Προς το περιεχόμενο

Ibanez S 25TH LIMITED EDITION: Απόψεις


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Από την αρχή που έκατσα ο μαγαζάτορας μου είπε πως δυστυχώς δεν έχει καλό ενισχυτή και ίσως να χάνουν. Πραγματικά ο ενισχυτής ήταν απαράδεκτος και οι κιθάρες κακορυθμιζμένες αλλά αυτό που με χάλασε πραγματικά ήταν οι μαγνήτες. Παλάβωσα μέχρι να μπορέσω να βρω κάτι που να μην είναι overdistorted με την κακή έννοια.  .

 

Εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως βγαζεις το συμπερασμα οτι οι μαγνητες ειναι χαλια(η σουπερ) οταν ο ενισχυτης ειναι για τα μπαζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Περίεργο να χρειάζεται επιπλέον ταστοδουλεια μια σεχτερ . Μήπως έπεσαν στην περίπτωση ; Είχα δυο και ήταν άψογες . Δώσε άλλη μια ευκαιρία ... Γενικα η Ιμπι των 900 ευρώ ειναι πολύ ποιοτικό όργανο αλλά κακασχημο ... Πολύ βερσαταιλ αλλά ... Δηλαδή τι προτιμας εδώ ; Ασχημη γκομενα με στενό .... Η κούκλαρα με....  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως βγαζεις το συμπερασμα οτι οι μαγνητες ειναι χαλια(η σουπερ) οταν ο ενισχυτης ειναι για τα μπαζα...

 

Δοκίμασα και κάτι άλλες κιθάρες, για πλάκα, με passive και δεν ακούγονταν τόσο χάλια. Όμως θα ξαναπάω σε καμιά 20αριά μέρες να τις ξαναδοκιμάσω. Άφησα εκεί ένα πετάλι για service και είπαμε ότι όταν θα πάω να το πάρω θα τις παίξω με λαμπάτο μηχάνημα.

 

Περίεργο να χρειάζεται επιπλέον ταστοδουλεια μια σεχτερ . Μήπως έπεσαν στην περίπτωση ; Είχα δυο και ήταν άψογες . Δώσε άλλη μια ευκαιρία ... Γενικα η Ιμπι των 900 ευρώ ειναι πολύ ποιοτικό όργανο αλλά κακασχημο ... Πολύ βερσαταιλ αλλά ... Δηλαδή τι προτιμας εδώ ; Ασχημη γκομενα με στενό .... Η κούκλαρα με....  :D

 

Και δεν ήταν μόνο τα τάστα. Ήταν κακοσεταρισμένες και ξεκουρδίζονταν αμέσως. Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ για τις ibanez. Έχω δοκιμάσει διάφορες και σε αυτά τα λεφτά παίρνεις διαμαντάκι αλλά είναι αδιάφορες αισθητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε μια Omen Extreme me coil split η οποια παιζει τα παντα. Απο metal μεχρι ΒΒ king + Hendrix. Την εχω και οι custom μαγνητες της ειναι ισορροπημενοι και παιζουν τα παντα.

 

http://www.guitars.gr/el/guitars/elgtr/schecter/omen-6-omen-extreme

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Νομίζω ότι θα βάλω σοβαρά στο παιχνίδι τις js series. Το μανίκι είναι 20mm σαν της fender μου αλλά για κάποιο λόγο έμοιαζε πιο γρήγορο. Οι μαγνήτες είναι τέλειοι για αυτό που θέλω να κάνω και τη μουσική που παίζω. Εμφανισιακά είναι super. Bλέπω και πολλές μεταχειρισμένες js1000.

 

Aris τι λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου