Προς το περιεχόμενο

Άννα Ι.


atreu73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία τα κελιά, αν είχα εσένα

Πυξίδα μου παλιά, κι αν είχα εσένα

 

Βαθιά στην μπόρα σου να μπω

Ιδανικός προσκυνητής

Λεπτή σχισμή στο υφαντό

Να με κρατάς εκεί

 

Φυγή μου εσύ

Στον μαγικό σου αυλό

Χορεύω και γελώ.

 

Λήθη μου εσύ

Δες με ξαναγυρνώ

Δες με ξαναγυρνώ

Να μπω;

Να μπω;

 

Όφις, έτσι παίζει ο όφις

Άννα μην το ψάχνεις το μυστήριο

Σήκω, απ’ το στρώμα, σήκω

Βάλε μου να φάω, βάλε μου να πιώ

Άννα, δυο δρομάκια, Άννα

Το ένα μας πεθαίνει

Το άλλο φέρνει εδώ.

 

 

anna_0.mp3

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ιδιαιτερο και "ιδιοτροπο" οπως και ολα οσα εχεις ανεβασει.

Εχουν το δικο σου υφος και τη σφραγιδα σου.

Μ αρεσε το κομματι και μ αρεσε επισης και το κοντραστ στο τελος-λιγο χαμηλοτερα ισως η φωνη σ αυτο το μερος αλλα υποθετω οτι ηθελες να κανεις αισθητη την αντιθεση των δυο μερων.

 

Ετσι η αλλιως ειναι ωραιο για τα γουστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφη πρόταση.

Προσωπικά μου άρεσε. Ακόμα και το κοντραστ του θεατρικού δεύτερου  vs του πρώτου κινηματογραφικού.

 

Με ψιλοενόχλησε όμως στο πρώτο μέρος το flangerochorus και διπλοεγγραφή της φωνής. Μάλλον θα την έγραφα (αν μπορούσα) διαφορετικά.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο όφις μπορεί να παίζει έτσι, ο ΟΦΗ(ς) όμως κάνει γκέλες. :D

 

 

 

Είσαι ιδιαίτερος, ε! και λοιπόν; Μ' άρεσε και ας είναι 2 διαφορετικά κομμάτια. Ειδικά το 2ο μέρος (κλασσική 50'ς συνταγή - Sedaca etc) μ' έκανε να το ψιλοτραγουδήσω. Έχεις ενδιαφέρον. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως ιδιαίτερος για άλλη μια φορά (σύμπτωση επαναλαμβανόμενη δεν είναι σύμπτωση).

 

Πάλι καλός στίχος (κομπλιμέντο στο οποίο είμαι πολύ φειδωλός) και ζωντανή ερμηνεία, με μια δόση από αυθεντική "τρέλα". Μου άρεσε περισσότερο το β' μέρος. Το α' το βρήκα λίγο dark/muddy σαν παραγωγή, φυσικά αυτό είναι πταίσμα αφού βελτιώνεται.

 

Όπως και να 'ναι, έχεις δικό σου ύφος και αυτό είναι σπάνιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιαίτερο-αυθεντική ''τρέλα'' συμμερίζομαι και τις 2 αυτές περιγραφές  ;D απλά το δεύτερο μέρος αν και μου αρέσει μου θυμίζει υπερβολικά κάποιο τραγούδι .......................μάλλον ένα που ήταν και σε μια ταινία με το Τραβόλτα εποχές ντίσκο ,μήπως ήταν  του Σεντάκα  ???

Δημιουργική πάντως η γραφή σου συνονόματε Άλεξ Ντελάρζ ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gvour και Sfaku ευγενικά τα λόγια σας κι ευχαριστώ.  

Audiokostas η διπλή εγγραφή εκτός του ότι δίνει όγκο καλύπτει και λαθάκια και τι είναι αυτό το flangerhorus αν θα μπορούσες να μπεις στον κόπο να μου πεις με λίγα λόγια; Στην κακή είναι κάτι που κάνω αλλά δεν ξέρω πως λέγεται, στην καλή είναι κάτι που θα ήθελα να κάνω αλλά δεν ξέρω πως γίνεται.      

 

 

 

Είσαι ιδιαίτερος, ε! και λοιπόν;

 

Έτσι είναι. Έχουν πάρει και τα δικά μου αυτιά μύρια άκλαυτα ιδιαίτερα. Δεν είναι απαραίτητα και καλά.  

 

Μ' άρεσε και ας είναι 2 διαφορετικά κομμάτια.

 

Και πάλι είναι έτσι αλλά νομίζω η άκομψη κατά τα άλλα σύνδεση δικαιολογείται εν μέρει από το περιεχόμενο.

 

Ιδιαίτερο-αυθεντική ''τρέλα'' συμμερίζομαι και τις 2 αυτές περιγραφές  ;D απλά το δεύτερο μέρος αν και μου αρέσει μου θυμίζει υπερβολικά κάποιο τραγούδι .......................μάλλον ένα που ήταν και σε μια ταινία με το Τραβόλτα εποχές ντίσκο ,μήπως ήταν  του Σεντάκα  ???

Δημιουργική πάντως η γραφή σου συνονόματε Άλεξ Ντελάρζ ;D

 

Το 2ο μέρος είναι σχεδόν σίγουρα παράφραση παλιού ροκ τραγουδιού αλλά το πλησιέστερο που μπορώ να βρω είναι το Summer Nights από το Grease. Travolta και Olivia Newton John.

 

Συνονόματοι όντως αγαπητέ και σε όποιο στάδιο της χειραγώγησης κι αν βρισκόμαστε ελπίζω εξακολουθούμε να απολαμβάνουμε με ρίγος την 9η .  

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το 2ο μέρος είναι σχεδόν σίγουρα παράφραση παλιού ροκ τραγουδιού αλλά το πλησιέστερο που μπορώ να βρω είναι το Summer Nights από το Grease. Travolta και Olivia Newton John.

 

Συνονόματοι όντως αγαπητέ και σε όποιο στάδιο της χειραγώγησης κι αν βρισκόμαστε ελπίζω εξακολουθούμε να απολαμβάνουμε με ρίγος την 9η .  

 

Το ότι το παραδέχεσαι ,παύει να μου δημιουργεί ενστάσεις  ;)

 

Το πορτοκάλι και ο Κιούμπρικ αποτέλεσαν έμπνευση στο να ασχοληθώ με τη κλασσική μουσική ,εξάλλου η 9η ,ήταν και η πρώτη συμφωνία που απέκτησα .

 

Αυτό ήταν το άσμα που έλεγα κι εγώ ,απλά δεν θυμόμουν τη Νιούτον τζον και τους τίτλους ταινίας και τραγουδιού . Οι μεγαλύτεροι θα θυμούνται πως το συγκεκριμένο άσμα είχε διασκευαστεί από κάποιον διαφημηστή για τις ανάγκες τηλεοπτικού σποτ για την Εσκιμώ ......................Προτιμώ Εσκιμώ  ;D

 

Η χειραγώγηση υποθέτω πως σύντομα θα ολοκληρωθεί ,αλλά μάλλον δεν θα δούμε γιατρειά σα τον Άλεξ  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου