Προς το περιεχόμενο

Kάμερα για εγγραφή guitar covers.


Mike G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Έχετε να προτείνετε κάποια αξιοπρεπή HD κάμερα; Τη θέλω για να αρχίσω να μαγνητοσκοπώ πρόβες και τα διάφορα guitar covers που κάνω. Το budget μου είναι γύρω στα 200 ευρώ. Αρχικά κοιτούσα αυτήν

 

Βιντεοκάμερα Sony HDR-CX240E Μαύρο | Public

 

Αλλά γενικά δεν έχω ιδέα από αυτά. Σημειωτέον, δεν χρειάζεται να έχει καλό μικρόφωνο διότι στην επεξεργασία βίντεο που κάνω (Sony Vegas pro) θα βάζω τον ήχο που έχω από το Cubase 5 πάνω από το βίντεο αφού τα συγχρονίσω. Αν μπορείτε να προτείνετε και τίποτα φτηνότερο, by all means, κάντε το. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και προς action cam μεριά που φτάνουν μέχρι τα 4k. Θα μπορείς να τραβάς και πλάνα από άλλες γωνίες εκτός από τη συνηθισμένη. Κοίτα καμιά Xiaomi, Elephone κλπ.

 

Hint: Δεν έχω προσωπική εμπειρία με αυτές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς σημαίνει το ''action'';

 

είναι κάτι μικρές πχ που φοράνε οι ποδηλάτες κλπ στο κράνος και παίρνουν ό,τι βρούν στο δρόμο τους.....

αν το έπιασες... :D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κάτι μικρές πχ που φοράνε οι ποδηλάτες κλπ στο κράνος και παίρνουν ό,τι βρούν στο δρόμο τους.....

αν το έπιασες... :D

 

Ααααα, έτσ'. Είδα μερικές πχ αυτή

 

Action Camera Sony HDR - AS50 - FHD - Μαύρο | Public

 

Έχει και επιλογή να την ενεργοποιείς με το κινητό (καλό για να μην πηγαινο-έρχεσαι αν έκανες fail το take. Θεωρώ βέβαια ότι σε αυτήν την τιμή ό,τι και να πάρω, καλό θα είναι και με το παραπάνω. Δεν έχω στόχο να κάνω και υπερπαραγωγές είναι η αλήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Sony  που λες ειναι ΤΖΕΤ.

 

Πάρτην άφοβα.

Άκουσέ τον και δεν θα χάσεις.

Ξέρει τι λέει. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σημείωση.

Η κάμερα αυτή γράφει σε .mts φορμα (Advanced Video Coding High Definition), δεν έχεις κανένα θέμα, το sony Vegas ΦΥΣΙΚΑ τα ανοίγει (hello ίδια εταιρία είναι  ;D).

 

Σε δεύτερη φαση, υπολόγιζε και κάνα 150 με 200 ευρώ  ακόμα για κανένα φως + Light stand (απαραίτητα σε κλειστούς χώρους), αν και η sony ανταποκρίνεται σχετικά πολύ καλά σε low light καταστάσεις.

 

Άκουσέ τον και δεν θα χάσεις.

Ξέρει τι λέει. :)

 

Ναι και μετα να κυνηγάει εμένα  ;D ;D

 

Υ.Γ.....πάρτην , και με 200 ευρώ, ούτε στον παπα  ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου