Προς το περιεχόμενο

Μουσικό software για live.


Akeraio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ παιδιά! Μάλλον έχω χάσει επεισόδια...Το Bloxpander είναι λέει VST host. Τί έχεις δηλ στο pc σου? Ένα host που ανοίγεις όποια instruments θέλεις και παίζεις σε πραγματικό χρόνο? Ή έχεις προ-γραμμένα διάφορα parts και στα παίζει σαν ένα DAW? Σκεφτόμουν να στέλνω το σήμα της κιθάρας μου με πιο παραδοσιακό τρόπο (ενισχυτής με mic ή πεταλιέρα στο PA, το αντίστοιχο να κάνει κ ο πιανίστας) και να έχω δίπλα κ ένα laptop και με κάποιον τρόπο να το κοντρολάρω πυροδοτώντας(!) τίποτα έξτρα ήχους ώστε να ξεφύγω λίγο από το "non-stop πιάνο- κιθάρα".

Οποιαδήποτε πληροφορία καλοδεχούμενη, ευχαριστώ και πάλι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε έναν κρουστό στο σχήμα. Με shakers, ντέφια, κόνγκας, τριγωνάκια, guiro, cajon κλπ μπορεί να δώσει πολύ groove και χρώμα και άσε τους ιάπωνες...

An insanely exciting indie label

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια,αν ηθελε να προσλαβει ανθρωπο θα το αφηνε σαν ενδεχομενο στο αρχικο του ποστ.Ο άνθρωπος λεει ξεκαθαρα τι θελει,αν ειναι εφικτο αυτο που ζηταιει γιατι τον παροτρυνετε να κανει κατι διαφορετικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ OP

 

Χρειάζεσαι ένα φορητό Macbook Pro και ένα πρόγραμμα που ονομάζεται MainStage2.

 

http://www.apple.com/logicpro/mainstage/

 

To MainStage είναι θύλακας για τα VST όργανα που θα πρέπει να αγοράσεις ξέχωρα.

 

Αν θέλεις πλάτες, το καλύτερο είναι το Omnisphere.

Για τα υπόλοιπα σου προτείνω το Ethno της εταιρείας Motu.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου