Προς το περιεχόμενο

In my life - fingerstyle


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από πολύ καιρό δεήθηκα να βάλω ένα βιντεάκι, αφού μου έσπασε τα ... νεύρα η νέα webcamera μου και τα προγράμματα ήχου >:(. Η διασκευή είναι στο κούρδισμα DADGAD. Παν σχόλιον δεκτόν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίο παίξιμο II :)

 

geek talk : folk χορδές; τι νούμερο; Οι καλοί παίχτες (όπως εσύ) παίζουν με τέτοια άνεση που κάνουν τις 11 να ακούγονται 9, γι αυτό ρωτάω.

β) έχεις δοκιμάσει τέτοιες χορδές σε dreadnaught;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geodimitri, blue, kbasilis, gvour και Earendil ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια,

 

πολύ ωραίο παίξιμο II :)

 

geek talk : folk χορδές; τι νούμερο; Οι καλοί παίχτες (όπως εσύ) παίζουν με τέτοια άνεση που κάνουν τις 11 να ακούγονται 9, γι αυτό ρωτάω.

β) έχεις δοκιμάσει τέτοιες χορδές σε dreadnaught;

Οι χορδές φίλε blue είναι elixir polyweb 12αρες. Τώρα που το είπες όντως δείχνουν και ακούγονται λίγο σαν folk :D. Να σου πω την αλήθεια δεν έχω δοκιμασει όλες τις χορδές που υπάρχουν αλλά από όσες έχω δοκιμάσει νομίζω ότι οι elixir είναι ο καλύτερος συμβιβασμός μεταξύ ήχου και μακροζωίας (και βαριέμαι αφάνταστα να αλλάζω συχνά χορδές όπως ο SF  :D). Πάντως το μυστικό για εύκολο παίξιμο με 12αρες είναι το χαμηλό σεταπ και το βολικό μανίκι. Αν η κιθάρα δεν είναι μουγκή πιστεύω ότι είναι καλύτερα να είναι χαμηλά οι χορδές.

 

I can do that. Hold my beer.

Να στην κρατάω εγώ αν είναι Guiness ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε πολύ καλός και πολύ καλή επιλογή κομματιού από τους θεούς Beatles.Δεν έχω δοκιμάσει να το παίξω fingerstyle αλλά μόνο κανονικά.Μου έδωσες ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου