Προς το περιεχόμενο

Σεταρισμα κιθαρας Θεσσαλονικη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παρεα ! Υπαρχει καποιο προβλημα στην κιθαρα μου πιθανότατα με το βύσμα jack και συχνα χανεται η επαφη με αποτελεσμα να ακουγονται διαφοροι ενοχλητικοι ηχοι (τυπου χρατς χρουτς) . Εχεται να προτείνετε καποιο ατομο στη θεσσαλονικη που ασχολειται με τα ηλεκτρικα και να μπορει να διορθώσει το προβλημα (και σχετικα οικονομικα) ? Ειδα ενα  αντιστοιχο τοπικ του 2008 , αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν οι πληροφοριες.

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Νικηφόρε.

Το πρόβλημα που έχεις δεν μου φαίνεται τόσο εξειδικευμένο. Νομίζω ότι οι περισσότεροι μάστορες θα μπορούσαν να το κάνουν. Ας σου τα πουν όμως οι πιο έμπειροι του forum.

 

Εγώ γνωρίζω τον Dr. Fret, τον τεχνικό που έχει στο μουσικό κατάστημα "Τσέλιος" και τον τεχνικό που έχει στο μουσικό κατάστημα "Ζάχος". Τιμές δε γνωρίζω για το jack, έχω κάνει άλλες δουλειές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικηφόρε, έχεις δοκιμάσει να δείς μήπως έχει πρόβλημα το jack του καλωδίου? Γιατί και μένα πολλές φορές με συμβαίνει αυτό

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το κοιταξα δε φταιει αυτο  :-\...Σημερα επαιξα χωρις προβλημα , αλλα την αλλη βδομαδα δουλευω και δε θελω να γινει καμια κουτσουκελα την ωρα του λιβε ... Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Πετρο κ γω το ιδιο πιστεψα αλλα μαλλον θελει αλλαγη η υποδοχη :-\ . Αυτο ειναι ευκολο το εχω κανει κ στο παρελθον 1 2 φορες ,αλλα για το λόγο που προανέφερα θα ήθελα να τον παω σε ενα ατομο που ασχολείται να κανει ενα γενικοτερο check . Αν εχετε κάποιoν να μου προτείνετε let me know  ;D ... Ευχαριστω για το χρονο σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάω στο Νίκο Ταμπάκη, στο Ν.Ρύσιο:

http://www.facebook.com/pages/NT-Handmade-Guitars-Basses/117886614922192?ref=ts&fref=ts

 

Στο παρελθόν, είχα πάει και στον Π.Λαμπή, πίσω από το Γαλλικό Ινστιτούτο:

http://theartofwood.gr/

 

και από τους 2 είμαι υπέρ-ευχαριστημένος.

 

Επίσης, μπορείς να πας είτε στο Ζάχο είτε στον Τσέλιο, στο κέντρο της πόλης:

www.zaxosmusic.gr/

www.tseliosmusic.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ενας πολυ καλος μαστορας ειναι αυτος http://www.kg-guitars.gr/

 

Οπως επισης και ο Π.Λαμπης που αναφερθηκε και ο Ζαχος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα

Να καταθέσω και εγώ την γνώμη μου καθώς έχω πάει σχεδόν σε όλους.

Λαμπής παιδιά, Λαμπής......

Μια φορά πήγα και δεν υπάρχει περίπτωση να πάω ξανά σε άλλον.

Δεν έχω καμία σχέση μαζί του, απλά για ένα συγκεκριμένο όργανο παιδεύτηκα πολύ καιρό σε άλλους και ως δια μαγείας ο Παναγιώτης μου το έστρωσε σε 2 μέρες.

Τα σχόλια είναι περιττά... :-X

 

ΜΦΧ

How low can u go?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο Λαμπης ειναι και κοντα στο σπιτι μου ... Τελεια παιδια σας ευχαριστω ολους φια το ενδιαφερον ! Μια τελευταια ερώτηση. Ξέρετε περιπου ποσο 8α κοστισει το εγχείρημα? Στο παερλον σεταρα μονος μου τα βασικα και δεν γνωριζω καθολου απο τιμες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου