Προς το περιεχόμενο

Fade to Black - Σόλο Εισαγωγής


geodimitri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μ' αυτόν δουλεύω φίλε Messalion!  ;)

Τα τελευταία δύο χρόνια έχει γίνει κολλητός μου!  ;D

 

την καλύτερη δουλειά κάνεις

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημήτρη ωραίος, μου άρεσε το σολάκι, μπράβο

 

να σου πω κάτι... βάλε τον μετρονόμο στα 88bpm και παίξε αυτό που θες όχι μόνο αργά αλλά και με σχετική δύναμη (πίεση) των δακτύλων στα τάστα 4-5 φορές, σταδιακά αύξησε την ταχύτητα ελαττώνοντας την πίεση, παίζει ρόλο αυτό με την δύναμη δεν το λέω έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη ωραίος, μου άρεσε το σολάκι, μπράβο

 

να σου πω κάτι... βάλε τον μετρονόμο στα 88bpm και παίξε αυτό που θες όχι μόνο αργά αλλά και με σχετική δύναμη (πίεση) των δακτύλων στα τάστα 4-5 φορές, σταδιακά αύξησε την ταχύτητα ελαττώνοντας την πίεση, παίζει ρόλο αυτό με την δύναμη δεν το λέω έτσι.

Σε ευχαριστώ πολύ Δημήτρη για τα καλά σου λόγια και για τη βοήθεια!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me ekanes k xethapsa ayto.otan akoma to mathaina!aisxos!trizoun ta kokkala tou kakomoirh...(trizoun oi staxtes hthela na pw)

 

poly wraio to clipaki sou.symfwnw me tous prolalhsantes sxetika me to lathaki k to poly gain.synexise etsi!

orion_middle_part_cover.mp3

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me ekanes k xethapsa ayto.otan akoma to mathaina!aisxos!trizoun ta kokkala tou kakomoirh...(trizoun oi staxtes hthela na pw)

 

poly wraio to clipaki sou.symfwnw me tous prolalhsantes sxetika me to lathaki k to poly gain.synexise etsi!

Να ΄σαι καλά leon7pap!  :)

 

Υ.Γ.: Ωραίο και το δικό σου.  ;)

Υ.Γ.2: Γράφε αν δεν σου κάνει κόπο και με ελληνικούς χαρακτήρες, για να είναι πιο ευανάγνωστο το κείμενό σου.  ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι το κομμάτι για το οποίο έπιασα κιθάρα..

 

Έχω την αίσθηση ότι και σε βίντεο των Metallica ακούγεται σα να χάνεται ο χρόνος στο ίδιο σημείο!!

 

Μπράβο πάντως, ωραία το 'παιξες πολύ ωραία..για το gain που είπες πάντως ότι ίσως είναι αρκετό, γιατί να μοιάζει απαραίτητα ο ήχος με του original?  ;)

 

Άντε και με το καλό και το υπόλοιπο κομμάτι, το μεγάλο σόλο είναι φοβερό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το gain που είπες πάντως ότι ίσως είναι αρκετό, γιατί να μοιάζει απαραίτητα ο ήχος με του original?  ;)

Δεν ειπε καποιος οτι πρεπει να μοιαζει με το οριτζιναλ.Το gain δεν ειναι στραγαλια να το βαζουμε τερμα,γιατι απο καποιο σημειο και μετα χανει την μουσικοτητα του αυτο που παιζεις.(ή αλλιως ξυστιρι).Αυτο συμβαινει με ολα τα εφφε πιστευω.

 

 

Παν μετρον mid_section_ariston_logo_160.jpg  ;) ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gain δεν ειναι στραγαλια να το βαζουμε τερμα,γιατι απο καποιο σημειο και μετα χανει την μουσικοτητα του αυτο που παιζεις.(ή αλλιως ξυστιρι).Αυτο συμβαινει με ολα τα εφφε πιστευω.

 

Συμφωνώ αλλά εν μέρει.

 

Για μένα υπερισχύει το ''παίζω όμως μ' αρέσει να τ' ακούω''.

 

Εμένα πχ. το σημείο που αναφέρεσαι στη μουσικότητα μου κάνει κάπως αυτοπεριοριστικό και νομίζω υποσυνείδητα συνδέεται με το ότι διαρκώς προσπαθούμε να μοιάσουμε στον ήχο αυτού που προσπαθούμε να παίξουμε το οποίο σαφώς και δεν είναι κακό. Φυσικά μπορεί να κάνω λάθος..

 

Όπως και να 'χει:

 th_209619144_punk20book207_99_500x500_122_780lo.jpg μέτρον άριστον!

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ Σ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΩ.ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΜΕ DOWNPICKING ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΙΟ ΣΟΦΟ.ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ALTERNATE Η SWEEP ΗΤΑΝ ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΤΡΑΒΗΞΕ ΖΟΡΙΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ!!! Κ ΙΔΟΥ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ... (ΕΜΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΗΧΟΣ ΧΑΛΙΑ Κ ΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ)

Michael_-_Fade_To_Black.mp3

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου