Προς το περιεχόμενο

Βαράτε !!!! Ακούω γνώμες για ήχο, κιθάρα κτλ, κτλ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρώτο μου βιντεάκι - ηχογράφηση για το Noiz !!! Μην φοβάστε... βαράτε άφοβα !!!! Πολλά τα λάθη... ακούω γνώμες !!! Εγγραφή με 1Watt Blackstar και την αγαπημένη μου tele...!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μπράβο, αλλα δεν έκανες και καμιά τρεμολιά να ακούσουμε το duesenberg! ;D

 

Τα έπαιξες όλα στην bridge θέση?

 

το νέο logo του ντούκα είναι πολύ καλύτερο, αν και θα το προτιμούσα λίγο πιο απομακρυσμένο απο τις άκρες της καμπύλης του headstock.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κοίτα δεν είμαι και ο ειδήμων τελεκαστερολόγος  ;D αλλά έτσι από την σκοπιά του ακροατή... ΟΚ κακή δεν ήταν, αλλά δεν μου έκανε και τόσο για τέλε ο ήχος της.

 

Δηλαδή κλασικό τουάνγκ- τουάνγκ (που τουλάχιστον έτσι είναι καταχωρημένος ο ήχος αυτής της κιθάρας στο κεφάλι μου)  ;D

 

Είναι πιο «υβριδική» κατάσταση (κρίνοντας από τους μαγνήτες) με διαφοροποιημένο ήχο.

 

Το παίξιμο ήταν μια χαρά.

 

ΥΓ: Απλή απορία. Η κιθάρα είναι κατασκευασμένη from scrap ή συναρμολογημένη από parts; 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο, αλλα δεν έκανες και καμιά τρεμολιά να ακούσουμε το duesenberg! ;D

 

Τα έπαιξες όλα στην bridge θέση?

 

Όχι το backing track ήταν στη neck θέση με δάκτυλα και το υπόλοιπο μοιρασμένο neck-bridge με πένα !!!!

 

το νέο logo του ντούκα είναι πολύ καλύτερο, αν και θα το προτιμούσα λίγο πιο απομακρυσμένο απο τις άκρες της καμπύλης του headstock.

 

Πραγματικά φοβερό logo !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες τώρα και τι είναι αυτό το ΧΙ πάνω στο pickguard.

 

Έχεις κάνει και Peter Green mod έτσι?

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν είμαι και ο ειδήμων τελεκαστερολόγος  ;D αλλά έτσι από την σκοπιά του ακροατή... ΟΚ κακή δεν ήταν, αλλά δεν μου έκανε και τόσο για τέλε ο ήχος της.

 

Δηλαδή κλασικό τουάνγκ- τουάνγκ (που τουλάχιστον έτσι είναι καταχωρημένος ο ήχος αυτής της κιθάρας στο κεφάλι μου)  ;D

 

Επειδή οι τελέ είναι το κόλλημά μου, η συγκεκριμένη δεν έχει πράγματι twang ήχο κατ΄επιλογή μου !!!! Δεν κάνεις καθόλου λάθος.. άκουσες καλά !!!!

 

Είναι πιο «υβριδική» κατάσταση (κρίνοντας από τους μαγνήτες) με διαφοροποιημένο ήχο.

 

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!!!!!!!!

 

Το παίξιμο ήταν μια χαρά.

 

Μια χαρά δεν ήταν αλλά thanks anyway !!!!

 

ΥΓ: Απλή απορία. Η κιθάρα είναι κατασκευασμένη from scrap ή συναρμολογημένη από parts; 

 

Η συγκεκριμένη δεν έχει καθόλου parts αλλά είναι κατασκευασμένη από (κυριολεκτικά) μαδέρια !!!

Οι μαγνήτες.... SETH LOVER hand made by Seymour Dunkan και ένας P90 Duesenburg !!!!

Ash 2 pieces body και 1 piece maple neck !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες τώρα και τι είναι αυτό το ΧΙ πάνω στο pickguard.

 

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑΞΗ - EMBOSSING.... καθαρά για προσωπικούς λόγους (Είναι το Νο 11)

 

Έχεις κάνει και Peter Green mod έτσι?

 

Όχι καθόλου... out of phase !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου