Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει (γενικά) καχυποψία προς τα νέα μέλη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε σεις Terry, Γιώργο και Πέρρυ... :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Σας επιστρέφω τα κοσμητικά επίθετα γιατί εσείς τα αξίζετε.

 

Σου χρωσταω ενα κερασμα Στρατο !! 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

Αρχικά, θα ήθελα να αναφερθώ στο ον τόπικ:

ΝΑΙ, υπάρχει συχνά καχυποψία προς τα νέα μέλη, και αυτό είναι κάτι που φαντάζομαι πως οι περισσότεροι το έχουμε βιώσει ως νέα μέλη. Και είναι όντως στο χέρι του ίδιου του μέλους το να ενσωματωθεί σε μια καινούρια παρέα, αλλά θα πρέπει και αυτή η παρέα να είναι κάπως εξωστρεφής, αν ενδιαφέρεται να αποκτήσει καινούρια μέλη.

Θυμάμαι την εμπειρία μου σε ένα Αμερικάνικο φόρουμ για μπασίστες (που μάλιστα ήταν τελικά και εντελώς χαμηλού επιπέδου, τόσο όσον αφορά στο μπάσο, όσο και στη στοιχειώδη επικοινωνία): όταν έγραψα το πρώτο μου θρεντ, προσπαθώντας να ανοίξω μια συζήτηση, τόσο με σκοπό να ενταχθώ στο φόρουμ, όσο και για να μάθω πώς σκέφτονται οι "συνάδελφοι" στην άλλη μεριά του Ατλαντικού, με πήραν από τα μούτρα γιατί νόμιζαν πως προσπαθούσα να κάνω έμμεση διαφήμηση. Όταν τους εξήγησα το προφανές, ελπίζοντας να λήξει εκέι το θέμα (και σημειώνω πως το έκανα με όσο πιο λεπτό τρόπο μου επέτρεπαν τα μέτρια αγγλικά μου) κατέληξα να εισπράτω γιουχάρισμα και προσωπικά μηνύματα από moderators που με προειδοποιούσαν "να μην τους περνάω για χαζούς και να μην κάνω έμμεση διαφήμηση". Ε, περιττό να σας πω πως δεν ξανα ασχολήθηκα (αν και διάβασα κατά καιρούς τα χαζά ποστ, για ναπεράσει η ώρα...)

 

 

Πω πω για λίγο νόμιζα οτι μιλαγες για τον trolley  ;D

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου