Προς το περιεχόμενο

από κλασική σε ηλεκτρική κιθάρα


dynamo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συγνώμη για το προγευόμενο κείμενο το ξέχασα τέλειος .ασχολούμαι 2 χρόνια με την κλασική κιθάρα και σκέφτομαι να αγορά εξοπλισμό για ηλεκτρική άλλα δεν έχω ιδέα από τον χορό τις ηλεκτρικής μου αρέσουν όλα τα είδη μουσικής έκτος από βάρη μέταλ συμβολές στο τι πρέπει να προσέξω στην αγορά του εξοπλισμού και εάν έχετε κάποιες πρότασης ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φτιάξε και τα κείμενα από γκρέκλις σε ελληνικά τώρα..

Εάν ενημερώνεσαι -όπως λές- καιρό από το forum, θα ξέρεις ότι δεν διαβάζουμε γκρέκλις γιατί είμεθα και μεγάλοι άνθρωποι...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Μην γραφεις greeklish σε παρακαλω. :)

 

2) Ακολουθεις καποια μεθοδο/βιβλιο? Σκεφτεσαι να πας σε καποιο δασκαλο? Προσπαθεις τελειως μονος σου?

 

Και τελος, 1000 ευρω ειναι υπεραρκετα για εναν ενισχυτη και μια αξιοπρεπη κιθαρα για ξεκινημα. Ισως μαλιστα τωρα που εισαι στα ξεκινηματα και δεν εχεις κατασταλαξει σε σχολες ηχου & οργανων να ηταν καλυτερο να μην πληρωσεις ολο αυτο το ποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας από τους κανονισμούς του φόρουμ με τους οποίους συμφώνησες όταν γράφτηκες  είναι ότι δεν γράφουμε greeklish.  ;)

 

Ισως μαλιστα τωρα που εισαι στα ξεκινηματα και δεν εχεις κατασταλαξει σε σχολες ηχου & οργανων να ηταν καλυτερο να μην πληρωσεις ολο αυτο το ποσο.

 

+1

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Μην γραφεις greeklish σε παρακαλω. :)

 

2) Ακολουθεις καποια μεθοδο/βιβλιο? Σκεφτεσαι να πας σε καποιο δασκαλο? Προσπαθεις τελειως μονος σου?

 

Και τελος, 1000 ευρω ειναι υπεραρκετα για εναν ενισχυτη και μια αξιοπρεπη κιθαρα για ξεκινημα. Ισως μαλιστα τωρα που εισαι στα ξεκινηματα και δεν εχεις κατασταλαξει σε σχολες ηχου & οργανων να ηταν καλυτερο να μην πληρωσεις ολο αυτο το ποσο.

 

 

 

 

βασικά έχω αγοράσει ένα βιβλίο το lead guitar ασχολούμαι τώρα μονός άλλα θα κάνω και μαθήματα ιδιαίτερα έκτος ωδείου με τον καθηγητή μου σύντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

έχεις να μου πρωτινής Καπίο εξοπλισμό?

Πες μας μερικά συγκροτήματα που ακούς και θα ήθελες να παίξεις την μουσική τους
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χρηματικό ποσό που μπορείς να διαθέσεις θα καθορίσει εν πολύς τι θα σου προτείνει κάποιος .Καλό είναι να  μας δείξεις τι σχήμα κιθάρα σου αρέσει, googlare τα βασικά:les paul ,statocaster, telecaster,super strat (ibanez) ,prs  .αν δεν σου αρέσει η κιθάρα σου ίσως να μην την πολύ χρησιμοποιείς.... από ενισχυτές οι λαμπάτοι έχουν καλύτερο ήχο αλλά είναι ακριβότεροι και είναι ακριβοί στην συντήρηση .Οι τρανζιστοράτοι βγάζουν λιγότερα προβλήματα .άλλα η απόφαση εξαρτάται από τι ήχο θες ...στην αρχή κάποιος με ψηφιακά πολυεφφέ ίσως να σε ενθουσιάσει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου