωτάει επειδή τυχαίνει να τον έχω τον ενισχυτή και να παίζω ακριβώς την ίδια μουσική.

 

Πολύ σωστά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AXLNICK υπάρχουν πολλά,πολλά ακόμα threads που μπορείς να "αναστήσεις".Είναι εκεί και σε περιμένουν  :)

 

Επίσης,σκέφτηκες ποτέ να πάρεις την (πολύ ωραία) tele σου και να βγεις μιά βόλτα για δοκιμές;

 

δυστυχως πρεπει να ακονισεις τα ΑΓΓΛΙΚΑ σου

 

Me excuse.England do dear sir speak you?  ;D

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης να προτεινω κ εγω,αν εισαι εμπειρος στο χωρο κ ξερεις ΑΚΡΙΒΩΣ τι θελεις,μπορεις να πας σε εναν ελληνα τεχνικο και να σου φτιαξει ενισχυτη οπως τον ονειρευεσαι...εχουν ακουστει νομιζω πολυ καλα λογια για μερικους!!!

 

 

Υ.Γ Τελικα ο Gilmour επαιζε με fender twin η οχι??? ??? ??? ??? ???

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Το συγκεκριμένο θέμα δεν το ανέστησα αλλά το δημιούργησα... και μάλιστα χθες..... αλλά κάποιοι επιμένουν !!!!!

 

2. Τα αγγλικά μου και οι γνώσεις μου σε αυτά μάλλον σας αφορούν περισσότερο από την ουσία !!!!

 

3. Αν διαβάσετε προσεκτικά τους διαλόγους από τις 50.000 λέξεις που σπαταλήθηκαν στο θέμα οι 5 αφορούν τις προτάσεις που ζητούσα και όλες οι υπόλοιπες άσχετα θέματα προσωπικής και όχι μόνο ψυχανάλυσης...

 

4. Τα φάρμακα που μου προτείνει ο Mr. Superfunk φαντάζομαι να τα γνωρίζει καλύτερα από ότι γνωρίζει τα περί guitar gear μιας και με την υγεία μας δεν παίζουμε... Προφανώς τα έχει πάρει και σε μεγάλες ποσότητες κατά το παρελθόν !

 

5. Όποιος αρέσκεται στο να ακούει προτάσεις του στυλ "καληνύχτα σε βαρέθηκα", "να πας σε κανένα γιατρό", "να πάρεις τα εξής φάρμακα" κτλ , κτλ μπορεί να το κάνει διαβάζοντας αυτά που γράφει ο Δρ. Superfunk !!!

 

6. Αν προσωπικά επιθυμούσα κάτι τέτοιο δεν θα γραφόμουν στο Noiz αλλά στο Medical Corner όπου εκεί ο Superfunk είναι administrator !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Είναι ένα από τα βίντεο όπου ο Gilmour παίζει μεταξύ άλλων και με Fender Twin (φαίνεται σε κάποια σημεία)

Τελειως ειλικρινη ερωτηση:

υπαρχει περιπτωση να υπαρχει fender twin εκει,επειδη δεν ειναι αμιγως δικο του gig αλλα της fender?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι που μπορει να φανει χαζο?

 

Τη λυση των κορυφαιων modelling μηχανηματων (AxeFx,Kemper) την σκεφτηκες για πληρη αποδοση σε εντασεις ψιθυρου,ακουστικα,studio monitors,hi fi,PA,mixer,ηλεκτρικες κουζινες ή οπου αλλου συνδεθουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειως ειλικρινη ερωτηση:

υπαρχει περιπτωση να υπαρχει fender twin εκει,επειδη δεν ειναι αμιγως δικο του gig αλλα της fender?

 

Άμα το noiz είχε κατάληξη .de ή uk, ίσως να υπήρχε ελπίδα να πάρεις απάντηση..

 

Αν ο Σουμάχερ πήγαινε σε μια εκδήλωση της VW στην Γερμανία,όλο και κάποιο golf θα υπήρχε τριγύρω..

Αν αυτό  σημαίνει ότι και στο δικό του γκαράζ θα έχει ένα golf,τότε ναι,ο Gilmour είχε

Fender Twin στο gig του..

 

Ας το αφήσουμε να το πάρει το ποτάμι..

Σε όποιο forum και να μπω ή βλέπω ξύλο ή πλακώνομαι και εγώ.

Μάλλον φταίει που μας κόψανε τα δωρεάν φάρμακα τελευταία..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου