Προς το περιεχόμενο

Ντεκουπάζ σε σώμα κιθαρας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επομενη κινηση: ακρυλικο διαφανο pickguard ;D ;D ;D.

+1000 ίσως με και με λίγο χρώμα  όχι εντελώς διάφανο.

 

Γιατί δεν έκανες και το head να μην είναι άδειο? Πολύ ωραία έγινε :)

κάτι θέλει συμφωνώ αλλά δεν νομίζω ντεκουπάζ.

 

από τις λίγες κιθάρες  που ζηλεύω τον ιδιοκτήτη τους !!  ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

+1000 ίσως με και με λίγο χρώμα  όχι εντελώς διάφανο.

Δεν γίνεται να γίνει διαφανές pickguard...γιατί απλά θα φαίνονται οι τρύπες από τους μαγνήτες... ;) Μια χαρά είναι έτσι...το άσπρο βοηθάει και το υπόλοιπο σχέδιο να ξεπεταχτεί

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να γίνει διαφανές pickguard...γιατί απλά θα φαίνονται οι τρύπες από τους μαγνήτες... ;)

 

Στις τρυπες μπορει να βαλει αναλογο υλικο για να φαινονται ομοιομορφες η ακομα καλυτερα αυτοκολλητο με την αποχρωση που θελει πισω απο το ακρυλικο τζάμι στα σημεια των τρυπων ωστε να μη φαινεται τιποτα.Μετα θα ξηλωσει και την ταστιερα να βαλει μια maple για να δειχνει και αλλο και θα μου την πουλησει ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να γίνει διαφανές pickguard...γιατί απλά θα φαίνονται οι τρύπες από τους μαγνήτες... ;) Μια χαρά είναι έτσι...το άσπρο βοηθάει και το υπόλοιπο σχέδιο να ξεπεταχτεί

Εγώ πάντως θα έλεγα ότι ένα μαύρο pickguard θα δημιουργούσε καλύτερο κόντραστ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις τρυπες μπορει να βαλει αναλογο υλικο για να φαινονται ομοιομορφες η ακομα καλυτερα αυτοκολλητο με την αποχρωση που θελει πισω απο το ακρυλικο τζάμι στα σημεια των τρυπων ωστε να μη φαινεται τιποτα.Μετα θα ξηλωσει και την ταστιερα να βαλει μια maple για να δειχνει και αλλο και θα μου την πουλησει ;).

Εαν κάνει όλα αυτά που λές...δεν θα σου αρέσει...και θα του μείνει η μπούρδα... ;D ;D

Η κιθάρα είναι τελειωμένη και πολύ ωραία!

 

Εγώ πάντως θα έλεγα ότι ένα μαύρο pickguard θα δημιουργούσε καλύτερο κόντραστ.

Μπορεί...αλλά σίγουρα όχι κάτι με συνέχεια εικαστικού

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν κάνει όλα αυτά που λές...δεν θα σου αρέσει...και θα του μείνει η μπούρδα... ;D ;D

Η κιθάρα είναι τελειωμένη και πολύ ωραία!

 

 

Κοιτα γουστα ειναι αυτα.Πάντως οπως λεει και o RayDTutto ενα μαυρο pickguard θα ταιριαζε απείρως καλυτερα σε σχεση με το λευκο που εχει τωρα(η πιο ευκολη και κλασσικη λυση)...επισης ενα pickguard με τυπωμενο το σχεδιο ξανα πανω του θα ηταν φοβερο οπως στις pink paisley strats.To λευκο εδω με βαση το σχεδιο που εχει βαλει-και που ειναι φοβερο by the way-δεν κολλαει και τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή μία εικόνα = 1000 γνώμες...

εγώ θα την ήθελα doubletrouble κάπως έτσι και μετά θα σου έδινα όλους τους ενισχυτές του μάραθων για να την αποκτήσω!!

double.thumb.jpg.94b8aee3d241623f1fea1ca9f98b0790.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά θα σου έδινα όλους τους ενισχυτές του μάραθων για να την αποκτήσω!!

καλά...κονόμησες...δεν έχω κανένα ενισχυτή (γιατί δεν τους χρειάζομαι)...είμαι ΠΛΗΡΩΣ ψηφιακούρας!!!! ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που κωλοβαράμε, εγώ πιστεύω ότι τελικά θα της πήγαινε ένα ξύλινο pickguard που κάνει και σαν μπαρ...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που κωλοβαράμε, εγώ πιστεύω ότι τελικά θα της πήγαινε ένα ξύλινο pickguard που κάνει και σαν μπαρ...

Εσύ τελικά...έχεις γούστο ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου