Προς το περιεχόμενο

Fernandes Revolver Elite


holyjoy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω την εν λόγω κιθάρα και θα ήθελα αν υπάρχει κάποιος που έχει παίξει με αύτη ή την έχει ακούσει από κοντά ή έχει πέσει στην αντίληψη του να μου πει τη γνώμη του, διότι την έχω μπανίσει Γερμανία.   ;D

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Αυτή είναι η κιθάρα :

 

electric-guitar-det-fernandes-revolver-elite-sta.jpg

 

χαρακτηριστικά

 

Top: 5A flame maple

Body: mahogany

Neck: maple

Fingerboard: ebony

Inlays: abalone, diamond-shaped

Frets: 24, jumbo

Scale length: 648 mm

Width at nut: 41 mm

Pickups: 1 x sustainer, 1 x EMG-81

Controls: 1 x volume, 1 x tone, 1 x sustainer on/off, mode switches

Electronics: 3-way

Bridge: Floyd Rose tremolo

Tuners: die-cast

Colour: see-thru amber

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε κ αυτη που πετυχα τελευταια,βεβαια δεν ξερω αν βγαινει lefty!

 

http://www.ebay.de/itm/Mayones-Setius-GTM-6-Gothic-Monolith-Black-with-Red-Ash-Graining-/330859122350?pt=Gitarren&hash=item4d08bd8eae

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά γουστάρω πολύ το sustain της Fernandes εδώ μπορείς να το ακούσεις αν δεν το έχεις ακούσει,  από κοντά δεν την έχω δει  :-\

 

 

[flash=200,200]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω εν μερη να απαντησω στην ερωτηση σου.Ειμαι κατοχος μια monterey elite.Κατασκευαστικα δεν εχω βρει κανενα ψεγαδι και ποτε δεν μου εβγαλε το παραμικρο

προβλημα.To μπρατσο ειναι βολικοτατο και οι μαγνητες(duncan + sustainer σε μενα)επαιζαν μια χαρα.Δεν ξερω αν με τα 900 euro που εδωσα θα επερνα κατι καλυτερο απο gibson η Ltd,αλλα πιστευω πως αξιζουν τα χρηματα οι fernandes.

P.s. αν δεν εισαι λιγο σχιζοφρενης η με διαθεση για πειραματισμο το sustainer δεν σου χριαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P.s. αν δεν εισαι λιγο σχιζοφρενης η με διαθεση για πειραματισμο το sustainer δεν σου χριαζεται.

 

Είμαι της άποψης πως ότιδήποτε το χρησιμοποιείς με μέτρο είναι εποικοδομητικό, το sustain μπορει να κάνει διάφορα πραγματάκια όμορφα.  ;)

 

Τώρα όσον αφορά τα χρήματα έχεις απόλυτο δίκιο, πιστεύω ότι τα αξίζει και με το παραπάνω,  έχω ξεπεράσει το τρυπάκι των πανάκριβων οργάνων, ήμουν παλαιότερα κάτοχος ακριβών οργάνων που δεν άξιζαν με την καμία τα λεφτά τους (μόνο φίρμα).

Έχω ακούσει όργανα των 500ε σε κάποια χέρια να πετάνε...  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω απλα εβαλα μια δωση χιουμοριστικης υπερβολης.

Εγω το χρησιμοποιουσα για 2 χρονια.Mετα το βαρεθηκα και "νομιζα"(gas)

οτι δεν μου αρεσει και ο ηχος του Neck μαγνητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου