Προς το περιεχόμενο

laptop: πόσο αντέχει την usb κάρτα?


Spiros Mavromatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ απλή ερώτηση, ίσως σύνθετη απάντηση.

 

έχω ένα λάπτοπ TOSHIBA / i3 / win 7 - 64 / 8gb ram / 500 gb hdd και τρεχει αψογα το cubase artist 6.2

 

η τωρινή μου κάρτα είναι μια scalett 8i6 την οποία χρησιμοποιώ ΚΑΙ για το desktop σύστημά μου. μπορώ για λόγους φορητότητας -χωρίς την ανάγκη ύπαρξης τροφοδοσίας- να επενδύσω στην "μικρή" scarlett 2i2 ή 2i4, "για on the road" ηχογραφήσεις. εκτός της έλλειψης midi και έξτρα i/o που δεν με ενοχλεί καθόλου καθότι η βασική δουλειά θα γίνεται στο desktop based home studio, η ερωτησή μου είναι η εξής:

 

 

1.κατα πόσο θα "φορτωθεί" το λαπτοπ τροφοδοτώντας και παράλληλα ηχογραφώντας με την υποψήφια μικρούλα scarlett? μιλάω για την usb θύρα του.

 

2. υπάρχει πιθανότητα να "γονατίσει" πιο εύκολα στην εγγραφή δύο 2-λεπτων καναλιών audio?

 

3.το έχει κάνει κανείς?

 

4.να προχωρήσω ή να προτιμήσω κάποια -εν τέλει- με τροφοδοτικό δικό της?

 

ευχαριστώ και περιμένω τις γνώμες σας.

 

 

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθ'ότι έκανα ακριβώς τις ίδιες ερωτήσεις μέσω e-mail στην υποστήριξη της focusrite, οφείλω να παραθέσω αυτούσια την απάντηση που μου ήρθε.

 

topic closed.

 

Hi there,

 

Thanks for the email.

 

The Scarlett 2i4 will run fine over the USB power from a computer and you shouldn't have any trouble still doing this when not using the power supply with your laptop. However I would advise you to have your laptop plugged in, as it could drain the battery quite quickly.

 

Please let me know if you have any further questions or run into a troubles.

 

Best Regards,

 

Elliot Greenhill // Focusrite Technical Support

 

http://www.focusrite.com/answerbase/en/category.php?id=128

 

Focusrite Audio Engineering Limited

Windsor House, Turnpike Road, High Wycombe HP12 3FX, United Kingdom

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου