Προς το περιεχόμενο

Mixed Grill Quartet - The Legacy, Pt. 2


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η θρυλική μπάντα που, παρά τη βραχύβια παρουσία της στα μουσικά δρώμενα, στιγμάτισε για πάντα την παγκόσμια acid jazz, funk jazz... μπλα μπλα μπλα... είναι πλέον παρελθόν.

 

Όμως the legend goes on από τον πολυτάλαντο και πεισματάρη κιθαρίστα της που μπλα μπλα μπλα...

 

Superstition (με κίντερ έκπληξη).

 

- Αντρέας Ρούπας: Τα πάντα όλα, εκτός από...

- Mπάσο: Ευριπίδης Διονυσιάδης

- Προντάξιον σουπερβάιζινγκ (βλ. γενικός σπασαρχ*δης), κάποια samples, ένα 

  china, δύο(!) crash: Ο υποφαινόμενος

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξανασπρώχνω για να πείτε γνώμη θέτε δε θέτε!

Δεν θα πληγωθώ αν δεν σας αρέσει. Είμαι χοντρόπετσος και δεν είναι και δικό μου πρότζεκτ.

Άντε, μας έφαγαν οι ευγένειες και το "αν δεν έχεις να πεις κάτι καλό, μην λες τίποτα" εδώ μέσα!  ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι και βίντατζ από την εποχή της Δυναστείας των ΤWανγκ.

 

Πέρα από την πλάκα, (πολύ) ωραίος ο μπασίστας, (λίγο) αδύναμος ο ήχος του, έξυπνα (και) δεμένα τα samples, πολύ (χωρίς παρένθεση) ωραίος και ο Ρούπας, το ντάπα-ντούπα είναι καλό για υπνοθεραπεία και να βγαινετε έξω πιο συχνά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γεια σου ορέ τομαροκρούστη  :D

 

Σου έχω πει πόσο πολύ με αρέζει να ακούω τον μπασίστα σας;  8)

 

Να του δώσεις τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς.

 

Πλάκα είχε το τεμάχιο- να κάνετε μπάντα να τα παίζετε ζωντανά, να ερχόμαστε με τον Φιούζιο να σας ακούμε για να κάνουμε γούστα και να πίνομε μπύρας  ;D

 

Τελικώς με άρεζε  ;) 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεγμένη διασκευή με ωραίους ήχους αλλά δε μου κάνει κλικ ομολογώ.

 

Νομίζω ότι είναι τόσο massive από φανκο-αισθητικής απόψεως το θέμα του superstition που, προσωπικά τουλάχιστον, δεν το θέλω καθόλου πειραγμένο.

 

Το προντάξιον πολύ ωραίο.

 

Εδιτ: Δε με λες ρε Χάρη. Σε αυτά τα κομμάτια, ο λάιβ ντράμερ κάνει τη διαφορά. Γιατί δεν κοπανείς λοιπόν αντί να κάνεις κλικ; Γράψε ένα φανκογκρούβ κει χάμω, να πάνε τα βιεστιά για βρούβες.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέρυ, αγωνιστικοί χαιρετισμοί εστάλησαν. Παρεμπιπτόντως είχε πει κι αυτός πολύ καλά λόγια για σένα όταν του είχα δείξει το βίντεο με το Doctor από το τσίρκο.

 

Μπάντα δεν παίζει προς το παρόν, αλλά κάτι σκέφτεται να κάνει ο Αντρέας (όχι με εμάς - δεν αλληλοαντεχόμαστε πλέον μέσα σε σχήμα! ;D).

 

 

Σπύρο, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και το Superstition και το Another brick έχουν περάσει τόσο πολύ μέσα μας από τα ορίτζιναλς, που οποιαδήποτε προσπάθεια διασκευής έχει μεγάλο ρίσκο.

Για τα ακουστικά τύμπανα έχεις δίκιο φυσικά, αλλά είναι λίγο μανίκι η εγγραφή τους, και αφού πλέον δεν υφίσταται γκρουπ ψιλοβαριέμαι κιόλας.;) Κάτι όμως μπορεί να ψηθεί για επόμενα πρότζεκτς του Κου Ρούπα.

 

Ευχαριστώ και πάλι. 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αρέσει πολύ!!! Πάρα πολύ... Τα ντραμς θα τα ήθελα πιο real και πιο funky αλλά με αρέσει πολύ κι έτσι!!! Το μπάσο θα το ήθελα λίγο λιγότερο ντρομπονάτο αλλά με καλύπτει!!! Επίσης και καμιά φωνούλα ρε παιδί μου... Κάποιος να λέει τπτ...  ???

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου