Προς το περιεχόμενο

Καθε ποτε αλαζετε μπαταρια σε active μπασο?


fleaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα!Καθε ποτε αλλαζετε μπαταρια στο active μπασο σας?Οσον αφορα εμενα νομιζω οτι το παρακανω λιγακι ωστοσο δεν παρατηρω καμια διαφορα στον ηχο μου μεχρι να κλεισω τα 2 χρονια για τη καθε μπαταρια!Μαλλον ειναι πολλα ωστοσο κανω κανονικη χρηση του οργανου δηλαδη 6-7 lives to χρονο, προβες και λιγοστη σπιτικη χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ίδια είμαστε  ;)

Αν είναι σοβαρή η μπαταρία και λογική η χρήση (και η αποσύνδεση), μια χαρά είσαι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι κ γω. Στην ουσια αλλαζεις οταν καταλαβεις διαφορα στον ηχο. Συχνα την αλλαζω οταν και οταν η ταση πεσει κατω απτα ~8V, αρκει ναχεις ενα πολυμετρο. Οπως λεει και ο προηγουμενος φιλος πρεπει να βγαζεις το καλωδιο οταν δεν παιζεις.

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εγώ κάνω πιο πολύ χρήση γιατί αλλάζω περίπου κάθε εξάμηνο  :o

Από την επόμενη βδομάδα...θα αλλάξεις συνήθειες! ;D...θα κάνεις κανένα χρόνο ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εγώ κάνω πιο πολύ χρήση γιατί αλλάζω περίπου κάθε εξάμηνο  :o

Πιθανόν αλλά μερικοί παίρνουν σοβαρές μπαταρίες και όχι MUFAR και δεν κοιμούνται αγκαλιά με το συνδεδεμένο στον ενισχυτή μπάσο τους.

 

Αληθεύει ή τρίχες μου λένε ότι έχεις συνδέσει την μπαταρία στα led frets σου για να βλέπεις που πατάς;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μάλλον εγώ κάνω πιο πολύ χρήση γιατί αλλάζω περίπου κάθε εξάμηνο  :o

 

Άμα ξεχνάς το βύσμα εντός (δεν ξέρω αν το κάνεις) μένει το κύκλωμα ανοιχτό και η μπαταρία πάει δια τέιον προ της ώρας της.

 

ΥΓ: λεντάκια τι λεντάκια;  ::) ;D  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεύει ή τρίχες μου λένε ότι έχεις συνδέσει την μπαταρία στα led frets σου για να βλέπεις που πατάς;

 

Δεν είναι δυστυχώς led frets  :'( Πολύ θα ήθελα αλλά είναι απλά φωσφοριζέ ταινία  :'(

 

Πιθανόν αλλά μερικοί παίρνουν σοβαρές μπαταρίες και όχι MUFAR και δεν κοιμούνται αγκαλιά με το συνδεδεμένο στον ενισχυτή μπάσο τους.

 

Προσέχω βρε συ πάρα πολύ με την σύνδεση/αποσύνδεση!!! Δεν το αφήνω ΠΟΤΕ να είναι συνδεδεμένο αν δεν παίζω... Αλλά μέχρι πρόσφατα ξεπέρναγα τις 20 ώρες παιξίματος τη βδομάδα σχετικά άνετα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν είναι δυστυχώς led frets  :'( Πολύ θα ήθελα αλλά είναι απλά φωσφοριζέ ταινία  :'(

 

Προσέχω βρε συ πάρα πολύ με την σύνδεση/αποσύνδεση!!! Δεν το αφήνω ΠΟΤΕ να είναι συνδεδεμένο αν δεν παίζω... Αλλά μέχρι πρόσφατα ξεπέρναγα τις 20 ώρες παιξίματος τη βδομάδα σχετικά άνετα...

 

:o :o :o :o :o

 

Α τον παλιοποζερά  ;D ;D ;D ;D

 

Καλά κάνεις και το βγάζεις. Πάντως εκ πείρας από ένα «μπαρτοδένει» πρε, αυτό μου τις ρουφάει γρήγορα... Στα άλλα δεν έχω τέτοια θέματα (αλλά δεν είναι «μπαρτοδένει»)  ;D

 

Τι να πω... έχει κανείς κάποια αντίστοιχη εμπειρία;   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέχω βρε συ πάρα πολύ με την σύνδεση/αποσύνδεση!!! Δεν το αφήνω ΠΟΤΕ να είναι συνδεδεμένο αν δεν παίζω... Αλλά μέχρι πρόσφατα ξεπέρναγα τις 20 ώρες παιξίματος τη βδομάδα σχετικά άνετα...

Πάρε 9V μετασχηματιστή.

Ή παίζε πάνω σε διάδρομο / ποδήλατο γυμναστικής συνδεδεμένο με 9V δυναμό.

 

Να μην πηγαίνουν τελικά τζάμπα και τόσες ώρες εξάσκησης.

 

Τι να πω... έχει κανείς κάποια αντίστοιχη εμπειρία;   

Ναι.

Κάπου είχα διαβάσει ότι είναι και θέμα κυκλώματος.

Σε μερικά, υπάρχει ελαφρά απώλεια ακόμη και αποσυνδεδεμένα.

Αλλά μπορεί και να κάνουν λάθος....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου