Προς το περιεχόμενο

Deep Purple new album 2013


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και γω το προηγουμενο single απ'αυτο το Ρωσικο ραδιο το ακουσα. Αυτο ειναι το "Hell To Pay", single κι αυτο. Βαρανε καλα οι γεροντες αν μη τι αλλο. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NOW What ?! features 11 songs:

 

01) A Simple Song

02) Weirdistan

03) Out Of Hand

04) Hell To Pay

05) Body Line

06) Above And Beyond

07) Blood From A Stone

08) Uncommon Man

09) Après Vous

10) All The Time In The World

11) Vincent Price

 

NOW What ?! will also be released in a limited quantity with a bonus track and a bonus DVD featuring Deep Purple in conversation plus additional audio material (this edition will be available in a Digipak with a cut out front cover) and as double vinyl LP containing 11 tracks plus bonus track, as in the limited edition CD.

 

Now_What.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δυστυχώς το κομμάτι δε μου είπε πολλά...Γενικώς οι Purple μετά το Purpendicular που ήταν δισκάρα, εμένα με ψιλοέχασαν...Άντε να ακούσουμε κ τα υπόλοιπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλησπέρα guys!!Εγώ τον τελευταίο μήνα μπήκα βαθιά στον βαθύ κόσμο του μοβ και χωρίς καμία υπερβολή μπορώ να πω ότι βρήκα το μουσικό σημείο αναφοράς που έψαχνα.Όλο αυτό το ξεκίνησα γιατί ήθελα να δω από πού ξεκίνησε ο Y.J.Malmsteen τον οποίο και λατρεύω ως κιθαρίστα.Παρ'όλα αυτά μαγεύτηκα από όλους τους δίσκους και άλλαξα τον τρόπο με τον οποίο έβλεπα τη μουσική ως τώρα!Ακούγοντας τα samples από το Now What?! δε μπορώ παρά να ανυπομονώ να δω πως μια τεράστια μπάντα συνεχίζει να εξελίσσεται μέσα στο χρόνο!

*Προς τους κιθαρόφιλους: Προς το παρόν Blackmore=Morse.Δε μπορώ να ξεχωρίσω ποιος μου αρέσει περισσότερο.

*Προς Waterfall-K: Αν δεν έπαιζα κιθάρα και άκουγα Deep Purple,θα ξεκινούσα την επόμενη μέρα πλήκτρα.Απλά μαγικός ο Lord.Να 'ναι καλά εκεί που είναι!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που σου αρεσαν BillTrantos. Οι DP ειναι μια σχολη απο μονοι τους. Αν σου αρεσαν τα αλμπουμς τους, θα "ξεφυγεις" με τα live τους, εκει  δηλαδη που ειναι ο φυσικος τους χωρος και που στο 99% των περιπτωσεων τα κομματια τους παιζονται καλυτερα απ'οτι στo στουντιο. Υπαρχουν στην κυριολεξια εκατονταδες live αλμπουμς, official και μη, και η πλειονοτητα τους ειναι απο πολυ καλη μεχρι αριστουργηματικη.

Δεν ξερω αν εχεις ακουσει και ποια live τους, αλλα τσεκαρε οπωσδηποτε τα παρακατω:

 

* Concerto For Group And Orchestra (1969)

* Made In Japan (1972)

* Made In Europe (1976)

* On The Wings Of A Russian Foxbat (Live In California) (1976)

(με τον τεραστιο Tommy Bolin στην κιθαρα)

* In Concert (1980)

(δυο live απο 1970 & 1972)

* Knebworth '85 (1991)

* Live In Japan (1993)

(ολοκληρη η 3ημερη περιοδεια στην Ιαπωνια το 1972 απ'την οποια υλικο υπαρχει στο κλασσικο "Made In Japan")

* Gemini Suite (1993)

(το γνωστο εργο του Jon Lord παιγμενο live με την μπαντα και την Orchestra Of The Light Music Society το 1970. Το εργο κυκλοφορησε με τον ιδιο τιτλο σε στουντιο ηχογραφηση και με διαφορετικους μουσικους σαν προσωπικη δουλεια του Lord το 1971)

* California Jamming (1996)

(επεισοδιακο live του 1974 μπροστα σε 200.000 κοσμο. Αυτο πρεπει πρωτα να το δεις σε DVD)

* Live At The Olympia '96 (1996)

* In Concert with The London Symphony Orchestra (1999)

 

Να πας επισης οπωσδηποτε να τους δεις live, σχεδον καθε χρονο ερχονται Ελλαδα τα τελευταια χρονια. Εγω θα ηθελα να τους ξαναδω κι ας τους εχω δει 4 φορες.

 

Προς το παρόν Blackmore=Morse.Δε μπορώ να ξεχωρίσω ποιος μου αρέσει περισσότερο.

Και καλα κανεις. Δεν παιζει θεμα συγκρισης, μας αρεσουν και τα μηλα και τα πορτοκαλια. 8)

(προσπαθησε να ακουσεις δισκογραφια των Dixie Dregs, της JazzRock/Fusion μπαντας του Steve Morse. Εκει θα καταλαβεις ποσο τεραστιος ειναι ο τυπος)

 

*Προς Waterfall-K: Αν δεν έπαιζα κιθάρα και άκουγα Deep Purple,θα ξεκινούσα την επόμενη μέρα πλήκτρα.Απλά μαγικός ο Lord.

Μια απο τις πολυ μεγαλες μου αγαπες/επιρροες. Πιτσιρικας θυμαμαι καπου εκει στα μεσα των 80s κυκλοφορουσα με ενα τζιν μπουφαν που στην πλατη ηταν γραμμενο με μαυρο μαρκαδορο και τεραστια γραμματα η λεξη LORD. Μεγαλο κολλημα μιλαμε.

(το γελιο ηταν οτι πανω απο δεκα ατομα με ειχαν σταματησει στο δρομο και με ρωτησαν αν με την λεξη LORD εννοω την γνωστη_τοτε_οδοντοκρεμα Lordent.  :P ;D ;D)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χαιρομαι που σου αρεσαν BillTrantos. Οι DP ειναι μια σχολη απο μονοι τους. Αν σου αρεσαν τα αλμπουμς τους, θα "ξεφυγεις" με τα live τους, εκει  δηλαδη που ειναι ο φυσικος τους χωρος και που στο 99% των περιπτωσεων τα κομματια τους παιζονται καλυτερα απ'οτι στo στουντιο. Υπαρχουν στην κυριολεξια εκατονταδες live αλμπουμς, official και μη, και η πλειονοτητα τους ειναι απο πολυ καλη μεχρι αριστουργηματικη.

Δεν ξερω αν εχεις ακουσει και ποια live τους, αλλα τσεκαρε οπωσδηποτε τα παρακατω:

 

* Concerto For Group And Orchestra (1969)

* Made In Japan (1972)

* Made In Europe (1976)

* On The Wings Of A Russian Foxbat (Live In California) (1976)

(με τον τεραστιο Tommy Bolin στην κιθαρα)

* In Concert (1980)

(δυο live απο 1970 & 1972)

* Knebworth '85 (1991)

* Live In Japan (1993)

(ολοκληρη η 3ημερη περιοδεια στην Ιαπωνια το 1972 απ'την οποια υλικο υπαρχει στο κλασσικο "Made In Japan")

* Gemini Suite (1993)

(το γνωστο εργο του Jon Lord παιγμενο live με την μπαντα και την Orchestra Of The Light Music Society το 1970. Το εργο κυκλοφορησε με τον ιδιο τιτλο σε στουντιο ηχογραφηση και με διαφορετικους μουσικους σαν προσωπικη δουλεια του Lord το 1971)

* California Jamming (1996)

(επεισοδιακο live του 1974 μπροστα σε 200.000 κοσμο. Αυτο πρεπει πρωτα να το δεις σε DVD)

* Live At The Olympia '96 (1996)

* In Concert with The London Symphony Orchestra (1999)

 

Να πας επισης οπωσδηποτε να τους δεις live, σχεδον καθε χρονο ερχονται Ελλαδα τα τελευταια χρονια. Εγω θα ηθελα να τους ξαναδω κι ας τους εχω δει 4 φορες.

Και καλα κανεις. Δεν παιζει θεμα συγκρισης, μας αρεσουν και τα μηλα και τα πορτοκαλια. 8)

(προσπαθησε να ακουσεις δισκογραφια των Dixie Dregs, της JazzRock/Fusion μπαντας του Steve Morse. Εκει θα καταλαβεις ποσο τεραστιος ειναι ο τυπος)

Μια απο τις πολυ μεγαλες μου αγαπες/επιρροες. Πιτσιρικας θυμαμαι καπου εκει στα μεσα των 80s κυκλοφορουσα με ενα τζιν μπουφαν που στην πλατη ηταν γραμμενο με μαυρο μαρκαδορο και τεραστια γραμματα η λεξη LORD. Μεγαλο κολλημα μιλαμε.

(το γελιο ηταν οτι πανω απο δεκα ατομα με ειχαν σταματησει στο δρομο και με ρωτησαν αν με την λεξη LORD εννοω την γνωστη_τοτε_οδοντοκρεμα Lordent.  :P ;D ;D)

Θα ακούσω όλα τα lives που προτείνεις,καθώς έχω αρρωστήσει με αυτή τη μπάντα!Επίσης,τώρα έχω μετανιώσει πικρά το ότι τόσα χρόνια δεν έχω πάει να τους δω,ενώ έχω δει 2 φορές τους Scorpions που δε με τρελαίνουν κιόλας! ;D Έχω ακούσει δουλειές του Morse,ξέρω πόσο σπουδαίος είναι,αλλά μου αρέσει εξίσου και ο Blackmore,όχι μόνο για τα αριστουργήματά του,αλλά και γιατί δίχως αυτόν δε θα είχαμε Yngwie!  ;D ;D Τώρα για τον Lord,τα είπες όλα!Ήταν μια διάνοια,υπάρχουν κομμάτια που τα κρατάει μόνος του και από τη μελωδική πλευρά και από τη ρυθμική.Απλά μοναδικός!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου