Προς το περιεχόμενο

Music for my "films"


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

έχω πιάσει πολλές φορές τον εαυτό μου να τα παρατάει στη μέση, αφήνοντας μισοτελειωμένες τις όποιες ιδέες)

και εγώ έτσι κάνω...απλά έχω ένα δίσκο και τα βάζω εκεί μέσα. Κάποια στιγμή που ξεκαθαρίζω, τα ξαναπιάνω. Μου έχει τύχει βέβαια να πετάξω και πράγματα που άξιζαν μία 2η ευκαιρία... :P

Εγώ ακούω ακόμη.

Εσύ...συνεχίζεις να με ανησυχείς 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παρότι η φράση εκεί στο 1.11 και μετά μου θύμισε εντονότατα κάτι (και νομίζω από κάποιο soundtrack), το τεμάχιον με εξέπληξε ευχάριστα.

 

Αν μη τι άλλο είχε ατμόσφαιρα και δημιούργησες μια «κορύφωση».

 

Μπράβο σου.   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριτικής ώρα:

 

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι πρόκειται για μία φιλόδοξη και επιτυχημένη προσπάθεια, προσεγμένη ενορχηστρωτικά, αλλά και σε επίπεδο μείξης και οργάνωσης του υλικού. Επίσης, μου αρέσουν πάντα οι δίσκοι από κιθαρίστες που δεν βρωντοφωνάζουν "γεια σας, είμαι ο δίσκος ενός κιθαρίστα".

 

Σε καλλιτεχνικό επίπεδο, δεν είναι ολοκληρωμένη διότι αμφιταλαντεύεται συνέχεια ανάμεσα στο να είναι ambient* μουσική και το να έχει ισχυρό θεματικό περιεχόμενο (βλέπε: ισχυρό αρμονικό/μελωδικό περιεχόμενο). Αν είχες πάει ένα βήμα παραπέρα προς τη μία ή την άλλη κατεύθυνση, θα είχαμε υλικό έτοιμο για πλατειά κυκλοφορία και διανομή.

 

Στη σημερινή του μορφή, είναι πρώτη ύλη για έμπνευση (του ακροατή, είτε είναι μουσικός ο ίδιος είτε όχι), μία πολύ σπουδαία ιδιότητα ασφαλώς, αλλά μακρυά από το "ταβάνι" των προσδοκιών μου από εσένα (πιστεύω πολύ στους μεθοδικούς ανθρώπους και πολύ λιγότερο στους ταλαντούχους).

 

Αν πάντως τα κυκλοφορήσεις, τα θέλω και σε Flac.

 

* κατά Brian Eno, οριζόμενη.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Μαραθωνομάχε, το link του πρώτου post απαιτεί flash για να παίξει σε iPad.

 

Για οποιονδήποτε άλλον αυτό θα ήταν απλά φάουλ. Για εσένα είναι απευθείας κόκκινη και 3 αγωνιστικές τιμωρία  ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Μαραθωνομάχε, το link του πρώτου post απαιτεί flash για να παίξει σε iPad.

Φυσικά...για να εκτιμήσεις τη μουσική μου δημιουργία...θέλεις ολοκληρωμένο ηχητικό σύστημα ;D

 

Να πώ την αλήθεια, ψάχνω ένα κανονικό player για Wordpress...αλλά δεν βρίσκω κάποιον άλλο που να μου αρέσει :P

όχι ότι ξέρω και πολλά από Wordpress

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πιο αργός και απ' τον Trolley. :)

Είμαι πιο αργός και απ' τον Trolley. :)

Είμαι πιο αργός και απ' τον Trolley. :)

Είμαι πιο αργός και απ' τον Trolley. :)

Είμαι πιο αργός και απ' τον Trolley. :)

Λοιπόν σήμερα κατάφερα ν' ακούσω ολόκληρο το "έργο" και έχω να κάνω την εξής βαρύγδουπη δήλωση.

-Φίλε Ανέστη η δουλιά σου είναι υψηλών προδιαγραφών και στέκεται ανετότατα σαν soundtrack. Aν ήμουν όμως ο παραγωγός σου ή θα σου αφαιρούσα την κιθάρα ή θα σ' έβαζα να ξαναπαίξεις. Πρόσεξε, τα πιο "άχρονα" και εκτός mood πράγματα που έχεις κάνει προέρχονται από αυτό το όργανο. Μόνο στο In the dark είσαι "μέσα". ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σε ποιό από τα 9 τεμάχια?

Α ναι βρε είναι πολλά...

 

Στο UW demo...

 

Χμ... για περίμενε, τότε άκυρη η κριτική... Να ακούσω και τα άλλα και να επανέλθω τότε  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ, σκρατς, σκράτς.

 

Λίγο Glass, λίγο Straits (Love over Gold), λίγο Enya, λίγο κιθάρα, πολύ κολάζ και ατμόσφαιρα Relaxation CD: Listen to the Winds & Waves.  ;D

Δεν με χάλασε πάντως διόλου.

 

Αν και στο σύνολο δεν ξαφνιάστηκα, αιφνιδιάστηκα ευχάριστα σε ορισμένα σημεία.

Μην μου πεις μόνο ποια γιατί πίσω δεν γυρνώ για θα με φαν τα σύνθια.

 

Ωραίο το Garageband.

.

.

.

Και συ καλός είσαι  ;) ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου