Προς το περιεχόμενο

ΘΕΛΩ GIBSON SG


gpiad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε πλάκα μου κάνετε;; Εγώ αν έκανα ποτέ κάτι τέτοιο (φτου φτου φτου) θα έγραφα και "special thanks to Elias Avdikos' date=' your sales manager"!!![/quote']

 

lachen.giflachen.gif

 

Βασική προϋπόθεση για την φωτογράφιση είναι να κατέβει κι ο Ηλίας απ'τα Γιάννενα με τις δυο-τρεις Custom του και την Epi double neck...

Ξέχασες την Angus Young ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε gpiad αν και καθυστερυμένα απαντώ, λόγω φόρτου εργασίας, θα σου πρότεινα ανεπυφύλακτα 2 μοντέλα ή το στάνταρντ με τα 1300€ περίπου ή το faded με τα 820 κάτι €.

Είχα μέχρι πέρσι το faded και δυστυχώς λυπάμαι ακόμα που το έστειλα..... λίγο δουλειά ήθελαν μόνο τα τάστα κάτω από το 12ο διάστημα και θα ήταν μιά κιθάρα απίστευτη. Παρεπιπτώντως σε playability ΔΕΝ είχε να ζηλέψει (με εξαίρεση λίγο δουλειά στη λείανση των τάστων χαμηλά) από την ακριβότερη στάνταρντ, οι μαγνήτες 490R & 498T ήταν open και ήταν κατά κάποιο τρόπο πιό "γκαζωμένοι" και "ζεστοί" που εμένα φυσικά μου άρεσε και με το παραπάνω! Η στάνταρντ είναι φυσικά το κάτι άλλο παρ όλο που η διαφορά τους είναι το φινίρισμα, έχεις την εντύπωση ότι κρατάς μιά πολύ καλύτερη κιθάρα ακουστικά και παικτικά.

Το special δεν το βάζω ΚΑΝ στην κουβέντα μας και με τα 2-3 που βρήκα να παίξω φέτος ήταν ΚΟΥΒΑΔΕΣ, άθλιος ήχος για Gibson (Ε! όταν έχεις στην κεφάλα σου κάτι συγκεκριμένο και το ακούσεις αυτο το πως το λέν αυτό το ... special....απορείς που δε΄γράφει Epiphone το headstock! και για να μην τα παραλέμε γιατί θα γκρινιάξουν και άλλοι το Epiphone έχει και ένα επίπεδο! το special ΔΕΝ έχει κανένα!) το μπράτσο σου δίνει την αίσθηση ότι κρατάς ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΣΩΛΗΝΑ! :wink:

Δαγκωτό για στάνταρντ ή faded αν το πρόβλημα των χρημάτων και η υπομονή εξαντλείται!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστα..αυτος που χτυπιεται στο αβαταρ σου με εκνευριζει...........

Γιατί καρντιά μου;;; Γιατί;;; Οκ, θα το αλλάξω... μόνο για σένα όμως, ε;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου