Προς το περιεχόμενο

Για το Blackstar HT Metal!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά! τι γνώμη έχετε για το Blackstar HT Metal? γνωρίζετε αν είναι ίδιο με το signature του gus g? ενδιαφέρομαι για μια δυνατή , αρκετά βαριά, και καθαρή παραμόρφωση χωρίς πολύ βαβούρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Του gus έχει 2 κανάλια τα οποία είναι και τα 2 βρώμικα ενώ το  HT Metal έχει δυνατότητα επιλογής καθαρού στο 1ο κανάλι. το signature δεν έχει και πολλές διαφορές από το κανονικό και  υπάρχουν περιορισμένα κομμάτια => δυσεύρετο => ακριβό αρα καλύτερα να πας στο απλό (εκτός αν κόβεις φλέβες με τον Κώστα οπότε πάω πάσο τότε!)

 

Σαν πετάλι γενικα το έχω ακούσει λίγο αλλά μπορώ να πώ ότι έχει πάρα πολύ καλό ήχο + το emulated output που είναι γενικά αρκετά χρήσιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχα! ενδιαφέρων! δεν κόβω φλέβες απλά μοιάζουν και σαν μεταλ και τ 2 είπα μήπως είναι ιδία! έχεις ν προτείνεις κανένα άλλο πετάλι ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να στραφώ σε λάμπα ! έχω το metal muff και το rocktron rampage αλλά μ έρχονται πολύ βαβουριαρικα! με εντυπωσιασε αυτό το βίντεο π είδα!

απλώς δν έχω πάει να το ακούσω από κοντά και  δεν μπορώ και ν πάω και θέλω γνώμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πεταλι του gus g το εχει ενας φιλος μου που ειναι ΚΑΜΜΕΝΟΣ με αυτον και ψηνεται να μαζεψει και λεφτα για την κεφαλη κιολας του gus g.

 

Το πεταλι εχει πολυ ωραια distortion. Το μεγαλο του πλεονεκτημα ειναι το ISF. Μπορεις να φτιαξεις οτι ηχο θες για μεταλ. Πολυ δυνατο και ευελικτο αλλα αμα θες για κατι λιγοτερο απο μεταλ δεν θα σου κανει... Επισης θυμαμαι στο studio που ειμασταν εβγαζε ΠΟΛΥ θορυβο οταν δεν επαιζες και πιστευω πως χωρις ενα noise gate/reduction μπορει να ειχες θεματακια σε συναυλια και ειδικα σε ηχογραφηση. Το κανονικο τωρα δεν νομιζω να εχει τρελες διαφορες αλλα πιστευω πως για να παρεις ενα τετοιο πεταλι πρεπει να ασχολεισαι πραγματικα με την μεταλ και να εχεις στο μυαλο σου οτι μπορει να χρειαστει να τα σκασεις για να παρεις και ενα noise gate

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να στραφώ σε λάμπα ! έχω το metal muff και το rocktron rampage αλλά μ έρχονται πολύ βαβουριαρικα! με εντυπωσιασε αυτό το βίντεο π είδα!

απλώς δν έχω πάει να το ακούσω από κοντά και  δεν μπορώ και ν πάω και θέλω γνώμες!

 

Το καλύτερο που θα σου πρότεινα είναι να δοκιμάσεις(αν μπορείς) το πετάλι στον ίδιο ενισχυτη με τον δικό σου.

 

Μην σε πείθει μόνο ένα βίντεο δες κι'άλλα και το καλύτερο άκουσέ το από κοντά όπως είπαμε

 

Το μεγαλο του πλεονεκτημα ειναι το ISF. Μπορεις να φτιαξεις οτι ηχο θες για μεταλ.

 

+1

 

όπως και

 

το emulated output που είναι γενικά αρκετά χρήσιμο!

 

+1 πάλι  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ν αποδίδει το πετάλι σε έναν καλώ λαμπατο ενισχυτή και όχι στον δικό μου τον rocktron velocity 50! δεν προκειτε να παίξω μ αυτόν έτσι κ αλλιώς λαιβ! παίζω με άλλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου