Προς το περιεχόμενο

Βαφή νερού σε swamp ash σώμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μα όχι και κσύλινο Picard.

 

Αν έχει νερά το σώμα (όχι το κορμί) πρέπει το pickguard να είναι λιτό. Είναι σαν να δοράς ριγέ γραβάτα με ριγέ πουκάμισο. (Λεπτομέρειες θα σας πει ο LK για το πόσο υψηλό πιλοτάζ είναι αυτό αν δεν θέλεις να βγεις offside).

Μαύρο θέλει. Να μην πω 3-πλο με άσπρη γραμμή και με φάτε.

 

Λέω ένα ηχηρό ΟΧΙ στο control plate και στα χαλκόχρωμα μέρη γενικώς. Τα "κίτρινα" μέρη δεν παλιώνουν ποτέ έτσι και η κατασκευή (που παραπέμπει σε ημι-ρέλικ) δείχνει προσποιητή. Άσε που κάθε φορά που θα περνάει το χέρι σου από εκεί θα σε ενοχλούν οι ακμές του και θα σκέφτεσαι ότι θα έπρεπε να έχεις κάνει κάτι καλύτερο για την περίπτωσή του.

 

Κατά τα άλλα παίζει ωραία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μαύρο θέλει. Να μην πω 3-πλο με άσπρη γραμμή και με φάτε.

Το μαύρο είναι all time φαβορίτα και μόνο με 3πλο και ας λένε ότι θένε

 

Λέω ένα ηχηρό ΟΧΙ στο control plate και στα χαλκόχρωμα μέρη γενικώς. Τα "κίτρινα" μέρη δεν παλιώνουν ποτέ έτσι και η κατασκευή (που παραπέμπει σε ημι-ρέλικ) δείχνει προσποιητή.

Παλιώνουν και παραπαλιώνουν. Από κιτρινοπαρτοκαλί γίνονται καφέ με πράσινο.

Προσποιητός είσαι και φένεσε. Αυτό είναι κατάθεση ψυχής. Είναι ένα ΟΧΙ στον Γερμανικό ιμπεριαλισμό. Ένα αέναο ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ (τι; )

 

Άσε που κάθε φορά που θα περνάει το χέρι σου από εκεί θα σε ενοχλούν οι ακμές του και θα σκέφτεσαι ότι θα έπρεπε να έχεις κάνει κάτι καλύτερο για την περίπτωσή του.
Εδώ έχεις ένα μικρό δίκιο και μπράβο για το βάθος σκέψης. Αν παίζεις πενάτα. Που δεν πολυπαίζω. Άσε που φτιάχνεται. Αλλά είναι ωραίο. Ότι και να λες. Η άλλη λύση είναι χρυσό ρελικιασμένο. Αλλά δεν ταιριάζει με το Copper Theme.

 

Κατά τα άλλα παίζει ωραία?

Πσσσσσσσσσσσ καλά. Στα σωστά μου χέρια, σπέρνει. Αφού το πε κι ο Ψηλός και ο Παύλος. Να διαβάζεις φίλως.

Που να το σετάρω κιόλας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Κώστα ωραίο .. Το έπιλπο ( κάσια γαρ)

λέω όχι στα πιγκάρτια πλαστικά , για κάτι ξύλινο το συζητάμε

Θέλει και το logo του και γω κει εχω κολήσει και περιμένουν τ άτιμα να αναστηθούν

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Κώστα ωραίο .. Το έπιλπο ( κάσια γαρ)

λέω όχι στα πιγκάρτια πλαστικά , για κάτι ξύλινο το συζητάμε

Θέλει και το logo του και γω κει εχω κολήσει και περιμένουν τ άτιμα να αναστηθούν

Φχαριστώ Νάσο.

Για τον πενοφυλάχτη δεν έχω πηγή/υπομονή για να κόψω τέτοιο ξύλο και δεν θα μπώ σε τέτοια έξοδα.

 

Εξάλλου, αφού φαγωθήκανε, πήρα κι εγώ το καφεδί βερνίκι παπουτσιώνανε και με τρία περάσματα (με χαρτί κουζίνας, κυκλικές, συνεχείς κινήσεις) πήρε ένα πολύ ωραίο ομοιόμορφο aged (εκρού bordering to μόκα) χρώμα και το θέμα pickguard (προσωρινώς) θεωρείται λήξαν.&-

 

Για τους επίδοξους ρελικιατζήδες, να θυμίσω ότι το pickguard είχε δεχθεί wet sanding (βρεγμένο γυαλοχαρτάρισμα με κάσια) άρα είναι πλέον ματ και πορώδες για αυτό και το  βερνίκι έπιασε πολύ εύκολα (και δεν βγαίνει με το χέρι).

 

Tip: Όσοι είχαν πάει σε μονάδες που το καλό βερνίκωμα της αρβύλας είχε σημασία τόσο για την πορεία όσο και για τις αναφορές, ξέρουν ότι αν ανάψεις το βερνίκι (μιλάω για τις πάστες στυλ camel) με έναν αναπτήρα και το αφήσεις για λίγα δευτερόλεπτα υγροποιείται και δουλεύεται / απορροφάται πιο γρήγορα. Αν το αφήσετε στο παπούτσι (και στο pickguard υποθέτω αλλά δεν είμαι σίγουρος για τα αποτελέσματα γιατί σε εμένα δούλεψε και στεγνά) ένα βράδυ και το τρίψετε την άλλη μέρα, έχετε καλύτερα αποτελέσματα.

 

Το logo (προηγούμενες σελίδες) θα το δούμε με τον Κυναίγειρο.

Αλλά δεν καίγομαι, ψέματα να μη σου πω..... ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου