Προς το περιεχόμενο

Πολιτικά σχόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ξεκάθαρο πώς ΠΑΡΑ πολλοί έλληνες θεωρούν πως έχουμε πιάσει πάτο, συνεπώς μια επιστροφή στη δραχμή χειρότερα αποκλείεται να μας πάει, ΜΟΝΟ καλύτερα.

 

Σαν την τύπισα στην Eurobank που της μιλούσα για τη μετοχή της εθνικής τράπεζας και τις προοπτικές περαιτέρω πτώσης,και μου έλεγε "ε σιγά, από πού να πέσει κι άλλο, από τα 6Ε;;;" και με κοιτούσε σαν να με είχε κολλήσει στον τοίχο.

 

Λίγους μήνες αργότερα ήταν γύρω στο 1Ε, φυσικά.

 

Δεν καταλαβαίνουν πως μισθός 500Ε είναι πάρα πολύ χαμηλός, ναι, αλλά μισθός 300Ε είναι πολύ χαμηλώτερος... Και βενζίνη στο 1.70Ε έιναι πολύ ακριβή, αλλά με επιστροφή δραχμή, θα πολλαπλασιαστεί εντός λίγων εβδομάδων, ενώ οι μισθοί μας θα παραμένουν ίδιοι (στηνκαλύτερη περίπτωση...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

καμιά λύση ΥΠΑΡΚΤΗ?

 

Σαφως,

 

αμεση απολυση των ΜΙΣΩΝ ΔΥ (την αληθεια δεν θες να ακουσεις?) , καταργηση ολων των συνταξεων στους κατω των εξηντα και σε οσους δεν τις δικαιουνται,αμεση παταξη της φοροδιαφυγης (κατι που ειναι πανευκολο αν ανατεθει σε ιδιωτες οπως στις ΗΠΑ).

 

ΕΛΒΕΤΙΑ θα γινουμε σε 3 χρονια αν γινουν αυτα.

 

θα πληρώσουμε αυτό το ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ με τη δυναμική που έχει

 

Το ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ δεν προκειται να πληρωθει ΠΟΤΕ,μετα απο τις γερμανικες εκλογες με τον εναν ή τον αλλον τροπο θα κουρευτει ΔΡΑΣΤΙΚΑ...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελβετία δεν θα γίνουμε σε 3 ή 13 χρόνια αλλά θα μπεί μια τάξη, είναι σίγουρο.

 

ενταξει μερικες φορες ειμαι υπερβολικος.... ;D το παραδεχομαι....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως,

 

αμεση απολυση των ΜΙΣΩΝ ΔΥ (την αληθεια δεν θες να ακουσεις?) , καταργηση ολων των συνταξεων στους κατω των εξηντα και σε οσους δεν τις δικαιουνται,αμεση παταξη της φοροδιαφυγης (πανευκολο).

 

ΕΛΒΕΤΙΑ θα γινουμε σε 3 χρονια αν γινουν αυτα.

 

χαχα Σουπερ σοβαρά μιλάω, αν έχεις καμια λύση υπαρκτή να την ακούσω, με τσιτάτα δεν λύνεται τίποτα

 

ακόμα κ άν το πιστεύεις αυτό (νομίζω οτι αστειεύεσαι) θα ήμουν ευτυχισμένος να το εξηγούσες με αριθμούς.................. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμιά λύση ΥΠΑΡΚΤΗ?

 

Ευτυχώς που δεν βαριέμαι εύκολα.

 

Το ότι κάποιος έχει να προτείνει κάτι ενώ οι άλλοι όχι, δεν σημαίνει αυτόματα ότι αυτός ο κάποιος έχει δίκιο (και ταυτόχρονα ούτε ότι οι άλλοι έχουν άδικο σε όλα όσα υποστηρίζουν).

 

Σε ξαναπαραπέμπω στην χλωρίνη.

 

Τελικά το πρώτο μάθημα που πρέπει να διδάσκονται ΟΛΟΙ και για όλη την διάρκεια των σπουδών (δημοτικό-πανεπιστήμιο) είναι Αρχές Λογικής.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα κ άν το πιστεύεις αυτό (νομίζω οτι αστειεύεσαι) θα ήμουν ευτυχισμένος να το εξηγούσες με αριθμούς..................

 

ΦΥΣΙΚΑ και το πιστευω και ΕΙΝΑΙ η λυση.

 

Κανε τις πραξεις ντε.... 500.000 * 2000 *12  ευρω μεσο κοστος/ετος να τα  πρωτα 12 ΔΙΣ εξοικονομηση......και ενα 30αρι απο την φοροδιαφυγη παμε στα 42...δεν θα ειναι και κανα 10αρικο οι συνταξεις του...ΟΤΕ και της Ολυμπιακης?...νατα τα 52..δις....το χρονο....

 

Take the mnimonio & go home you bastards...we don't need you!.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που δεν βαριέμαι εύκολα.

 

Το ότι κάποιος έχει να προτείνει κάτι ενώ οι άλλοι όχι, δεν σημαίνει αυτόματα ότι αυτός ο κάποιος έχει δίκιο (και ταυτόχρονα ούτε ότι οι άλλοι έχουν άδικο σε όλα όσα υποστηρίζουν).

 

Σε ξαναπαραπέμπω στην χλωρίνη.

 

Τελικά το πρώτο μάθημα που πρέπει να διδάσκονται ΟΛΟΙ και για όλη την διάρκεια των σπουδών (δημοτικό-πανεπιστήμιο) είναι Αρχές Λογικής.

 

δε σου απαντάω γιατι είσαι ειρωνικός και εάν σε ειρωνευτώ και εγώ το φόρουμ θα ξεφυγει..............αρχες σεβασμου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα Σουπερ σοβαρά μιλάω, αν έχεις καμια λύση υπαρκτή να την ακούσω, με τσιτάτα δεν λύνεται τίποτα

 

Να σου πω τρεις άλλες "υπαρκτές" και πολύ δημοφιλείς λύσεις να μου πεις τη γνώμη σου;

 

1. να κρεμαστούν όλοι οι πολιτικοί στο Σύνταγμα

2. να περάσουν τα μέσα παραγωγής στους εργαζόμενους

3. να διοριστούν οι άνεργοι στο δημόσιο, με ταυτόχρονες αυξήσεις μισθών και επαναφορά επιδομάτων

 

(δεν πρόκειται για τσιτάτα, έτσι; προς θεού...)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε σου απαντάω γιατι είσαι ειρωνικός και εάν σε ειρωνευτώ και εγώ το φόρουμ θα ξεφυγει..............αρχες σεβασμου!!!

 

Πουθενά δεν ειρωνεύτηκα. Ότι γράφω το εννοώ. Σε παρακαλώ να απαντήσεις.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου