Προς το περιεχόμενο

ω ναι! προβληματισμος για αγορα νεου ενισχυτη!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον, να πως εχει το πραγμα!

Ο βασικος μου ενισχυτης είναι ενας ac15, ο οποιος είναι ακριβως αυτό που θελω σαν ηχοχρωμα και σαν συμπεριφορα.

Απλα, το ζητημα είναι πως θα τον ηθελα ελαφρως πιο δυνατο σε ενταση.

Οποτε εδώ και μερικες μερες, σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα του ac30, ειτε το νέο μοντελο που εχει βγει εδώ και καποιο καιρο, ειτε καποιο από τα παλια που πιστευω θα βρω ευκολα σε κανα μαγαζι.

 

Παρόλα αυτά, μιας και θα την κάνω που θα την κάνω την αγορά, σκέφτομαι μήπως αντί για τον βοξ χτυπήσω έναν από τους δυο ενισχυτές αποθυμενα(πως στην ευχη γραφεται?) που έχω από χρονιά και έχουν τα καλυτέρα καθαρά που ζητάν τα αυτιά μου.

Μιλάω είτε για τον hiwatt higain 50 ειτε για τον carvin vintage 50.(το που θα βρω τον καρβιν είναι αλλου παπα ευαγγελιο)

 

Τελος, υπαρχει και η τριτη εναλλακτικη του να αγορασω αλλον έναν μικρο (μικρος τροπος του λεγειν, εως 40βατ) και να τον εχω να παιζει στερεο με τον βοξ.σε αυτή την περιπτωση μπορει να μην αγορασω τιποτα νέο και να μεινω με τον βοξ και έναν δεκαπενταρη μπεντον που εχω και με καλυπτει μια χαρα για στερεο σεταπ!

 

Οι γνωμες σας? :)

Καλο είναι να μεινουμε μεσα στο μπατζετ του χιλιαρικου, οποτε μην αρχισετε να με μαμουνιαζετε με την λυση του 30αρη του ''χειροποιητου'' γιατι δεν θελω και πολύ!!!! ;D

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι γνωμες σας? :)

Καλο είναι να μεινουμε μεσα στο μπατζετ του χιλιαρικου...

Φίλος...εάν πάρεις από τον Thomann, πές και μένα να γλυτώσω τα μεταφορικά ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος...εάν πάρεις από τον Thomann, πές και μένα να γλυτώσω τα μεταφορικά ;)

 

με το που βλεπω οτι απαντησες εσυ, λεω ''οχι ρε π!@#στη μου τι θα μου σουρνει παλι''.

ευτυχως που θες να ψωνισεις απο τομαν αυτη τη περιοδο.......! :)

αν ειναι ο βοξ παντως, θα τον παρω απο αθηνα, αν ειναι ο χαιβατ και ο καρβιν δεν φερνει ο τομαν, οποτε επαιξες και εχασες!!! :P

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως που θες να ψωνισεις απο τομαν αυτη τη περιοδο.......! :)

Χαίρομαι πάντως, που έχεις ένα 1000ρικο αυτή τη περίοδο ;D ;D

 

Να υποθέσω ότι θα πάς και διακοπές?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ,

Koch studiotone?

Ελαφρύς, μικρός, και με φοβερά καθαρά (αλλά και γκάζι!) ?

Βέβαια ίσως είμαι εκτός θέματος, καθόσον είσαι ανάμεσα σε τρεις συγκεκριμενους, no?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ,

Koch studiotone?

Ελαφρύς, μικρός, και με φοβερά καθαρά (αλλά και γκάζι!) ?

Βέβαια ίσως είμαι εκτός θέματος, καθόσον είσαι ανάμεσα σε τρεις συγκεκριμενους, no?

 

αν πω την αληθεια εχει περασει και η λυση του κοχ απο το μυαλο μου, αλλα για τον τουιντοουν.

απλα θελω αν τον ακουσω και βαριεμαι να παω μεχρι τα γιαννενα!

ενω τους αλλους δυο που λεω τους εχω ακουσει.

αλλα ποτε δεν ξερεις.

 

Χαίρομαι πάντως, που έχεις ένα 1000ρικο αυτή τη περίοδο ;D ;D

 

Να υποθέσω ότι θα πάς και διακοπές?

 

διακοπες καλοκαιρι ποτε....

χειμωνα που ειναι χαλαρα τα πραγματα! :)

αλλωστε σιγα το δυσκολο να εχεις ενα χιλιαρικο οταν δουλευεις σε τρεις δουλειες! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν από ποιότητα ήχου είσαι εντάξει και ψάχνεσαι μόνο για μεγαλύτερη ένταση όπως λές, η προφανής (για μένα) λύση είναι μια καμπίνα 2Χ12, με μεγάφωνο ίδιας ή μεγαλύτερης ευαισθησίας, κλειστή ή ανοικτή ανάλογα τι σε βολέυει, και τελείωσες

 

με ίδιας ευαισθησίας μεγάφωνα, θα έχεις 3 ντεσιμπέλ αύξηση, όση ακριβώς και με διπλασιασμό των βατ (με τον ac30)  ΣΥΝ ότι θα έχεις και παραπάνω όγκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστιε, ήρθε η στιγμή να κάνεις την υπέρβαση.  8)

 

Αφού το ξέρεις ότι το ξέρω ότι το ξέρεις ότι θέλεις να φτιάξεις στέρεο rig, γιατί το βασανίζεις?

 

Πάρε ένα Fenderίσιου ηχοχρώματος ενισχυτή για παρέα του Vox και καλά παιξίματα. Τέλως. Δεν περιγράφω άλλο.  8)

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει στο παρελθόν μία τζούρα από τον combo Nomad (όχι τον Vintage που κοιτάς). Χωρίς να προλάβω να βγάλω οριστικά συμπεράσματα, μου ακούστηκε επαρκέστατα δυνατός και "μεγάλος" σε ήχο από κάθε άποψη.

 

Μιλάμε για κεφαλές μόνο;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτους που προτεινες εξ αρχης συμπαθω τον hiwatt.

Μια προταση εντελως (μα πολυ εντελως  ;D ) διαφορετικου ηχητικου χαρακτηρα απο μενα για να συμπληρωσεις τον vox σου

http://www.dv247.com/guitars/bogner-alchemist-212-guitar-amp-combo--50057

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου