Προς το περιεχόμενο

Για το Blackstar HT Metal!


panos1911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να μην ξεχάσω,ρίξε και μια ματιά στις αγγελίες μας όλο και κάτι τριγυρνάει  ;)

 

 

κοίταξα! δεν βρήκα κάτι!  καστορια δεν έχει τπτ καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ψάχνω για λάμπα!

 

Δεν τον κάνει η λάμπα τον ήχο φίλε μου αλλά ο σχεδιασμός του πεταλιού...μπορεί να έχει λάμπα κάποιο πετάλι και να μην ακούγεται το ίδιο καλά σε σχέση με ένα που δεν έχει...αλλά αφού θες sony και καλά λάμπα οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον κάνει η λάμπα τον ήχο φίλε μου αλλά ο σχεδιασμός του πεταλιού...μπορεί να έχει λάμπα κάποιο πετάλι και να μην ακούγεται το ίδιο καλά σε σχέση με ένα που δεν έχει...αλλά αφού θες sony και καλά λάμπα οκ...

 

νομίζω πως η λάμπα έχει τεραστία διαφορά στον ήχο! όπως έχει και στους ενισχυτές έτσι θα έχει και στα πετάλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα θυμάμαι καλά το είχε πάρει ένα παιδί από το forum και έστειλε δείγμα του πεταλιού παίζοντας το hotel california και ο ήχος ήταν ολόιδιος και η συνδεσμολογία ήταν απλά κιθάρα-πετάλι -κάτρα ήχου

χαχαχαχαχ

εγω ημουν αυτος βασιλη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πως η λάμπα έχει τεραστία διαφορά στον ήχο! όπως έχει και στους ενισχυτές έτσι θα έχει και στα πετάλια!

 

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα, άλλος κόσμος ο 1ος και άλλο ο 2ος...η διαφορά είναι σε αυτό που σου είπα, στον σχεδιασμό του κάθε μηχανήματος! Πχ. έχεις ακούσει το συγκεκριμένο που είναι full λάμπα; --> http://3.bp.blogspot.com/-RjJVw9tMLgI/TzuyrDg5CBI/AAAAAAAAAgI/bmiknI3Lm7Q/s1600/randall-rh50t-50-watt-head-large.jpg Ηχητικά είναι κακός και κάποιοι transistor ενισχυτές στα ίδια λεφτά ακούγονται καλύτερα! Θα σε συμβούλευα να μην κολλάς στο θέμα λάμπα, σε κάποιες περιπτώσεις όντως δίνει κάτι στον ήχο, ενώ σε άλλες παραείναι ψυχολογικό το θέμα! Ας πούμε μερικά πετάλια έχουν πιο λαμπάτο ήχο κι ας μην έχουν λάμπα, σε σχέση με άλλα που έχουν!

 

Τέλοσπάντων, το αφήνω εδώ, έχουμε εντελώς διαφορετικές απόψεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον κάνει η λάμπα τον ήχο φίλε μου αλλά ο σχεδιασμός του πεταλιού...μπορεί να έχει λάμπα κάποιο πετάλι και να μην ακούγεται το ίδιο καλά σε σχέση με ένα που δεν έχει...αλλά αφού θες sony και καλά λάμπα οκ...

 

Σε αυτό θα συμφωνίσω,για να αναδειχτεί η λάμπα πρέπει και η κατασκευή  να είναι καθώς πρέπει.

 

Για ήχο λάμπας από αυτά που σου πρότεινε ο mike είναι το

http://www.thomann.de/gr/amt_ss30.htm

 

και έχει και πολλή ευελιξία

 

χαχαχαχαχ

εγω ημουν αυτος βασιλη!!

 

σοβαρά  :D καλό  :D

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες ντε και καλά λάμπα και βαρύ gain υπάρχει και αυτό βέβαια τσούζει λίγο η τιμή του σε σύγκριση με το blackstar

 

 

Αλλά υπάρχει και αυτό

 

http://www.telegun.com/eshop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1&category_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

Το οποίο για μένα είναι πολύ καλή επιλογή γιατί είναι πολύ ευέλικτο και πολύ αξιόπιστο για αυτό που εσύ ζητάς,ενώ το fat foot απ'όσο έχω ακούσει είναι μόνο για βαριά πράματα

 

Επείσης το MsD παίζει να το βρεις σε αγγελίες ή εδώ ή στο κιθάρα γύρω στα 120-130 γιούρια (χωρίς να έχω σχέση με κάποια αγγελία)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά υπάρχει και αυτό

 

http://www.telegun.com/eshop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1&category_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

Το οποίο για μένα είναι πολύ καλή επιλογή γιατί είναι πολύ ευέλικτο και πολύ αξιόπιστο για αυτό που εσύ ζητάς,ενώ το fat foot απ'όσο έχω ακούσει είναι μόνο για βαριά πράματα

Και υπάρχει και στις αγγελίες.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου