Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για τους Alter Bridge


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Guys,πρόσφατα άρχισα να ακούω τη συγκεκριμένη μπάντα γιατί μου είχε έρθει ένα CD τους ως δώρο και γιατί μου αρέσει πολύ η φωνή του Myles Kennedy.Άκουσα λοιπόν όλα τους τα CDs και είδα όλα τα lives τους.Αδίκως έχω ενθουσιαστεί πάρα πολύ πιστεύετε? ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρέσει το στυλάκι που γράφει τα τραγούδια του ο κιθαρίστας τους (mark tremonti) αρπίσματα και βαρβατίλα που κρατάνε τα τραγούδια με μία κιθάρα ,αλλά τον έχω ακούσει ποιο πολύ στο προηγούμενο συγκρότημα του. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δεν με ενθουσιασαν,αν κ αναγνωριζω οτι ο τραγουδιστης ειναι απο τις καλυτερες φωνες.Το στυλ τους ειναι λιγο απ'ολα..κανα-δυο κομματια που μου θυμισαν Sabbath μου αρεσαν

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

  Όταν είχε πρωτοβγεί το ''One Day Remains'' είχα κολλήσει και εγώ, και άκουγα αρκετά συχνά το άλμπουμ, όλα τα κομμάτια του δίσκου ήταν άψογα, δεν υπήρχε ούτε ένα filler.

 

  Από τα άλλα άλμπουμς έχω ακούσει μεμονωμένα τραγούδια, και ήταν αντίστοιχου επιπέδου.

 

  Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση πέρα από τον Myles Kennedy ήταν το παίξιμο του Mark Tremonti. Στους Creed μας είχε συνηθίσει σε απλά τραγούδια, με ένα πιασάρικο θεματάκι. Στους Alter Bridge δείχνει ότι είναι ένας άνθρωπος που παίζει εξαιρετικά leads, και γράφει εξαιρετικά riffs...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ναι ο Tremonti όντως έχει αλλάξει πολύ style από αυτό που είχε στους Creed.Πιστεύω ότι έχουν ταιριάξει απόλυτα όλοι μεταξύ τους,ειδικά ο Kennedy με τον Tremonti.Αν ακούσετε το Blackbird που έχει 2 guitar solos,πρώτα του Kennedy και μετά του Tremonti,θα καταλάβετε.Γενικά τους έχω λιώσει,όλη μέρα εδώ και 2 βδομάδες ακούω AB. ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εδώ μπορείς να ακούσεις το full album του  Tremonti αν ενδιαφέρεσαι.. [HD] Tremonti-All I Was FULL ALBUM

Το έχω ακούσει και αυτό,όχι όσο όμως έχω ακούσει των AB.Πολύ ωραίος δίσκος επίσης!  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου