Προς το περιεχόμενο

Νεα Fender American Vintage Μπασα


Nikoubis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Τώρα αν θες mojo και Fender από τα 60s-70s βάζεις το χέρι βαθιά στη τσέπη και παίρνεις ένα 60s (πολύ βαθιά τσέπη) -70s (λογικά βαθιά).

 

;D ;D ;D

 

+10000000000000000000000

 

Αφτό ίνε, τα είπες όλα  8)

 

Γιαλαζτί mojo γίνεται; Δεν γίνεται...  ;D 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μεγάλο  ρίσκο  όμως  ... για  main μπάσο  εκτος  και αν το χρησιμοποιείς  μόνο για φωτογράφηση  ;D

Εξαρτάται.

Αν το θέλεις για φωτογράφηση στυλ Simonon, ή παίζεις με Who Tribute Band.....;D

Αλλιώς, με λίγη προσοχή, πρόβλημα σοβαρό δεν θα χει.

Αν ήταν, θα το χε βγάλει στα 100.000 πρώτα χιλιόμετρα.

 

Δεν είπαμε βέβαια να πάρεις το μπάσο του Montgomery (που είναι στο ebay τώρα και θα το θελα πολύ) για να πας να δείξεις στο ανιψάκι σου πως είναι το Jazz Bass και να παίξει ή να το πάρεις να παίξεις one-song jam στο καπηλειό στα Σούρμενα αλλά όπως και να το κάνουμε, αντέχουνε

 

Εξάλλου αν θες mojo ρε φίλε, δεν πάει με uncool ανησυχίες όπως "πως το κοιτάει ρε το Jazz μου έτσι και θα μου ματιάσει τ' όργανο και θα μου στραβώσει η βέργα" ή "που να πάρει ακούω τρίξιμο στο tone pot και αχ κάνε Θεέ μου να μην έχει πρόβλημα και χρειαστεί να το αλλάξω και χάσει τη μεταπωλητική αξία το μπασάκι μου".

 

Για αυτό λέω. Όργανα που γουστάρουμε να βλέπουμε και να πιάνουμε με απενεχοποιημένα λογικές τιμές και το mojo έχουμε να τους το δώσουμε με τα καντάρια.  :P

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα αν θες mojo και Fender από τα 60s-70s βάζεις το χέρι βαθιά στη τσέπη και παίρνεις ένα 60s (πολύ βαθιά τσέπη) -70s (λογικά βαθιά).

 

Αν θέλεις ένα με τα δικά σου specs, φτιάχτο εσύ βρε παιδί μου.

 

Κι αν θες καινουργιο οργανο με τα παλια specs; Δεν υπαρχει τετοια κατηγορια αγοραστων; Κοιτωντας το κοστος ενος parts οργανου με αυτα τα χαρακτηριστικα (nitro, clay dots and everything) δε θα βγει και πολυ φτηνοτερο απο τα reissue...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κι αν θες καινουργιο οργανο με τα παλια specs; Δεν υπαρχει τετοια κατηγορια αγοραστων; Κοιτωντας το κοστος ενος parts οργανου με αυτα τα χαρακτηριστικα (nitro, clay dots and everything) δε θα βγει και πολυ φτηνοτερο απο τα reissue...

 

Ε, πάνω κάτω κάνα 800-1000 θα το γλυτώσεις (σε σχέση με τα 2000+ ) 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν θες καινουργιο οργανο με τα παλια specs; Δεν υπαρχει τετοια κατηγορια αγοραστων; Κοιτωντας το κοστος ενος parts οργανου με αυτα τα χαρακτηριστικα (nitro, clay dots and everything) δε θα βγει και πολυ φτηνοτερο απο τα reissue...

Δεν πείθομαι απόλυτα αλλά πιθανόν.

Δεν είπα εγώ ότι δεν υπάρχουν αγοραστές. Για όλα.

Είμαι σίγουρος ότι το marketing dept της Fender τα ξέρει πολύ καλύτερα από μένα.

Απλώς βαριέμαι τα "ρε συ είδες το καινούριο Jazz που έχει τις βιδες στο pickguard με το original μήκος που είχαν στου Jazz Bass July 1967; Καλά, το είδα κι έπαθα. Κούκλα".

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς βαριέμαι

 

  Δεν  βαριέσαι,  ζηλευεις!!! :P  που δεν εχεις  αμερικανικο  vintage reissue ... τι να πεις  για το  mexico , οτι του βαλες  noiselesssssssssssss...... ;D :-*

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν πείθομαι απόλυτα αλλά πιθανόν.

 

 

χωρίς να το έχω τσεκάρει τώρα- αλλά από παλιότερες έρευνες αγοράς, ένα παρτκαστερόκούστουρο- με κσύλα πγιότητος (σώμα μπράτσο), νιτροβαψίματα a Kostas, ηλεκτρικό/μαγνητό και λοιπά τσουμπλέκια (καβαλάρηδοκλειδιά) κλπ, έβγαινε κοντά στο 1200αρι

 

Οπότε σε σχέση με αυτά τα επανεκδιδόμενα  κσύλα μπορείς να φτάσεις σχεδόν και 50% κάτω.  ;D  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ναι  αλλά δεν γράφει fender η απόδειξη.... τι θα του πεις του Στουρνάρα  ;D

 

Πφφφφ... βρε κουτό στον Στουρνάρα θα το πω;  ;D ;D ;D ;D

 

Θα αποτανθώ κατευθείαν στα αφεντικά και ουχί στον επιστάτη τους  ;) ;D ;D ;D ;D

 

Α και φίλος όχι πολιτικά innuendos στα μπασό θέματα  ;D ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου