Προς το περιεχόμενο

Περί compressor effect pedal


Tasospelt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω τον θελω για το δωματιο, να μην τον παρω? γιατι ομως υπαρχει  διαφορα? εχει να κανει με χαρακτηριστικα? εχω ενα κεφαλι 120βατ σε μια καμπινα 1χ12 κ θελω ενα κομπρ. για το καθαρο καναλι πιο πολυ... να παρω το jam? ευχαριστω ! :D

 

Έχω λίγο καιρό, που αγόρασα τον εν λόγω κομπρέσσορα. Σε σχέση με τον marshall ed1, που είχα παλαιότερα, και τους κομπρέσσορες των διαφόρων multi effects, που είχα κατά καιρούς είναι ΠΟΛΥ καλύτερος, ωστόσο, να έχεις υπόψιν σου ότι χρωματίζει το σήμα (εμένα μ'αρέσει αυτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

απορια... (ελπιζω οχι ασχετη) οι modelling κ γενικα οι solid state ενισχυτες εχουν κομπρεσσορα πανω τους? κ εαν ναι σε σε τι ποσοστο περιπου? γυρω στο 50?

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε σε τι ποσοστο περιπου? γυρω στο 50?

Αν και αυτό δεν το καταλαβαίνω :P, ο Fender Mustang v1 που έχω (και μιλάω μόνο γι'αυτόν), έχει δύο εξομοιώσεις κομπρέσορα (απλό και σύνθετο ;D) σε δύο τύπους, πεταλάκια για μπροστά και "φέτες" για το fx loop των "ενισχυτών". Αμφότεροι κάνουν πολύ καλή δουλειά. Με μονοπήνιους και καθαρό ήχο, επιβάλλονται.... ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει ένα τεταρτάκι διαθέσιμο, μπορεί να δει κι αυτό εδώ:

 

 

Είναι αρκετά διαφωτιστικό και χρήσιμο  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου