Προς το περιεχόμενο

Προσομοιωσεις ηχου ηλεκτρικης στο Computer


geopaok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε geopaok έχω ακριβώς το ίδιο σεταπ με σένα (εσωτερική καρτα ηχου και κλωνο Behringer usb) και δουλεύω το Amplitube χωρις προβλήματα.

 

Στις επιλογες του Amplitube αν διαλέξεις το Behringer ως Input και output device η εσωτερική κάρτα ήχου απενεργοποιείται μόνη της και δεν θα πρέπει να ακούς τίποτα από εκεί. 'Ο,τι ήχο είναι να πάρεις θα τον πάρεις από την έξοδο ακουστικών του Behringer.

 

Τσέκαρε μήπως έχεις βάλει πολύ χαμηλά την ένταση των ακουστικών από τη ροδέλα που έχει στο πλάι. Δεν ξέρω κάτι άλλο να σου πω.  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το amplitube ειναι για 9 μερες, το Guitar rig ειναι "αγορασμενο", δεν μπορεσα να βρω πως να την απενεργοποιησω, η καρτα δεν εχει καποιο προγραμμα, μονο ενα cd το οποιο εχει ενα αρχειο μεσα που δεν δουλευει, αν και στις οδηγειες ελεγε πως για να παιξω πρεπει να κανω εγκατασταση το αρχειο του cd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε geopaok έχω ακριβώς το ίδιο σεταπ με σένα (εσωτερική καρτα ηχου και κλωνο Behringer usb) και δουλεύω το Amplitube χωρις προβλήματα.

 

Στις επιλογες του Amplitube αν διαλέξεις το Behringer ως Input και output device η εσωτερική κάρτα ήχου απενεργοποιείται μόνη της και δεν θα πρέπει να ακούς τίποτα από εκεί. 'Ο,τι ήχο είναι να πάρεις θα τον πάρεις από την έξοδο ακουστικών του Behringer.

 

Τσέκαρε μήπως έχεις βάλει πολύ χαμηλά την ένταση των ακουστικών από τη ροδέλα που έχει στο πλάι. Δεν ξέρω κάτι άλλο να σου πω.  ???

το amplitube δεν ξερω γιατι κανει ενα βουητο απο χθες αλλα θα το ξαναεγκαταστησω, οταν συνδεω τα ακουστικα στην εισοδο του "Behringer" ακουω ηχο και απο τα ακουστικα και απο τα ηχεια, εκτος αν χαμηλωσω τα ηχεια απο το πισι, ηχος ακουγετε κανονικα απλα δεν παραμορφονετε με τους διαφορους ενισχυτες που επιλεγω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω μια ιδεα....

 

Στα Windows (αν εχεις Vista ή Win7) πηγαινε στο Sound (απο control panel) και δες τι σου βγαζει σαν working playback και recording devices. Ισως το θεμα σου να ειναι εκει (δες και το Level στο recording device).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την ιδια καρτα και δουλευει αψογα. Εχει δικο της asio driver στο cd οποτε δεν θελει asio4all. Αν για καποιο λογο το cd εχει προβλημα μπορεις να εγκαταστισεις τον driver της behringer απο το site.

Αφου επιλεξεις τον asio driver της behringer σαν audio interface στο guitar rig πρεπει να ρυθμισςις τα input/output channels. Επισης απο τα windows πρεπει να επλεξεις να μην ακουγεται ηχος κατα την ηχογραφηση.

Τελος να σου πω οτι η συγκεκριμενη καρτα λειτουργει μονο στα 48000 και οχι στα 44100.

Φυσικα ηχο θα ακους μονο απο την εξοδο της καρτας ενω παραλληλα μπορεις να ακους μουσικη απο την καρτα του pc.

Αν δεν βγαλεις ακρη με αυτα που λεω αυριο που θα ειμαι στο pc θα σου πω αναλυτικα τις ρυμισεις που πρεπει να κανεις. Δυστυχως δεν θυμαμαι βημα βημα απεξω.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω γισ τισ απαντισεις, το εφτιαξα προχθες, ηταν αυτο που ειπε ο kkmspm απλα τωρα ψαχνω για ηχογραφιση κατι, επησεις την κιθαρα την ακουω μονο απο την καρτα και οχι απο το pc εκτος αν συνδεσω τα ηχεια στην καρτα, οδηγους εβαλα ενα aqvox της asio, επησεις αν θυμαμαι καλα εμενα παιζει στις 44100, δεν ειμαι 100% σιγουρος, θα το δω και θα σου πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...επισης την κιθαρα την ακουω μονο απο την καρτα και οχι απο το pc εκτος αν συνδεσω τα ηχεια στην καρτα...

 

Λογικο, αφου εχεις συνδεσει αυτη την καρτα στο pc...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο, αφου εχεις συνδεσει αυτη την καρτα στο pc...  ;)

απλα το ανεφερα γιατι πιο πανω ο kkmspm ειπε πως μπορω να ακουω παραληλλα και απο την καρτα ηχου του pc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα το ανεφερα γιατι πιο πανω ο kkmspm ειπε πως μπορω να ακουω παραληλλα και απο την καρτα ηχου του pc

 

Α, ναι σωστα.

Φανταζομαι ομως εσενα σ' ενδιαφερει να ακους κιθαρα και μουσικη απο την ιδια εξοδο (π.χ. εξωτερικη καρτα ηχου), το οποιο ισχυει, ετσι δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου