Προς το περιεχόμενο

Deep Purple new album 2013


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω κανενα "κολλημα" με τους DP. Απλα μου αρεσει αυτη η μπαντα οπως και παρα πολλες αλλες μπαντες απο διαφορα ειδη. Σημερα μιλαμε γι αυτους, αυριο πχ μπορει να φτιαξει καποιος ενα ποστ για τον Chick Corea ή τον Bach ή τους Magma ή τον Lou Donaldson ή τον Allan Holdsworth ή τους Ozric Tentacles ή...ή...ή...και να καθομαστε παλι να γραφουμε κατεβατα.

 

Διακρίνω όμως μια προσπάθεια να ντύσεις τα επιχειρήματα σου με έναν αντικειμενικό μανδύα,κάτι που δεν οδηγεί πουθενά...

Καλα, την επομενη φορα θα προσπαθησω να ντυσω τα επιχειρηματα μου με εναν...υποκειμενικο μανδυα, μπας και βγαλουμε καμια ακρη. :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε ναι, με τι θες να το συγκρινω?

Οι DT ειναι μια Progressive Metal μπαντα, και τα ανουσια/περιττα Metal φωνητικα "εκτελεσαν" μια μη-Metal κομματαρα. Εκτος απο τα φωνητικα και τον απαραδεκτο ηχο "Hammond", η μπαντα επαιξε αψογα οπως ηταν αναμενομενο.

Τα υπολοιπα κομματια του δισκου (απ'οτι θυμαμαι γιατι εχω καιρο να ακουσω το αλμπουμ) ειναι σε πολυ καλυτερη μοιρα γιατι δεν υπαρχει τοσο υπερβολη στα φωνητικα.

Οι DT δεν διασκευασαν το "Perfect Strangers", απλα το ερμηνευσαν. Ας αφηναν απ'εξω λοιπον τις τετριμμενες Metal φωνητικες υπερβολες, τα "ααααααα" και "οοοοοοοο" δεν κολλανε σε ολα τα κομματια.

Κατα τα αλλα το αλμπουμ στο συνολο του ειναι μια χαρα.

 

@noe13, δεν με ενδιαφερει τι ξερει και ποιους ξερει ο "μεσος ακροατης". Ο μεσος ακροατης ξερει την Lady Gaga αλλα οχι τον Steve Morse.

Και? Εκτος απο την μουσικη αγνοια και το κακο γουστο του "μεσου ακροατη", τι αλλο μπορει να σημαινει το παραπανω?

οκ απο το συγκεκριμενο θεμα καταλαβαινω οτι λες αυτα που θελεις,χωρις να διαβαζεις τι λεει ο αλλος,οποτε οποιαδηποτε προσπαθεια για διαλογο απο μερους μου σταματαει εδω!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ απο το συγκεκριμενο θεμα καταλαβαινω οτι λες αυτα που θελεις,χωρις να διαβαζεις τι λεει ο αλλος...

Αυτο καταλαβες ε? Μάιστα... 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε παιδιά δεν είναι δική μου δουλειά και ίσως κακώς ανακατεύομαι,αλλά δε χρειάζεται να μαλώνουμε για μια μπάντα που αρέσει σε όλους μας!Peace!!! ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπαρχει ενας εδω μεσα που οι αποψεις του ειναι ΤΕΚΜΗΡΙΟΜΕΝΕΣ EINAI o waterfall-k 8)

Aυτο πως το καταλαβα θα μου πειτε.Απλα ο ανθρωπος εχει γραψει τα κατεβατα σε παρουσιασεις νεων Δισκων κλπ.Ειναι μια ζωντανη βιβλιοθηκη.!!Δεν νομιζω να προσπαθει να ντυσει με αντικειμενικο μανδυα επιχειρηματων τα γραφομενα του.Παιδια μακαρι να ειχαμε και καποιοι αλλοι τετοια ''κολληματα''.Εγω τον παραδεχομαι ...και καλο μηνα σε ολους. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά,μήπως ξέρετε πού μπορώ να βρω σε καλή ποιότητα lives της μπάντας με τον Joe Satriani στην κιθάρα? ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε να βρεις το διπλο bootleg "Flying In A Purple Dream".

 

Deep_Purple_Flying_In_A_Purple_Dream_front.png

 

Και ενα βιντεο (ασχετο με το παραπανω live) να δεις πως ηταν οι Purple με τον Satriani.

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σ'ευχαριστώ πολύ!!Τα vids στο youtube τα έχω δει όλα,απλά ήθελα κάτι με καλή ηχητική ποιότητα,για να ακούσω τις πινελιές του παικταρά του Joe!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου