Προς το περιεχόμενο

Play The Bass Barbara


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ειναι ετσι (που μαλλον ετσι ειναι ) τα εχουν ρετουσαρει και φαινονται καινουργια .ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ρε Κωστα . ??? ???

Ψηνεσαι για vintage η Για το νεο Hammond ;;;;;;Αντε καλα θα μου πεις πιο θελεις και θα το αγορασουμε.(αφου ομως εκπληρωσεις τις υποχρεωσεις σου απεναντι στην κοινωνια κλπ,κλπ) ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα vintage ειναι ακριβα, ζυγιζουν 180-190 κιλα και θελουν να εχεις διπλα και εναν μηχανικο να ξερει να στο φτιαχνει. ;D

Δεν εχω τετοια κολληματα, απ'τη στιγμη που η Hammond εχει βγαλει ψηφιακα οργανα με πιστο ηχο B3 εδω και αρκετα χρονια. Πριν το 2001 ολοι ηθελαν ενα vintage Hammond, κυριως γιατι τα τοτε ψηφιακα Hammond δεν ακουγονταν και τοσο...Hammond.

Μολις εβγαλαν ομως το New B3 και περασε τις "εξετασεις" του απο τον Master Jimmy Smith, η ιστορια τελειωσε, και η Hammond πηρε πισω το ονομα της. ;)

 

Παρε και ενα βιντεακι τωρα να γουσταρεις.

 

 

Δυστυχως δεν μπορεσα να βρω καπου ενα αλλο 18λεπτο βιντεο που εχω στο PC μου και δειχνει την Denerlein με το Hammond της μεσα σε μια εκκλησια μαζι με εναν κλασσικο οργανιστα, τον Georg Ziethe πανω στο εκ. οργανο να παιζουν/αυτοσχεδιαζουν πανω στο  "Toccata And Fugue in D Minor, BWV 565" του μεγιστου J.S. Bach. To site που το ειχα κατεβασει (hammondb3.wordpress.com) εχει κλεισει πλεον και δεν ξερω αν υπαρχει αυτο το βιντεο καπου αλλου, στο youtube παντως δεν υπαρχει.

Τσεκαρετε επισης το live αλμπουμ της "Change Of Pace" toy 2006, οπου παιζει ενα Jazz/Classical fusion μαζι με ορχηστρα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου