Προς το περιεχόμενο

Βαφή νερού σε swamp ash σώμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

...τα μάτια του οργανοπαίχτη;

 

όχι βρε, αυτός είναι αυτόφωτος  8)

 

(Τον ντράμερ από πίσω, που τον έχουν στην σκιά)  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς χρυσαφιά...

Δεν γίνεται...

Ομορφο! Εγω ψηφιζω ταλαιπωρημενο (ή ματ) ασημι hardware! Εμπειρια ;)

Και όμως έχει ένα φθηνό μπάσο η AXL που έχει το κατάλληλο distressed/aged hardware. Αν το έβρισκα και σαν ανταλλακτικά.....

 

To μπράτσο είναι rw (as ever) με blocks, binding & vintage tint.

 

Να δουμε τι θα βγεί.....  

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρυσό hardware σαφώς, ίσως ελαφρώς ταλαιπωρημένο, κάτι σε μπρούντζο όπως ειπώθηκε αλλά όχι γυαλισμένο, με την πατίνα του.

 

Αλλά πρέπει και ο παίχτης να κάνει θυσίες (ανοιχτό υποκάμισο να φαίνεται η τρίχα και ο σταυρός μεγέθους πατριάρχη). Και χρυσή ταυτότητα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μη σου πω και καλύτερα γιατί βγάζει κάτι σαν burst_....

 

Κουκλί έγινε, μπράβο. Μια λύση για τα σόκορα είναι τρίψιμο στα σόκορα με 2 νούμερα ψιλότερο γυαλόχαρτο ή αν βαριέσαι σαν εμένα, λεπτή στρώση γομαλάκας πριν το βάψιμο. Γλυτώνεις τους λεκέδες και αναπνέει καλύτερα το κσύλο ;D. Την άλλη φορά. Προσωπικά μου αρέσει πολύ.

 

Μην υποτιμάς το νικελ πάντως, μια χαρά θα δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως το βλέπω Κώστα μάλον σε κάποια σημεία δεν το είχεις τριψει καλα το κσύλο και εκει ακριβώς έχει βαφτεί περισσότερο και φαίνονται σαν κάθετες σκιές.

 

Ωραίο το ..έπιπλο θα του πήγαίνει καλύτερα Κάτι σε χρυσο-μπρούτζινο 8)

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωμα ειναι 2 κομματια ή με γελουν οι οφθαλμοι μου?

Ακριβώς. Και επειδή είναι άλλο ξύλο (swamp ash μεν αλλά με άλλα νερά και άλλη απορροφητικότητα), η νερομπογιά είναι ανελέητη. Στην αρχή με χάλαγε, κάπου το συνήθισα, τώρα αρχίζει και μου αρέσει. Του δίνει ταυτότητα.

 

Οπως το βλέπω Κώστα μάλον σε κάποια σημεία δεν το είχεις τριψει καλα το κσύλο και εκει ακριβώς έχει βαφτεί περισσότερο και φαίνονται σαν κάθετες σκιές.

Νάσο το έτριψα με 240-320, παράλληλα με τα νερά πάντα, μέχρι να έχει λεία επιφάνεια,

Μετά άλλη μία με 400. Τα Allparts έρχονται σχεδόν κομπλέ και δεν ήθελα να το παρατρίψω γιατί το (άπειρο) χέρι μου μπορεί να δημιουργήσει "ανισότητες".

Το ανόμοιο πότισμα βαφής ήταν επιθυμητό εξ' αρχής.

 

Μια λύση για τα σόκορα είναι τρίψιμο στα σόκορα με 2 νούμερα ψιλότερο γυαλόχαρτο ή αν βαριέσαι σαν εμένα, λεπτή στρώση γομαλάκας πριν το βάψιμο. Γλυτώνεις τους λεκέδες και αναπνέει καλύτερα το κσύλο ;D.

Θα το ξέρω για την επόμενη (αν και με είχε προειδοποιήσει ο Κακανιάρης) αλλά όπως είπα, για το look που ήθελα, το "κάψιμο" στα σόκορα (και στο belly cut) μου αρέσει.

 

Το ιδανικό για μένα hardware θα ήταν αυτό που έχει το AXL Badwater (παραδείγματα επισυνάπτονται). Στο πρωταρχικό "δέσιμο" όμως απλά φθηνά chrome που ήδη υπάρχουν και αγάλι αγάλι βλέπουμε.

 

Νοιώθω βέβαια λίγο περίεργα να μου λένε καλά λόγια για την απλοϊκή δουλειά μου, άνθρωποι που έχουν φτιάξει (εκ του μηδενός) αριστουργήματα με τα κξύλα αλλά δεν το κρύβω, μου αρέσει. ;D

 

Σας ευχαριστώ όλους.

AXL_Tuners.JPG.105c40a13e5f27ee954e62bc6c4867ad.JPG

AXL_Neck_plate.JPG.f39f5635af9a2ac2995aaba4e8f08f58.JPG

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου