Προς το περιεχόμενο

Τελική Ευθεία! RME FireFace.....800 ή UCX


neystas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήν Εσπέραν Άρχοντ ε.... λάθος..Καλην Εσπέραν Νοιζάδες!  ;D

 

Μετά απο εκτεταμένη έρευνα πολλές εναλλακτικές και πολύ πρήξιμο τον μελών του παρόντος φόρουμ (ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο τους) έφτιαξα ένα εξαιρετικά κουρδισμένο booth,σκοπός μου είναι να ηχογραφήσω (μόνο ηχογράφηση..μίξι, μάστερ αναλαμβάνει άλλος..) μια προσωπική δουλειά με παραδοσιακοτουρκικοαραβικοέθνικ χαρακτήρα, συνεπώς πάνω απο 2 προενισχυμένα κανάλια δεν θα χρειαστώ.

 

Απο γνώσεις ηχογράφησης καλά στέκουμε

Το ίδιο και απο μικ (neumann u87 και άλλα...)

Και τώρα είμαι σε δίλημμα για την κάρτα........το κριτήριο με το οποίο Θέλω να αγοράσω κάρτα είναι οτι χρειάζομαι καλούς προενισχυτές απο μέρους της κάρτα διοτι δεν θα χρησιμοποιήσω εξωτερικό προενισχυτή.....

οπότε....

 

RME FireFace 800 ή RME FireFace UCX ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά...η fireface είναι εξαιρετική κάρτα αλλά ..όχι οι προενισχυτές της. Η γνώμη μου είναι να πας σε ένα σύγχρονο και φθηνό interface με πολύ καλούς προενισχυτές και converters, όπως m-audio profire 2626, steinberg mr816, ή ακόμα καλύτερα το obsolete, mackie 400f που χρησιμοποιώ και είναι το καλύτερο κατά τη γνώμη μου, και να πας και σε λύση εξωτερικών προενισχυτών, όπως τους μουσικότατους Fmr RNP ή τον ζεστό UA Solo 610 και να έχεις περισσότερες λύσεις στην ίδια τιμή με την fireface.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου