Προς το περιεχόμενο

GuitarPro to Ableton5??


ReCoC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες σε όλους.

 

Απορία:

Έχω γράψει ένα κομματάκι στο guitar pro 5 και θέλω να το "μεταφέρω" στο ableton για να μην το ξαναγράφω απο την αρχή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό? Αν δε γίνεται στο ableton, μήπως γίνεται στο cubase? Απλά το ableton το έχω μάθει κάπως ενώ το cubase τώρα αρχίζω να το μαθαίνω.

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες σε όλους.

 

Απορία:

Έχω γράψει ένα κομματάκι στο guitar pro 5 και θέλω να το "μεταφέρω" στο ableton για να μην το ξαναγράφω απο την αρχή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό? Αν δε γίνεται στο ableton' date=' μήπως γίνεται στο cubase? Απλά το ableton το έχω μάθει κάπως ενώ το cubase το αρχίζω.[/quote']

 

Πως σώζει τα tracks το guitar pro? Σαν wav files?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά σε δικιά του μορφή .gp5 αλλά μπορείς να κάνεις export σε midi και wav. Ξέρω πως να κάνω import wav αρχείου αλλά θέλω να είναι επεξεργάσιμα στο ableton δηλαδή να τα περάσω σαν midi ή κάτι τέτοιο. Οπότε υποθέτω οτι το wav το αποκλείουμε.

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To guitar pro σώζει σε wav αλλά και σε midi, οπότε κάντο export σε midi και μετά import σε όποιο άλλο μουσικό πρόγραμμα θέλεις... 8)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To guitar pro σώζει σε wav αλλά και σε midi' date=' οπότε κάντο export σε midi και μετά import σε όποιο άλλο μουσικό πρόγραμμα θέλεις... 8)[/quote']

Αυτό σκέφτηκα και εγώ αλλά δε κατάφερα να βρώ πως κάνει Import στο ableton

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου