Προς το περιεχόμενο

Συνδεσμολογία εξοπλισμού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

......στείλε μου ένα κουτί λουκούμια που τα φτιάχνετε και καλά στα μέρη σου... :D :D :D

 

Με US Postal Service Parcel Post® ή με USPS Global Express Mail ?

:roll: :lol:

Αν σ' αρέσουν τόσο πολύ (εγώ δεν τα πολυσυμπαθώ γιατί είναι μόνο ζάχαρη και άμυλο) σ' όποιο super market και να πάς θα βρείς λουκούμια εισαγωγής από.....τα μέρη μου και πιθανότατα φθηνότερα από δω.

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν σ' αρέσουν τόσο πολύ (εγώ δεν τα πολυσυμπαθώ γιατί είναι μόνο ζάχαρη και άμυλο) σ' όποιο super market και να πάς θα βρείς λουκούμια εισαγωγής από.....τα μέρη μου και πιθανότατα φθηνότερα από δω.

ΟΚ, πάλι τη γλύτωσες! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ούτε κι εγώ τρελαίνομαι αλλά μια στο τόσο δεν με χαλάει καθόλου... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Παρακαλώ βοήθεια.

 

Έχω κάνει εγκατάσταση την USB κάρτα (Βehringer BCA2000) στο λαπτοπ.

Προσπαθώ απλά να ακούσω τα MP3 μου και δεν ακούω τίποτα.

Πάω control panel--> συσκευ'ες 'ηχου και επιλέγω την BCA2000 ως συσκευή αναπαραγωγής . Τίποτα. (άσε που μου κολλάει και winamp. To Windows media player δεν κολλάει αλλά δεν ακούω ήχο)

Μήπως πρέπει να επιλέξω ως συσκευή αναπαραγωγής την onboard AC97 και να στείλω με καλώδιο το σήμα σε κα΄ποιο input της BCA2000? ή φτάνει η σύνδεση USB ? και αν φτάνει τι επιπλέον πρέπει να κάνω?

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Here I come to save the day! :lol: :lol: :lol:

 

Επειδή κάτι παρόμοιο είχα με τη δική μου κάρτα, δοκίμασε από το Control Panel (ή το BIOS της μητρικής σου) να απενεργοποιήσεις τελείως την onboard κάρτα ήχου, όχι μόνο να επιλέξεις την εξωτερική. Δοκίμασε και πες μου, στη δική μου περίπτωση αυτό ήταν που μου τα χάλαγε. :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτησω κατι γελοιο χωρις να σε προσβαλω?

εχεις συνδεσει ηχεια στην καρτα για να ακουσεις ηχο?

η μηπως περιμενεις να ακουσεις απο τα ηχεια του λαπτοπ?

το εχει κανει ενας φιλος μου , κι επειδη δεν ξερω ποσο σχετικος εισαι σκεφτηκα να το αναφερω , χωρις παρεξηγηση φυσικα ετσι? :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτησω κατι γελοιο χωρις να σε προσβαλω?

εχεις συνδεσει ηχεια στην καρτα για να ακουσεις ηχο?

η μηπως περιμενεις να ακουσεις απο τα ηχεια του λαπτοπ?

το εχει κανει ενας φιλος μου ' date=' κι επειδη δεν ξερω ποσο σχετικος εισαι σκεφτηκα να το αναφερω , χωρις παρεξηγηση φυσικα ετσι? :wink:[/quote']

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ε βέβαια και έχω συνδέσει ηχεία

 

@Alchemist

Που είσαι? εσένα περίμενα :)

Απο ΒΙΟS δεν έχω επιλογή κατάργησης της on board κάρτας ήχου.

Αν κάνω κατάργηση με΄σα από τα win μόλις ανοίξω τον υπολογιστεί, εγκαθείσταται ξανά αυτόματα.

Μόνο από το "διαχείριση συσκευών" μπορώ να την απενεργοποιήσω

Ο υπολογ. βλέπει την USB κάρτα κανονικά και λέει ότι λειτουργεί κανονικά.

Αν πάω στο sound devices στο dropdown menu εμφανίζεται η κάρτα, την επιλέγω αλλά δεν μου δίνει τη δυνατότητα στο καρτελάκι της αναπαραγωγής να έχω προσβαση στη επιλογή "ένταση" και "σίγαση".

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είσαι? εσένα περίμενα :)

Απο ΒΙΟS δεν έχω επιλογή κατάργησης της on board κάρτας ήχου.

Αν κάνω κατάργηση με΄σα από τα win μόλις ανοίξω τον υπολογιστεί' date=' εγκαθείσταται ξανά αυτόματα.[/quote']

 

Κατέφτασα, μη φοβού περαιτέρω! :lol: :lol: :lol:

 

Λοιπόν, αυτό που δεν κατάλαβα ήταν το "εγκαθίσταται ξανά αυτόματα" και αν μπορείς, εξήγησέ μου το. Ο τρόπος να θέσεις εκτός λειτουργίας την κάρτα ήχου σου είναι από τη Διαχείριση Συσκευών (όπως σωστά κατάλαβες) και στις ιδιότητες της κάρτας σου, επιλέγεις Απενεργοποίηση από το drop-down menu. Αν το έκανες και αλλάζει μόνο του με restart, δεν ξέρω τι να πω... :?

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισθάνομαι αυτοπεποίθηση όταν μου τα λές έτσι :lol: :lol:

 

Μετά από restart γίνεται αυτόματη επανεγκατάσταση αν έχω κάνει "κατάργηση".

Με απενεργοποίηση, απενεργοποιείται.

Αυτό όμως δεν λύνει το πρόβλημα.

Έχεις την ίδια κάρτα?

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θοδωρα,δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπορεις να απενεργοποιησεις την on-board "καρτα ηχου" απο το bios.....οταν ξεκινα-αναβεις το pc πατας delete και σε παει κατευθειαν στις επιλογες του bios....δεν θυμαμαι ακριβως αλλα αν δεν τα καταφερεις να κανω restart στο δικο να παω στο δικο μου bios να δω και να σου πω......ειναι στα periferals νομιζω και λεει on board ....κατι αναλογως πως ονομαζει τους drivers του motherboard που ενεργοποιουν την "καρτα ηχου" του motherboard,και αν δεν την καταργησεις απο εκει δεν υπαρχει περιπτωση να την καταργησεις απο αλλου......αφου οταν ερχονται τα windows βρισκουν τους drivers του motherboard και την ενεργοποιουν....αν σου ειναι δυσκολο..παρε με τηλεφωνο να το κανουμε απο το τηλεφωνο....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου