Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο GFS. Συμβουλες?


Chris Spy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συγγνωμη ρε παιδια που ανοιγω παλι αυτο το θεμα αγορας απο αμερικη αλλα επειδη μιλαω για συγκεκριμενο μαγαζι και επειδη τα ποστ που ειδα ειναι καπως παλια μηπως υπαρχει κανενα συγχρονο tip?

 

τα προιοντα που θελω βγαινουν 100 $ και για μεταφορικα εχω τις παρακατω επιλογες.

 

First-Class Mail International (7-14 Service (On Average) $16.31

Priority Mail International $38.85

Express Mail International (EMS) $44.45

 

Εχω παρει αποφαση αν δεν βγαλω ακρη να βαλω απλα το First-Class και να τελειωνουμε και ας μου ζητησουν εδω οτι θελουν αλλα αν καποιος εχει μια εμπειρια ας κανει την καλη να την μοιραστει μαζι μου και υποσχομαι οτι μολις ολοκληρωθει η διαδικασια θα δωσω feedback!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι τι είναι πιο απλό ή πιο φθηνό στα μεταφορικά αλλά ποιο θα επιβαρυνθεί με περισσότερους δασμούς, αυτοί είναι που τσιμπάνε

 

Ο ΣΦ έχει φτιάξει ένα οδηγό, ψάξε για "κιθάρα από αμερική"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με usps καθε μορφης παντως δεν ετυχε ποτε να μου βαλουν δασμους, σε μερικες δεκαδες παραγγελιες και απο εκει και απο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που πηρα πραγματα $130 απο το guitarfetish μου εδινε μονο την επιλογη Express Mail International (EMS) και πληρωσα τελωνειο.

Και εγω σου προτεινω το πρωτο, το απλο ταχυδρομειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας. τελικα τους παρηγγειλα με USPS (το αμερικανικο ταχυδρομειο δλδ), εφυγαν απο New York New York στις 17 Γεναρη και εφτασαν με ταχυδρομειο και παραδοση στο σπιτι στις 24.

 

Στο κουτι επανω εγραφε "Guitar repair parts" με αξια 20 $ οποτε το τελωνειο δεν ασχοληθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κουτι επανω εγραφε "Guitar repair parts" με αξια 20 $ οποτε το τελωνειο δεν ασχοληθηκε.

 

Εσυ το ζητησες να αναγραφει "Guitar repair parts" και αξια 20$?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω παιδία ότι έχει ακουστεί πολλές φορές το θέμα ;D  με USPS έτσι και αλλιώς δεν πληρώνεις τελωνείο. Ο λόγος είναι ότι όταν επιλέγεις USPS πολύ απλά το αντικείμενο δεν περνάει από το κλασικό τελωνείο του αεροδρομίου αλλά από τελωνείο του ΕΛΤΑ. πάει από ταχυδρομείο σε ταχυδρομείο δηλαδή και όχι απο courier σε courier. Εχω πάρει πολύ βαριά και ακριβά αντικείμενα με USPS και δεν με φέσωσαν ποτέ.

 

USPS

 

USPS

 

και πάλι USPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ το ζητησες να αναγραφει "Guitar repair parts" και αξια 20$?

 

οχι το εγραψαν απο μονοι τους γιατι ειναι μπαγασηδες μαλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου