Προς το περιεχόμενο

Winter Diaries


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

 

Είναι τέλε Τέρυ. Αλλά θα μου πεις, του θείου το ένα όργανο, του θείου και τ' άλλο, δε θα τα χαλάσουμε εκεί τώρα. ;D

 

Να υποθέσω ότι έχεις inside information για noiz circus II;

 

Α και παραπάνω γκάζι δεν έχομεν κύριε. Τι το κάναμε εδώ, χαρντ ροκ καφέ;  ;D

 

 

Πάει... χάλασε η τάξης του κόσμου  ;D Που οι παλιές καλές εποχές που οι τέλε είχαν το «τουάνγκ» τους  ;D και τις καταλάβαινες από χιλιόμετρα. Ο SF τι λέει για αυτό;  ;D

 

Μπα δεν έχει ακουστεί τίποτα για τσίρκους ΙΙ, αλλά τι στο καλό, δεν θα κάνουμε και εφέτος καμιά... ομορφιά;  ;D Ο audios τι λέει για αυτό;  ;D

 

Τι θα πει παραπάνω γκάζι δεν έχουμε; Ο Sir τι λέει για αυτό;  ;D

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο δεν ......  :-\

Ωραία μελωδία και ωραίος ήχος (ρε συ μου θύμισε λίγο Style Council κάποιες στιγμές) αλλά ούτε το παίξιμό σου (κάποια bend ήταν "ψιλοξεκούρδιστα") είναι στα καλύτερα σου ούτε και το κομμάτι μου πε κάτι.

 

Τα τύμπανα. Αυτό το roll κάθε λίγο και λιγάκι κουράζει.

Ακόμα και ο Χάρης (ο Αρχισπαζοκλαμπανίας του roll) το κατάλαβε.

Τα ιδιαίτερα αποδίδουν.

 

Το μπάσο γιατί έτσι χοροπηδηχτό/στακάτο ρε συ; Μου αρέσει που είπαν και για μπασογραμμή. Έτσι ίσως το παιζα εγώ που μαι κουλός αλλά κάποιος που ξέρει μουσική σαν κι εσένα, θα βαζε μια Pinoγραμμούλα με λίγο chorus (ναι ρε, με flats) να σοροπιάσει το γλυκό της καψούρας.

 

Ξεκόλλα με το αδικαιολόγητο κόμπλεξ της φωνής σου και γράφε τραγούδια της ερημιάς και της απόγνωσης και άσε τον hyrerpanos για τα υπόλοιπα.

 

Καλημέρα Σπυράκο.......  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδιαίτερα αποδίδουν.

Dream on...

 

Ξεκόλλα με το αδικαιολόγητο κόμπλεξ της φωνής σου

Θα συμφωνήσω, αν και του τα έχουμε κάνει μπαλόνια του ανθρώπου με αυτό το θέμα.

 

Έτσι ίσως το παιζα εγώ που μαι κουλός

Κι εσύ ξεκόλλα με την υποτιθέμενη κουλαμάρα σου. Μας τα έχεις κάνει εμάς μπαλόνια.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο δεν ......  :-\

Ωραία μελωδία και ωραίος ήχος (ρε συ μου θύμισε λίγο Style Council κάποιες στιγμές) αλλά ούτε το παίξιμό σου (κάποια bend ήταν "ψιλοξεκούρδιστα") είναι στα καλύτερα σου ούτε και το κομμάτι μου πε κάτι.

Ακόμα και ο Χάρης (ο Αρχισπαζοκλαμπανίας του roll) το κατάλαβε.

Τα ιδιαίτερα αποδίδουν.

 

Το μπάσο γιατί έτσι χοροπηδηχτό/στακάτο ρε συ; Μου αρέσει που είπαν και για μπασογραμμή. Έτσι ίσως το παιζα εγώ που μαι κουλός αλλά κάποιος που ξέρει μουσική σαν κι εσένα, θα βαζε μια Pinoγραμμούλα με λίγο chorus (ναι ρε, με flats) να σοροπιάσει το γλυκό της καψούρας.

 

Ξεκόλλα με το αδικαιολόγητο κόμπλεξ της φωνής σου και γράφε τραγούδια της ερημιάς και της απόγνωσης και άσε τον hyrerpanos για τα υπόλοιπα.

 

Καλημέρα Σπυράκο.......  ;D

 

Κώστα(κη ;D) καλημέρα. Αντιληπτές και σεβαστές οι παρατηρήσεις. Κόμπλεξ για τη φωνή μου δεν έχω. Απλώς γνωρίζω τις δυνατότητές της οπότε σιωπώ όταν βρίσκω μπροστά μου πράγματα που δεν....

 

Πέραν αυτών, θα συνεχίσω κατά καιρούς να ταλαιπωρώ τ' αυτιά σας με πειραματισμούς και δοκιμές που δεν είναι του "ρεπερτορίου" μου.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα ενα ιδιοφυες μινοροματζορο..

Ποιημα για μια ηλιολουστη μερα του Χειμωνα που καταλαγιασαν οι ανεμοι και η βροχη.

Σταγονες πεφτουν απο τα γυμνα απο φυλλα κλαδια.. :P

Πιο περα,ο ξυλινος φραχτης(απο αλντερ) ξεχαρβαλωθηκε και θελει επισκευη...

 

Ειναι η καλυτερη σου συνθεση γιατι επιδεικνυει αρμονιες που ξεφευγουν απο τα τετριμμενα.Μουσικος νους που δραπετευει απο τη δωδεκαμετρη ψυχολογια που κουβαλαμε οι περισσοτεροι..

Ορισμενα διαστηματα-συνδυασμοι νοτων ειναι εκπληκτικα.

Το μπασο και τα ντραμς δεν τα σχολιαζω.Δε με νοιαξανε...

 

Ενω ο ηχος της κιθαρας στην αρχη με ξενισε,μετα τον συνεδεσα απολυτα με την χαρουμενη-ηδονικη μιζερια(μαζοχ) που μου περασε το ολον...

 

Αν στα γρηγορα σημεια σου κατεληγες πιο επιτυχημενα και οχι βιαστικα σα να τανε κοψε ραψε φρασεις παρμενες απο τζαζιστες του γιουτουμπ που δειχνουν τζαζ λικς,θα μπορουσα να πω οτι ξεπερασες το You dont let nobody down..

(To ξεπερασες αλλα δε θελω να επαναπαυτεις... :P :D)

 

Τα σεβη μου ευγενικε κ ευαισθητε τροβαδουρε! ;)

 

YΓ:Τα πνευστα,καλυτερα που ειναι σα στρινγκς.

Πρωτον γιατι τα δευτερα αρεσουν του Νεστορα και δευτερον γιατι θα γινοτανε βρετανικη ποπ υποκουλτουρα του ''Παιζουμε και τρομπετα-ειμαστε φεύγα''... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

YΓ:Τα πνευστα,καλυτερα που ειναι σα στρινγκς.

Πρωτον γιατι τα δευτερα αρεσουν του Νεστορα

 

Πραγματικά τους έχει τεράστια αδυναμία  ;D (ομιλώντας πάντα μουσικά) ;)

woman_violin.jpg.768b7a29878b9acfe78fc344b0d6402d.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα ενα ιδιοφυες μινοροματζορο..

Ποιημα για μια ηλιολουστη μερα του Χειμωνα που καταλαγιασαν οι ανεμοι και η βροχη.

Σταγονες πεφτουν απο τα γυμνα απο φυλλα κλαδια.. :P

Πιο περα,ο ξυλινος φραχτης(απο αλντερ) ξεχαρβαλωθηκε και θελει επισκευη...

 

Ειναι η καλυτερη σου συνθεση γιατι επιδεικνυει αρμονιες που ξεφευγουν απο τα τετριμμενα.Μουσικος νους που δραπετευει απο τη δωδεκαμετρη ψυχολογια που κουβαλαμε οι περισσοτεροι..

Ορισμενα διαστηματα-συνδυασμοι νοτων ειναι εκπληκτικα.

Το μπασο και τα ντραμς δεν τα σχολιαζω.Δε με νοιαξανε...

Εσύ ακούς όπως γράφεις μουσική, με την ψυχή.

 

δε θελω να επαναπαυτεις...

Αποκλείεται τώρα που εκτελώ εγώ χρέη manager για τον JJ (είναι και οι μοντέλλες στη μέση ;D ;D). :D

Για όποια επικοινωνία μαζί του, στείλτε μου pm και θα το κανονίσω. ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα ενα ιδιοφυες μινοροματζορο..

Ποιημα για μια ηλιολουστη μερα του Χειμωνα που καταλαγιασαν οι ανεμοι και η βροχη.

Σταγονες πεφτουν απο τα γυμνα απο φυλλα κλαδια.. :P

Πιο περα,ο ξυλινος φραχτης(απο αλντερ) ξεχαρβαλωθηκε και θελει επισκευη...

 

Ειναι η καλυτερη σου συνθεση γιατι επιδεικνυει αρμονιες που ξεφευγουν απο τα τετριμμενα.Μουσικος νους που δραπετευει απο τη δωδεκαμετρη ψυχολογια που κουβαλαμε οι περισσοτεροι..

Ορισμενα διαστηματα-συνδυασμοι νοτων ειναι εκπληκτικα.

Το μπασο και τα ντραμς δεν τα σχολιαζω.Δε με νοιαξανε...

 

Ενω ο ηχος της κιθαρας στην αρχη με ξενισε,μετα τον συνεδεσα απολυτα με την χαρουμενη-ηδονικη μιζερια(μαζοχ) που μου περασε το ολον...

 

Αν στα γρηγορα σημεια σου κατεληγες πιο επιτυχημενα και οχι βιαστικα σα να τανε κοψε ραψε φρασεις παρμενες απο τζαζιστες του γιουτουμπ που δειχνουν τζαζ λικς,θα μπορουσα να πω οτι ξεπερασες το You dont let nobody down..

(To ξεπερασες αλλα δε θελω να επαναπαυτεις... :P :D)

 

Τα σεβη μου ευγενικε κ ευαισθητε τροβαδουρε! ;)

 

YΓ:Τα πνευστα,καλυτερα που ειναι σα στρινγκς.

Πρωτον γιατι τα δευτερα αρεσουν του Νεστορα και δευτερον γιατι θα γινοτανε βρετανικη ποπ υποκουλτουρα του ''Παιζουμε και τρομπετα-ειμαστε φεύγα''... :)

 

Ευχαριστώ πολύ Σταύρο. Τι να πω τώρα; Μόνο ότι χαίρομαι που σε άγγιξε το κομμάτι.

 

Α και περί επανάπαυσης, δεν πρόκειται. Έχω μόνιμη εμμονή που δε με αφήνει ποτέ σε ησυχία. Αν και ομολογώ ότι αυτό δεν είναι πάντοτε ευχάριστο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο ιδέα . :D

Σιγά σιγά θα ήταν ωραίο να τα ακούγαμε σε μορφή τραγουδιού.

Το μόνο που δε μου αρέσει είναι η  θέση του bass line  στο τρία , του τέταρτου μέτρου  .

Εχεις φτιάξει ένα groove σε straight 16α feel που ενώ είναι ωραίο ανεβαστικό  αεράτο με πολύ ωραίες διάρκειες και τελευταία στιγμή εκεί που πάει να κορυφωθεί καθίζει  .Με λίγα λόγια  αν η θέση ήταν πονηρή και κοφτή άρση θα ακουγόταν άλλο κομμάτι 

JJ οι ιδέες σου πάντως  δε παίζονται  ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου