Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση Inlays


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω μια Ibanez RG550ex και θέλω να βγάλω τα inlays από τα τάστα γιατί θέλω να βάλω το tree of life. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα αφαιρέσω χωρίς να πάθει ζημιά το ξύλο? Στα τωρινά τάστα δεν έχω τις βουλίτσες(μακάρι να τις είχα γιατί το tree of life τις καλύπτει όλες) αλλά εκείνα τα χαρακτηριστηκά της Ibanez που μοιάζουν με κεραυνούς.

Βοηθήστε με...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα αφαιρέσω χωρίς να πάθει ζημιά το ξύλο?

Εσύ μόνος σου? Το έχεις ξανακάνει?

 

Στα τωρινά τάστα δεν έχω τις βουλίτσες(μακάρι να τις είχα γιατί το tree of life τις καλύπτει όλες) αλλά εκείνα τα χαρακτηριστηκά της Ibanez που μοιάζουν με κεραυνούς.

Δηλ τα τωρινά inlays είναι μεγαλύτερα από τα "επιθυμητά"?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφαιρείς/πουλάς το υπάρχον μπρατσο.

Αγοράζεις καινούργιο μπράτσο με tree of life.

Κουμπώνεις καινούργιο μπρατσο.

Παίζεις.

Γουστάρεις.

 

Μην διαννοηθεις να αλλάξεις inlays...θα πληρώσεις τα ζωτικά σου όργανα με αμφίβολο αποτέλεσμα. Ακόλουθα την πεπατημένη, η οποία θα σου βγει και φθηνότερα στην τελική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ μόνος σου? Το έχεις ξανακάνει?

Δηλ τα τωρινά inlays είναι μεγαλύτερα από τα "επιθυμητά"?

ναι μόνος αν μπορέσω και ναι είναι μεγάλα και άμα βάλω το tree of life θα φαίνεται πολύ άσχημα...

 

Αφαιρείς/πουλάς το υπάρχον μπρατσο.

Αγοράζεις καινούργιο μπράτσο με tree of life.

Κουμπώνεις καινούργιο μπρατσο.

Παίζεις.

Γουστάρεις.

 

Μην διαννοηθεις να αλλάξεις inlays...θα πληρώσεις τα ζωτικά σου όργανα με αμφίβολο αποτέλεσμα. Ακόλουθα την πεπατημένη, η οποία θα σου βγει και φθηνότερα στην τελική...

ποιος θα αγοράσει το μπράτσο μου και απο που θα αγοράσω εγώ έτοιμο μπράτσο με το tree of life? :( :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μόνος

τότε...

Αφαιρείς/πουλάς το υπάρχον μπρατσο.

 

Δές εδώ πώς γίνεται...

http://www.jokerguitars.gr/?page_id=385

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα δεν είναι πώς θα τα βάλω... αυτό το ξέρω και είναι εύκολο... το θέμα είναι πώς θα τα βγάλω εάν βγαίνουν!!

Το θέμα είναι ότι έχεις ένα ποσοστό 99% να το χαλάσεις....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα δεν είναι πώς θα τα βάλω... αυτό το ξέρω και είναι εύκολο... το θέμα είναι πώς θα τα βγάλω εάν βγαίνουν!!

 

Εύκολο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ να βάλεις inlay -ιδίως tree of life - ακόμα και σε παρθένο μανίκι. Και τα σκαψίματα από τα προηγούμενα inlays τι θα τα κάνεις...

Εκτός και αν... Ρε συ μήπως μιλάς για αυτοκόλλητα;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα αφαιρέσω χωρίς να πάθει ζημιά το ξύλο?

Κάνε ότι έκανα και εγώ πριν από λίγο καιρό ...αφαίρεσε την ιδέα από το μυαλό σου και όλα καλά ;D Όταν μπορέσεις αγοράζεις ένα λαιμό όπως σου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ότι έκανα και εγώ πριν από λίγο καιρό ...αφαίρεσε την ιδέα από το μυαλό σου και όλα καλά ;D Όταν μπορέσεις αγοράζεις ένα λαιμό όπως σου αρέσει.

σωστός.. χαχα

 

Εύκολο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ να βάλεις inlay -ιδίως tree of life - ακόμα και σε παρθένο μανίκι. Και τα σκαψίματα από τα προηγούμενα inlays τι θα τα κάνεις...

Εκτός και αν... Ρε συ μήπως μιλάς για αυτοκόλλητα;

φυσικά και εννοώ αυτοκόλλητα... αυτοκόλλητο tree of life θα βάλω αλλά πρέπει να βγάλω αυτά που έχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου