Προς το περιεχόμενο

superfunk tele!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!!

 

Πριν το live των Εκμέκ στο ΚοοΚοο κάναμε με τον Superfunk μια ανταλλαγή για την οποία είμαστε και οι δύο ενθουσιασμένοι!

 

Από τη δική μου την πλευρά έλαβα μία Superfunk tele με όλα τα desirable specs!

 

DSC00303_zps335870c1.jpg

 

Η κιθάρα θερίζει , όχι μόνο από ήχο αλλά και από feel στο χέρι και στο σώμα. Πανάλαφρη σκαστή με όλες τις νότες να ξεχωρίζουν καμπάνα και σημαντικό sustain (ω ναι!)

 

Μια πρώτη γεύση με το παρακάτω κομμάτι !

 

Θα ακολουθήσουν κι άλλα

 

(τα ρυθμικά είναι bridge , τα tremolo parts neck μαγνήτης)

 

πετάλια μηδέν , καρφί στον Δόκτωρ Ζ!

travelling_south.mp3

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από τη δική μου την πλευρά έλαβα μία Superfunk tele με όλα τα desirable specs!

1) Πες μας και τι έδωσες. ???

2) Πες μας και τα specs. ;)

 

 

Mε 'γειά.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πριν το live των Εκμέκ στο ΚοοΚοο κάναμε με τον Superfunk μια ανταλλαγή για την οποία είμαστε και οι δύο ενθουσιασμένοι!

 

Η κιθάρα θερίζει , όχι μόνο από ήχο αλλά και από feel στο χέρι και στο σώμα. Πανάλαφρη σκαστή με όλες τις νότες να ξεχωρίζουν καμπάνα και σημαντικό sustain (ω ναι!)

 

 

Win Win βλέπω και πραγματικά θερίζει :D

Και γράφεις και  καλή  μουσική ενθουσιασμένος!

Ηρθα λίγο αργά στο Live και έχασα την ανταλαγή, Πολύ ωραία- Πολύ ωραία Μπράβο :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με εδωκε... ;D..εναν υπεροχο tweed deluxe ο οποιος απλα σπερνει και συνδιαζεται υπεροχα με τον 1974Χ που ηδη εχω...(ετσι εχω πλεον δυο...μικρους πρωτογονους ενισχυτες με tube rectifier που ...χαλανε ευκολα  ;D και τους οποιους χρησιμοποιω για την ακριβως..ΑΝΤΙΘΕΤΗ χρηση που οι περισσοτεροι τους χρησιμοποιουν δηλαδη για φοβερα ΚΑΘΑΡΑ και οχι overdrive  :))

 

Η κιθαρα ΟΝΤΩΣ σπερνει.... ;D

 

Για να μη ψαχνει ο συντροφος να και τα specs της

 

Body:WARMOTH one piece swamp ash (super light) w/ binding (factory Warmoth thin finish)

 

Neck:ALL PARTS TRO-W ( Maple neck, rosewood fingerboard, 9.5" fretboard radius, "C" backshape, .850" thick at the first fret and .960" thick at the 12th fret. 1-11/16" wide nut with rounded slot bottom, single action truss rod with heel nut. Medium jumbo frets) (handrubed tinted satin finish)

 

Pickups:LINDY FRALIN VINTAGE TELE

 

Hardware: Staggered vintage Gotoh Tuners,Bone Nut,Pigtail intonated steel saddles,vintage bridge,CTS Pots,Electrosocket/Switchcraft Jack)

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές και στους δυο σας!  :)

 

ετσι εχω πλεον δυο...μικρους πρωτογονους ενισχυτες με tube rectifier που ...χαλανε ευκολα  ;D και τους οποιους χρησιμοποιω για την ακριβως..ΑΝΤΙΘΕΤΗ χρηση που οι περισσοτεροι τους χρησιμοποιουν δηλαδη για φοβερα ΚΑΘΑΡΑ και οχι overdrive

Με έχεις παρερμηνεύσει, διότι μου τρέχουν τρελά τα σάλια και για τον 1974 και για tweed deluxe και για έναν (offtopic) Princeton. Ας όψονται οι εποχές αλλιώς θα τους χτύπαγα. Μόνο που θα τους έβαζα SS rectifier για να νιώθω... ασφαλής  ;D πλάκα κάνω ε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοπαιξιμα τα εργαλια παιδια! :)

 

Αργυρη τι κομματαρα ειναι αυτη? μπροβαο ρε σ!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια πραματα!

 

εξαιρετικος tele-ηχος! ευγε Κε SF για το τεκνο σου!

αυτος ο "λεκες" που φαινεται τι ειναι? birthmark?  :D

 

φανταζομαι και ο deluxe θα κελαηδαει...

 

Αργ, πολυ καλο το κομματακι.

Πιστευω ενα bossa-nova style beat θα κολλουσε μια χαρα απο κατω.

Οταν παω σπιτι θα το δοκιμασω, αν δε σε πειραζει.

Στην τελικη σου πληρωνω cλopyright... Λεφτα υπάρχουν...   ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου