Προς το περιεχόμενο

In my life - fingerstyle


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιωργο στο χω ξαναπει μαλλον.

Ζηλευω.Αφορητα.

Δε χορταινεσαι αδερφε.. :)

 

Εξαιρετικος.

Ανεβαζε οταν μπορεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε πολύ καλός και πολύ καλή επιλογή κομματιού από τους θεούς Beatles.Δεν έχω δοκιμάσει να το παίξω fingerstyle αλλά μόνο κανονικά.Μου έδωσες ιδέα.

Σε ευχαριστώ πολύ. Χαίρομαι που σου έδωσα ιδέα... ελπίζω προς την (σωστή) κατεύθυνση του φινγκερσταϊλ έτσι; ;D

 

Γιωργο στο χω ξαναπει μαλλον.

Ζηλευω.Αφορητα.

Δε χορταινεσαι αδερφε.. :)

 

Εξαιρετικος.

Ανεβαζε οταν μπορεις. ;)

Φίλε Σταύρο σε ευχαριστώ για ακόμα μια φορά. Χαίρομαι που σε βλέπω σε ακουστικά μονοπάτια και μεταβαίνω στο αντίστοιχο νήμα προς σχολιασμό ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλια "μπράβο".

Είναι πραγματικά πάρα πολύ όμορφο. :)

Πόσο θα 'θελα να μπορούσα να παίξω έτσι!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μπράβο , όσο σε ακούω τοσο καταλαβαίνω οτι εχω στα χέρια μου  ενα πολυφωνικό όργανο που το έχω μετατρέψει σε μονοφωνικό ???

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τα λόγια είναι περιττά φυσικά...

 

Είμαι ήδη subscriber στο κανάλι, και προσφεύγω συχνά εκεί και αντλώ έμπνευση με τον πρώτο καφέ στο εργαστήριο.

 

Δυστυχώς στην Ελλάδα είδη μουσικής που βασίζονται αποκλειστικά σε ακουστική κιθάρα δεν είναι ιδιαίτερα διαδεδομένα...

 

Χαίρομαι που γνωρίζω προσωπικά, δύο-τρεις εκπροσώπους της όπως ο Γιώργος ή ο Γιάννης (http://yiannisguitar.com/) στη bluegrass.

 

+ ότι ο τόπος διαμονής σου είναι ο τόπος καταγωγής μου... ;)

 

Γιώργο, πότε με το καλό καμμιά εξόρμηση με τη μπάντα? (την προηγούμενη δυστυχώς ήμουν εξωτερικό και την έχασα..)

 

Φίλε μου μπράβο , όσο σε ακούω τοσο καταλαβαίνω οτι εχω στα χέρια μου  ενα πολυφωνικό όργανο που το έχω μετατρέψει σε μονοφωνικό ???

 

Νάσο μην τα συζητάς. Εγώ θεωρώ ότι χρησιμοποιώ ένα 5-6% των δυνατοτήτων του οργάνου....

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λόγια είναι περιττά φυσικά...

 

Είμαι ήδη subscriber στο κανάλι, και προσφεύγω συχνά εκεί και αντλώ έμπνευση με τον πρώτο καφέ στο εργαστήριο.

 

Δυστυχώς στην Ελλάδα είδη μουσικής που βασίζονται αποκλειστικά σε ακουστική κιθάρα δεν είναι ιδιαίτερα διαδεδομένα...

 

Χαίρομαι που γνωρίζω προσωπικά, δύο-τρεις εκπροσώπους της όπως ο Γιώργος ή ο Γιάννης (http://yiannisguitar.com/) στη bluegrass.

 

+ ότι ο τόπος διαμονής σου είναι ο τόπος καταγωγής μου... ;)

 

Γιώργο, πότε με το καλό καμμιά εξόρμηση με τη μπάντα? (την προηγούμενη δυστυχώς ήμουν εξωτερικό και την έχασα..)

 

Νάσο μην τα συζητάς. Εγώ θεωρώ ότι χρησιμοποιώ ένα 5-6% των δυνατοτήτων του οργάνου....

Γεια σου Φάνη! Ελπίζω να είσαι καλά και ευχαριστω πολύ για τα καλά σου λόγια. Όντως το είδος είναι ελάχιστα διαδεδομένο παρά τις  προσπάθειες των ολίγων εξ ημών. Είχα ξεκινήσει ένα θέμα εδώ

http://www.noiz.gr/index.php?topic=185850.0

 

Όσο για το live παίζουμε στις 16 και 17 εκεί ξανά δίπλα σε σένα, το μεσημεράκι, θα ενημερώσω αναλυτικά μέχρι τότε :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο: Πιό κάτω γεωγραφικά δεν κατεβαίνει η μπάντα?

Οταν σε ακούω θυμάμαι πάντα το fingerstyle  όπως το πρωτάκουσα και το αγάπησα απο τον Ralph Towner και με αυτό ξικίνησα κα κατασκευάζω.

 

Φάνη: με το υπόλοιπο 93% τις φτιάχνεις απο το μηδέν!

 

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο: Πιό κάτω γεωγραφικά δεν κατεβαίνει η μπάντα?

Οταν σε ακούω θυμάμαι πάντα το fingerstyle  όπως το πρωτάκουσα και το αγάπησα απο τον Ralph Towner και με αυτό ξικίνησα κα κατασκευάζω.

 

Φάνη: με το υπόλοιπο 93% τις φτιάχνεις απο το μηδέν!

 

 

Νάσο χαίρομαι που σου θυμίζω τον Ralph Towner αλλά κατα τα άλλα δεν υπάρχει καμια σύγκριση, μιλάμε για υπερμουσικό!

Δυστυχώ προς το παρόν δεν προβλέπεται Live στην Αθήνα για διάφορους λόγους και κυρίως διότι ο πνευστός μας  είναι μόνιμα Κρήτη πλέον και δεν έχουμε πολλές ευκαιρίες για live. Αλλά είναι και δύσκολο για ένα νέο σχήμα να ξεκινήσει για Αθήνα σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς. Πιο πολλά θα δώσεις για να κατέβεις παρα θα πάρεις ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου