Προς το περιεχόμενο

φτηνά ηλεκτρονικά για εξάσκηση


vasilis01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, κοιτούσα σήμερα στο thomann κάτι set ηλεκτρονικά που έχει στα 300-400€ . Αξίζουν τα χρήματα τους; Εγώ τα θέλω για εξάσκηση μονο (γιατί σπουδάζω, και το κανονικό σετ δεν μπορώ να ο έχω μαζί μου) αξίζουν, ή θα είναι πεταμένα χρήματα;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ορισες στο section .Θα σου συνιστουσα να μην ασχοληθης καθολου με ηλεκτρονικα οσο φτηνα και να ειναι.ΓΙΑΤΙ ; α) αν εισαι αρχαριος δεν προκειται ποτε να αποκτησεις δυναμικες στα χερια σου και να το γυρισεις μετα στα φυσικα-ακουστικα τυμπανα θα ειναι σαν να ξαναρχιζεις απο την αρχη οσον αφορα την τεχνικη.

β)Αν εισαι σε προχωρημενο σταδιο 3-4 χρονια ας πουμε τοτε θα πεταξεις τα λεφτα σου στα σιγουρα ( γιατι δεν θα μπορεις να ευχαριστηθεις το παιξιμο σου )

γ)Τα τυμπανα ειναι κι'αυτα μουσικο οργανο και θελουν και το χαδι αλλα και το κοπανημα τους (αναλογα  8) )Δηλαδη να εισαι καλος μαζι τους για να αποδωσουν το ιδανικο.

Παρ'ολα αυτα αν εχεις προβλημα θορυβου κλπ Δεν υπαρχει αλλη λυση απο τα Practice .

Kαι ο θεος βοηθος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως σας βρήκα. Δεν είμαι πολύ αρχάριος, 7-8 χρόνια παίζω (τα 5 με μαθήματα). Εχω κανονικό σετ, αλλα επειδή  ειμαι φοιτητής, μενω σε πολυκατοικία και δεν μπορω να εχω μαζί μου κανονικό σετ. Τα ηλεκτρονικά τα σκέφτηκα σαν μια καλύτερη λύση, σε σχέση με τα practice pads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

β)Αν εισαι σε προχωρημενο σταδιο 3-4 χρονια ας πουμε τοτε θα πεταξεις τα λεφτα σου στα σιγουρα ( γιατι δεν θα μπορεις να ευχαριστηθεις το παιξιμο σου )

..........................

Παρ'ολα αυτα αν εχεις προβλημα θορυβου κλπ Δεν υπαρχει αλλη λυση απο τα Practice .

 

 

Δηλαδή με τα practice pads θα ευχαριστηθει το παιξιμο και θα τον εμπνεει τοσο πολυ ο ήχος που θα μελετάει ατελειωτες ώρες;;    ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να τα θελεις για εξασκηση μονο αλλα σιγουρα θα σε ενδιαφερει καποια στιγμη και η ποιοτητα του ηχου που βγαινει απο εγκεφαλο τετοιας αξιας.Στη θεση σου θα εδινα 3 κατοσταρικα ακομα και θα εψαχνα για μεταχειρισμενο καλης ποιοτητας (πχ. Roland ) η και Yamaha/Αlesis παρόλο που θεωρω τα Roland καλυτερα .Μη σου πω κ για 2box...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα Roland HD-1.Εφόσον είναι η μόνη σου λύση για εξάσκηση θα είναι μια χαρά.

Αρκετά άτομα που ξέρω το έχουν και όλοι λένε τα καλύτερα.Πολύ καλά για εξάσκηση.Τα έχω δοκιμάσει και εγώ και μου φάνηκαν μια χαρά.Μπορείς να τα βρεις και στις αγγελίες σε καλή τιμή.Να σου πω επίσης ότι αν τελικά διαλέξεις κάποιο φθηνό σετάκι της alesis να προσέχεις.Ένας γνωστός τα είχε και του έβγαζαν αρκετά προβλήματα με το snare και όχι μόνο και τελικά τα έστειλε πίσω και πήρε τα Roland.Θα μου πείτε μπορεί να έπεσε σε ελαττωματικό κομμάτι,ίσως αλλά ποτέ δε ξέρεις οπότε είπα να το πω. :) Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

Νιώσε την δύναμη του Black Dragon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ήχος δεν με πολυαπασχολεί, το μόνο που με νοιάζει είναι ο θόρυβος. Μπορει καποιος να μου πει τι γινετε με αυτό το κομμάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ήχος δεν με πολυαπασχολεί, το μόνο που με νοιάζει είναι ο θόρυβος. Μπορει καποιος να μου πει τι γινετε με αυτό το κομμάτι;

Μπορείς να παίζεις με ακουστικά έτσι ώστε να μην ενοχλείς κανένα ;)

Νιώσε την δύναμη του Black Dragon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ήχος δεν με πολυαπασχολεί, το μόνο που με νοιάζει είναι ο θόρυβος. Μπορει καποιος να μου πει τι γινετε με αυτό το κομμάτι;

 

Εαν εχεις rubber pads ο θορυβος απο το παιξιμο σου θα ειναι πιο δυνατος και πιθανον ενοχλητικος απο οτι σετ με mesh heads τα οποια ομως ειναι πιο ακριβα

Παρε ενα μεταχειρισμενο εγκεφαλο πχ roland td-6 , ενα kd-8 για κασα , 4 pd-x , ενα cy5 με fd-8 hh controller και 2 cy-8 και καθαρισες

Μαλιστα εαν δεν κανω λαθος ολα τα ανωτερω ειναι κ στις αγγελιες

Μην ξεχασεις τα καλωδια... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου