Προς το περιεχόμενο

Both Sides Suffer Heavy Losses, But We Faced An Unavoidable Conclusion


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτός ο μεγάλος τίτλος είναι ένα compilation digital album που περιγράφεται από την unseen your voice, που το δημιούργησε και το προωθεί, ως :

 

Today we are happy to announce the release of a compilation album by 22 Greek bands and artists, with the name "Both Sides Suffer Heavy Losses, But We Faced An Unavoidable Conclusion" by "Unseen Our Voice", collective via bandcamp (of course, it’s a free download  ;) )

"Both Sides Suffer Heavy Losses, But We Faced An Unavoidable Conclusion" is a specially curated selection of our favourite Greek ambient, postrock, postmetal, experimental, shoegaze artists

 

Κι από noiz μεριά έχει δικά μας παιδιά  ;D

Από την πλευρά μου ήταν τιμή και χαρά να βρίσκεται ένα κομμάτι των snoozeloop ανάμεσα σε ονόματα φίλων και γνωστών που εκτιμώ, αλλά και αγνώστων (σε εμένα) που άξιζε να γνωριστώ με τη μουσική τους.

 

Ακούστε/κατεβάστε το album εδώ

Unseen_Our_Voice_-_Both_Sides_Suffer_Heavy_Losses_But_We_Faced_An_Unavoidabl_-_cover1.jpg.d32c5f561114810dbeea39f2990bc1ad.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα και το άκουσα και ομολογώ ότι η συλλογή περιλαμβάνει πολλά ωραία κομμάτια.

Ευχαριστούμε φίλε blue που το μοιράστηκες μαζί μας!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τo χρόνο σας. Δεν υπάρχει τίποτα για συγχαρητήρια προς εμένα, το σημαντικό είναι οτι υπάρχουν ένα σωρό συγκροτήματα που παίζουν (και πολύ καλά κατά τη γνώμη μου*). Οι περισσότεροι από οτι βλέπω έχουν κυκλοφορήσει μόνοι τους κάτι (τις παραγωγές μπορείτε να τις ακούσετε και πολλοί καταλαβαίνετε πόσο "κοστίζει" κάτι τέτοιο) ή διανέμουν δωρεάν τη δουλειά τους.

 

Προσωπικά έχω πάθει πλάκα με τους deadfile. Δεν τους ξέρω, δεν με ξέρουν και δε με νοιάζει καθόλου από πού προέρχονται ή πού πάνε (ελπίζω να πάνε πολύ μακριά γιατί τους αξίζει), αλλά αυτό το ριφ από το 3:45 είναι από τα πιο σωστά πράματα που άκουσα πρόσφατα.

 

____

* πάντα σε αυτά θεωρούμε οτι βγάζω τον εαυτό μου απ' έξω. Δατ γκόους γουιδάουτ σέιινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπαμε αυτην την συλογη! :)

εχει κομματαρες!

 

εγω επαθα πλακα με το I am no hero - F 16

 

τους αδελφικους χαιρετισμους μου στους jesterdays  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία κίνηση από το label αυτό, με πάρα πολύ ωραία κομμάτια*.

Είναι ελπιδοφόρο και παρήγορο που ακόμα και σήμερα, στους δύσκολους καιρούς, η μουσική βρίσκει τρόπο να κινείται και να αναπτύσσεται στην Ελλάδα.

 

Σαν κιθαρίστας των we.own.the.sky, αισθάνομαι πολύ τυχερός που προτάθηκε στη μπάντα μου να συμμετάσχει σε μια τέτοια συλλογή, με γνωστές και όχι-γνωστές (σε εμένα) μπάντες.

Από όσα γνωρίζω, πρέπει να είναι η πρώτη συλλογή του είδους που κυκλοφορεί από Ελληνικό label με αποκλειστικά Ελληνικές μπάντες.  :)

(*εννοείται ότι ούτε κι εγώ αναφέρομαι στην δουλειά της δικιάς μου μπάντας, όπως αποσαφήνισε πολύ σωστά και ο φίλος blue)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδήμων της εναλλακτικής σκηνής δεν είμαι και η έκθεση μου περιορισμένη αλλά η συλλογή είναι συνολικά αν όχι υπέροχη (μη φανώ ενθουσιώδης), πάρα πολύ καλή με ορισμένα διαμάντια να ξεχωρίζουν (για τα απλοϊκά μου γούστα).

 

Καίτοι συνήθως μακροσκελείς, οι μουσικές/αισθητικές προτάσεις που συμπεριλαμβάνονται είναι τουλάχιστον ενδιαφέρουσες.

 

Τενξ Μπλου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολεύτηκα πολύ να τα ακούσω.

 

Δεν είναι στις δικές μου αρμονικές.

Ένα προς ένα όμως τα άκουσα.

Και ομολογώ ότι από ατμόσφαιρα, ήχο και στυλ, έχει το κάτι το ξεχωριστό.

 

Γερνάω...θα γίνω μάλλον και καχύποπτος....με βλέπω και modulator....  :'(

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να το κατεβάσω τώρα αλλά κατεβαίνει ήδη μια ώρα και θέλει άλλες 4....να είναι του πιτσιού μου ή συνέβη σε όλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου