Προς το περιεχόμενο

Pignose


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να αγορασω ενα φορητο ενισχυτη .Το ματι μου εχει παρει τον pignose .Θα θελα να ακουσω μερικες γνωμες απο καποιους που τον εχουν .Τι διαφορα εχει κανονικος με τον tweed ηχητικα (αν υπαρχει διαφορα )

εχετε καποιον αλλο ενισχυτη να προτεινετε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν δεν εχεις πολλες απαιτησεις, ειναι μια χαρα.

 

Τον εχω πολλα χρονια, και για μελετη ηταν πολυ βολικος.

 

Τωρα καθεται. ;D

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μουσικη θελεις να παιξεις?

 

ο συγκεκριμενος ειναι πολυ ωραιος ενισχυτης αλλα μονο για Blues!

βρωμιζει ευκολα και εχει αυτο το vintage bluesy sound

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Απλά είναι ένας μικρός τραντζιστοράτος ενισχυτής που παραμορφώνει απο κάποιο σημείο της διαδρομής του ποτενσιομετρου  της έντασης και μετά. Ο tweed αρχίζει να "σπαει" λίγο πιο νωρίς απο τον αλλον. Μην περιμένεις τρελή ήχου απο ενα μεγαφωνάκι σαν αυτο που χωράει εκει μέσα. Αλλα αν το θες για μελέτη ειναι καλό.

 

Προσωπικα με βόλεψε πολύ λόγω της φωρητότητάς του, τόσο στην μελέτη όσο και σε μαθήματα ή όταν έπρεπε να λειψω εκτός αθήνας για λίγες μέρες και ήθελα να πάρω κιθάρα μαζι. Ασε που σιγά σιγά συνήθιζεις και τον ήχο και σου αρέσει. ;D

 

Ενα μειονέκτημα που έχει κατα τη γνώμη μου ειναι το εξης. Λειτουργει με μπαταριες (6ΑΑ) που όσο πέφτουν μειονεται η ένταση και αλοιώνεται ο ήχος. Έχει εισοδο για τροφοδοτικό 9v αλλα κάποια απλά που έχω δοκιμάσει βγάζουν θόρυβο. Νομιζώ ότι η ίδια η pignose έχει βγάλει ένα, αλλα δεν το έχω.

 

Δεν ξέρω για τι χρήση τον θες ακριβώς και ΄τι ποσό μπορεις να διαθέσεις, αλλα νομίζω ότι ειναι ο "φορητότερος". Ειδικά αν πάρεις τον tweed όλες οι γυναίκες θα έρχονται και θα σε ρωτάνε για αυτο το καταπληκτικό "βαλιτσάκι" ;D.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον θελω για την φορητοτητα του .να μπορω να παιζω οπουδηποτε .τωρα η ενταση του ηταν που ηθελα να μαθω μεχρι που φτανει .αν δηλαδη θα ακουγεται στα 10 μετρα ή θα ειναι τελειως αψυχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά αν πάρεις τον tweed όλες οι γυναίκες θα έρχονται και θα σε ρωτάνε για αυτο το καταπληκτικό "βαλιτσάκι" ;D.

 

Ένα μεγάλο + για τον ενισχυτή  ;D ;D ;D ;D

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον θελω για την φορητοτητα του .να μπορω να παιζω οπουδηποτε .τωρα η ενταση του ηταν που ηθελα να μαθω μεχρι που φτανει .αν δηλαδη θα ακουγεται στα 10 μετρα ή θα ειναι τελειως αψυχος

 

 

Μην περιμενεις να τους κουφανεις,αλλα σιγουρα θα σε ακουσουν στα 10 μετρα, αν κανουν ησυχια. ;D

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου