Προς το περιεχόμενο

Greek Garage - Rockabilly - Punk - Surf


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

nice stuff  :)

 

....όντως λίγο στην αφάνεια η συγκεκριμένη σκηνή αλλά δεν ξέρω αν τελικά είναι κακό αυτό...καθώς έχει βγάλει και συνεχίζει να βγάζει πολύ καλές μουσικές....ίσως η έλειψη hype να βοηθάει τελικά :)

 

...ορίστε και μια μπάντα με την οποία συνεργάστηκα πρόσφατα....δεν ανήκουν αμιγώς στο χώρο του garage punk μουσικά μαλλον post punk θα το ονόμαζα καθώς έχουν και αρκετά dark wave και electro στοιχεία....εδώ σε μια πιο γκαραζοστιγμή του άλμπουμ που μόλις κυκλοφόρησε:

 

 

...το έχω ξαναποστάρει αλλά ταιριάζει και με το θέμα και είναι και ωραίο κομμάτι  :)

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nice stuff  :)

 

....όντως λίγο στην αφάνεια η συγκεκριμένη σκηνή αλλά δεν ξέρω αν τελικά είναι κακό αυτό...καθώς έχει βγάλει και συνεχίζει να βγάζει πολύ καλές μουσικές....ίσως η έλειψη hype να βοηθάει τελικά :)

 

...ορίστε και μια μπάντα με την οποία συνεργάστηκα πρόσφατα....δεν ανήκουν αμιγώς στο χώρο του garage punk μουσικά μαλλον post punk θα το ονόμαζα καθώς έχουν και αρκετά dark wave και electro στοιχεία....εδώ σε μια πιο γκαραζοστιγμή του άλμπουμ που μόλις κυκλοφόρησε:

 

 

...το έχω ξαναποστάρει αλλά ταιριάζει και με το θέμα και είναι και ωραίο κομμάτι  :)

 

μεγαλη αληθεια αυτο για το hype φιλε.. αλλα και μεγαλο το τιμημα (=αφανεια)  οι Electro Vampires ειναι μπανταρα οντως αν και δεν τους εχω δει live ακομα..

2 μπαντες απο Θεσ/νικη πιο κατω.. η δευτερη ειναι ισως η μοναδικη μπαντα στην Ελλαδα που παιζει (αμιγως) psychobilly.. εχει συμμετασχει και σε φεστιβαλ του εξωτερικου με μεγαλα ονοματα της σκηνης..

 

 

 

 

 

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου