Προς το περιεχόμενο

Επιλογή budget Κεφαλή μπάσου


Elias C.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που σου είπε ο gdevelek δεν είναι παράλογο από τη στιγμή μάλιστα που συζητάς και την λύση pro/τελικού που στην τελική είναι το ίδιο πράγμα.

 

Επειδή δεν παίζουμε κιθάρα, εκτός αν παίζεις μόνο στο σπίτι σου, τα watt παίζουν ρόλο.

Από ότι καταλαβαίνω όμως τον θέλεις για ηχογραφήσεις.

Και αν είναι έτσι και είσαι με budget δεν είμαι σίγουρος αν θέλεις κεφαλή.

 

Αλλά αν θέλεις ντε και καλά μια απάντηση στο "ποιόν από τους τρεις;" εγώ ψηφίζω Eden που τον ξέρω καλά.

 

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημερα σαν ''παληος'' ντραμμερ εχοντας αμεση σχεση με τους μπασιστες και τα μηχανηματα τους στα χρηματα που διαθετεις μπορει να βρεις εναν καλο μεταχειρισμενο TRESS ELIOT.

Ωραια  μηχανηματα με αρκετα watt και ογκο στον ηχο τους χωρις προβληματα.Απ'οτι ξερω και στο στουντιο ειναι μια χαρα.Οι μπασιστες ξερουν καλυτερα βεβαια ....αλλα και μια γνωμη απο τα συνεταιρακια τους (ντραμμερ) δεν πειραζει.

Επισης κυταξξε για κανενα μεταχειρισμενο FENDER BASSMAN με λυχνιες η ACOUSTA .Και τα δυο ειναι σχεδον ιδια σε αποδοση αλλα με τον Fender να υπερτερει σε αξιοπιστια που αφορα τα υλικα του.Αν πετυχεις καποιον του 1970-1976 θα τον ευχαριστηθεις.Εχω εναν του 1974 που μετα απο ενα φθηνο service (λαμπες -πυκνωτες ) κελαιδαει.Και φυσικα δεν τον αλλαζω με κανεναν απο τους συγχρονους πλην οπως ειπα και πριν tress Eliot .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλημέρα. Λέω (Δεν με ενδιαφέρουν τα watt) και όχι "δεν έχω αρκετά βατ" μιας και 42 χρονών δεν κάνω αόριστες ερωτήσεις, καλή λύσει αλλά θα ήθελα προτάσεις για κεφαλές όπως είναι και το ερώτημα, ευχαριστώ.

 

Δεν ισχυρίστηκα πως είπες πως "δεν έχω αρκετά βατ", μιας και 45 χρονών δεν γράφω αόριστες απαντήσεις. Αναφέρθηκα στον ΜΟΝΙΜΟ βραχνά αναρίθμητων μπασιστών, που διαρκώς βλέπουν πως τα βατ δεν τους αρκούν.

 

Με συγχωρείς που σου πρότεινα κάτι εντός του προϋπολογισμού σου αλλά εκτός του στενού χώρου όπου είσαι, όπως φαίνεται, ορκισμένος να κινηθείς. Δεν θα το ξανακάνω.

 

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που σου είπε ο gdevelek δεν είναι παράλογο από τη στιγμή μάλιστα που συζητάς και την λύση pro/τελικού που στην τελική είναι το ίδιο πράγμα.

 

Επειδή δεν παίζουμε κιθάρα, εκτός αν παίζεις μόνο στο σπίτι σου, τα watt παίζουν ρόλο.

Από ότι καταλαβαίνω όμως τον θέλεις για ηχογραφήσεις.

Και αν είναι έτσι και είσαι με budget δεν είμαι σίγουρος αν θέλεις κεφαλή.

 

Αλλά αν θέλεις ντε και καλά μια απάντηση στο "ποιόν από τους τρεις;" εγώ ψηφίζω Eden που τον ξέρω καλά.

 

 

 

Ναι φίλε audiokostas όπως τα λες είναι και καμιά παρεξήγηση με τον φίλο gdevelek.

Ναι πιο πολύ για το σπίτι την θέλω στο home studio και για αυτό δεν με τα πολλά τα watts αλλά ο ποιοτικός ήχος.

Καμιά φορά έχω πράγματα στο μυαλό μου που δεν μου αρέσουν μετά, αλλά τώρα έχω φάει κώλυμα να πάρω κεφαλή.

Future studio 64bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(εγώ απαντάω πάντα γιατί τιμώ αυτόν που γράφει σε εμένα και όχι όπως ένας εδώ μέσα που δεν απήντησε γιατί δεν του έκανε η απάντηση μου :-\ )

Όταν ρωτάς για ΚΕΦΑΛΗ μπάσου και μετά η επόμενη ερώτηση σου είναι αυτή:

Με την καμπίνα ήταν ; από τι έχω δει έχει και διάφορα εφε !

Τι να απαντήσω? Ότι σύνδεσα την ΚΕΦΑΛΗ σε ακουστικά?

Κι όταν δεν ξέρεις τι παίζει με τον άλλον από την άλλη μεριά του υπολογιστή ας μην βιάζεσαι να τον κρίνεις...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχυρίστηκα πως είπες πως "δεν έχω αρκετά βατ", μιας και 45 χρονών δεν γράφω αόριστες απαντήσεις. Αναφέρθηκα στον ΜΟΝΙΜΟ βραχνά αναρίθμητων μπασιστών, που διαρκώς βλέπουν πως τα βατ δεν τους αρκούν.

 

Με συγχωρείς που σου πρότεινα κάτι εντός του προϋπολογισμού σου αλλά εκτός του στενού χώρου όπου είσαι, όπως φαίνεται, ορκισμένος να κινηθείς. Δεν θα το ξανακάνω.

 

Καλή συνέχεια.

Καταρχάς καμιά παρεξήγηση φίλε gdevelek δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου sorry.

Έχεις δίκιο γιαυτό που λες άμα έχεις να αντιμετωπίσεις ντράμερ θες πολλά βατ.

Αλλά εγώ θα παίζω πιο πολύ στο home studio μου οπότε μόνο η ποιότητα με νοιάζει πάντα με τα λευτά που διαθέτω βέβαια.

Future studio 64bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλημερα σαν ''παληος'' ντραμμερ εχοντας αμεση σχεση με τους μπασιστες και τα μηχανηματα τους στα χρηματα που διαθετεις μπορει να βρεις εναν καλο μεταχειρισμενο TRESS ELIOT.

 

 

??? ??? ??? ::) ::) ::) ;D ;D ;D

 

Τι είναι πάλι τούτο το... tress  ;D ;D ;D

 

ΥΓ: Συντάσομαι μετά του audio (Eden)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ρωτάς για ΚΕΦΑΛΗ μπάσου και μετά η επόμενη ερώτηση σου είναι αυτή:Τι να απαντήσω? Ότι σύνδεσα την ΚΕΦΑΛΗ σε ακουστικά?

Κι όταν δεν ξέρεις τι παίζει με τον άλλον από την άλλη μεριά του υπολογιστή ας μην βιάζεσαι να τον κρίνεις...

Φίλε funky_bassman δεν μιλάω για εδώ αλλά για κάποιον που ρώτησε για monitor για edrums . Μου φαίνεται ότι όλοι στο κρανίο τα έχουμε πάρει με τής καταστάσεις που ζούμε και έχουμε γίνει ευερέθιστοι  ;D

Future studio 64bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ρωτάς για ΚΕΦΑΛΗ μπάσου και μετά η επόμενη ερώτηση σου είναι αυτή:Τι να απαντήσω? Ότι σύνδεσα την ΚΕΦΑΛΗ σε ακουστικά?

Κι όταν δεν ξέρεις τι παίζει με τον άλλον από την άλλη μεριά του υπολογιστή ας μην βιάζεσαι να τον κρίνεις...

Ο sorry τώρα το είδα  :o ήθελα να μάθω με τι καμπίνα τον άκουσες και έγραψα (την) αντί για τι ............................

Future studio 64bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου